• bence güzel haber abi ama tabi burda farklı bakışlardan farklı anlamlar çıkarabiliyoruz
  • geniş çerçeveden bakıldığından sorunun çözülmediğini yer değiştirdiğini ya da ertelendiğini düşünebiliriz. sabırlı sebatlı konulara katılmıyorum daha açlar ve daha inançlılar vardır elbet neden aç kalmaya devam ediyorlar sorusu yanıtsız kalıyor. ancak ne kolay iş ve aş bulundu gördünüz mü ? aslında çok zenginler ve işsizler var. zenginler bir ömür harcayacakları paradan fazlasını istedikleri için sıkıntı doğuyor. hasana iş veren abimiz k kişiyi daha çalıştırabilir acaba ve böyle kaç abimiz kaç kişiyi doyurabilir. 5 milyonluk değil 4 milyonluk araba alsa 20 kişiye aylık 5000 tlye yakın maaş vererek çalıştırabilir. o şeklde 10.000 kişi bulunursa 200.000 kişiye iş bulundu bile. ama o zenginim diye gezen hıyar 6 milyonluk arabanın hayalini kurduğu için bunlar olmayacak.
  • akp tarafından planlanıp tasarlanmış ve "allah'tan istedin mi oluyor bak, isyan etme senin de olsun" isimli pr çalışmasının sözlük ve sosyal medya tarafından ilgiyle izlenmesi durumu.

bravo. reklamları izlediniz. şimdi gerçek işsizler ve açlar ile ilgilenelim.
  • hasan çok masum,umut dolu bir insan.zor günlerinde kimsesi yokken allaha daha da bağlanmış.çok şanslı ki böyle bir hayır yapılmış jendisine.umarım hayatı daha iyi olur.

bizim içinse dünya toz pembe değil.dışarıda onun gibi milyonlarcası,ondan hallice nüfusun çalışan kısmının %45'i var.hepimiz biliyoruz ki hasan bunlara kavuştu çünkü reklam yapabilirler üzerinden.zor hayat şartlarıyla kıt kanaat geçinen,tek umudu ulvi varlıklar olan memleketimin gariban asgari ücretlisine ; "bakın o şükretti,siz de şükrederseniz bir gün belki olur." mesajı vermekten,onlara şükretmesini öğütleyebilecek onlardan birinden daha iyi reklam mı var.

maalesef ki bu ülkede şükür kültürü var.birey olma,vatandaşlık bilinci,vergi bilinci yok.siyasilerin eylemlerinden hesap sorma bilinci yok.124 milyar bütçe açığı verilmiş kefen parasıyla tvlerde hala şükür,hala aza kanaat anlatılıyor.devlet vatandaşının hayatını kolaylaştırmak yerine bir kısım vatandaşını rahatlatmak için diğerlerini gözden çıkarıyor ama biz de her gün bu gibi videolarla şükretmeyi öğreniyoruz.

hasan yeni hayatın hayırlı olsun.umarım sokakları unutmaz,senin gibilere sen de yardım edersin elinden geldiğince.
  • "kendimi saldım çayıra mevlam kayıra"

tevekkül vs hikaye
  • neyi nasıl söylediğinizin önemini göstermiştir
  • sizlerin sayesinde olmuştur. yaşasın sosyal medya

hepinizin içi burkuldu, ağladınız, yüreğinize öküz oturdu hatta hasanı dinlerken.

benim oturmamıştı ve bunu dile getirdiğimde linç edilmiştim. atılan mesajları görseniz...

olacağı buydu, şimdi çok merak ediyorum hasan'ı. acaba evsizleri evine alıp haftada bir duş ihtiyacını karşılayıp, yorgan altında yatmalarını sağlayabilecek mi? kazandığı para ile kendisi gibi evsiz olanlara ev olabilecek aş verebilecek mi?

elbette hayır, çünkü neden? daha evvel söylediğim gibi allah onu sınıyordu ve sınanması bitti. darısı biz sınananlara inşallah...
  • öncelikle ev ve araba, evsiz arkadaşımıza annesinin ak sütü gibi helaldir. sosyal devlet anlayışının gereği olarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara her türlü yardım yapılmak zorundadır. ben bu yardımın siyasete alet edildiğini düşünüyorum. hayallerimizi bir ev bir araba kadar basitleştiren, bizi buna mahkum eden düzene selam olsun!
hesabın var mı? giriş yap