şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
708 entry daha
  • "...çünkü hasan tam dişlerine uygun bir ‘mümin’, sokakta yattığı için sevinç ve coşku içinde, islamcı iktidar hasan’ı tanıyınca ‘bayram sevinci’ yaşadı, nihayet o ulvi aziz kahramanı bulduk deyiverdi.

eski dervişlerin çilehaneye kapanıp ‘inzivaya’ çekilmesi gibi, yemeden içmeden kesilip nefsini terbiye etmesi gibi, hasan, munis, kaderine razı oluşuyla iktidar kalemlerinde büyük bir teveccüh görüverdi.

hasan’ın geceleri yattığı yere elli metre mesafede ankara’da on-onbeş yıl işportacılık yaptım, ankara’nın eksi otuzbeş eksi yirmi derecede geçirdiği otuz uzun yılı yaşadım, biliyorum. aynı kaldırım ızgaraları üstünde sabahları donarak ölmüş köpekleri bilirim, hatta, donup betona yapışmış köpeği yerinden sökmek için kürekle betondan kazındığını yaşadım gördüm.

yani hasan’ı biraz da ‘havaların iyi’ gitmesi kurtarmış. havalar o kadar iyi gidiyor ki, seymen parkı çayırlarında papatyalar bile açmış.

siz hayata başka sorular sorun, etiyopya’ya sudan’a yemen’e filistin’e ve tee burma’ya bile yetişen sosyal yardımlar başkent ankara’nın göbeğine neden ulaşamıyor?

ve hasan’ın kameralara konuşması yayılınca hasan’a yardım eli şimşek hızıyla uzandı, oysa hasan, ‘siz saraylarda yatıyorsunuz ben kaldırımda’ deseydi, kara kışta kaldırımda yatmaya devam edecekti."

(bkz: nihat genç)
  • ulan şu videoyu izledikçe içim ısınıyor, kendi dertlerimi unutuyorum.

saf kelimesinin tertemiz vücut bulmuş hali hasan.

bahtı açık olur umarım.