şükela:  tümü | bugün
122 entry daha
  • bu rakama bir de altı sıfır eklediğinizi düşünsenize*
  • imf'ye gidilmeme nedeni bu gibi durumlardır. imf'nin derdi borç verdiği ülkelere yardım değil, o ülkelerin dünya ekonomisinin gidişatını bozmayacak düzene ulaşmalarıdır. bunu da borçlunun diğer borçlarını ödeyecek şekilde borç alıp küçülmesini sağlayacak programlar önererek yaparlar.

imf gelse, bu vergileri tahsil edin, emeklilikten daha fazla kısın, halka yardımları kesin diyecektir. zenginlerden vergileri tahsil edemiyorsanız da haczedin diyecektir. sadece bu adımlar bile iktidarın elden gitmesi demektir.

imf'siz, büyük başları incitmeden daha fazla vergiyle orta sınıf eziliyor. poşetlerden para alınıyor. mckinsey ile imf yerine para bulmak için anlaşıldı ama kimse kendi itibarını herhangi bir müşteri için ortaya koymaz. adamlar dünyaya sunacak veri istedi. o verilerin açıklanması iktidarın işine gelmediğinden postalandılar.

sadece bu borçların tahsil edilmesi demek bile türkiye'nin birkaç çeyrek rahatlaması anlamına gelebilir.
  • vergi borcu sandım amk hakkatende öyleymiş
  • apple firmasinin degerinin ucte biriyle odeyebilecegi borc. elimizde bir tane uretmis oldugumuz marka, deger yok. olsa su an suriyelilerle ugrasiyor olmazdik. millet marsa gitme planlari yaparken biz hala ayaga kalkma pesindeyiz. su duzende cok degil 200 yil sonra turkiye diye bir ulke olacagini dusunmuyorum. umarim basimiza ataturk gibi bir lider gelir ve bizi ayaga kaldirir.
  • içinde hakkım olan her bir kuruşu haram ettiğim meblağ.
  • tahsil edilemeyecek olan vergilerimiz
  • helal olsun aslanlarım. sizler olmasanız biz eşekler nasıl yaşarız.

sakın ödemeyin. biz s.ke s.ke öderiz.

sermayenin iktidarı oldukça daha çok öderiz.
  • maaşı vermeden %27'sini tahsil eden abiler online mı ?

ezin bakalım orta sınıfı vergi yükleriyle.

sonunuz bu olacak.
  • listeye üstün körü bir göz attığımda en yüksek borçluların ağırlıklı olarak akaryakıt/madeni yağ/enerji ünvanlı şirketler olduğu göze çarpmaktadır.bunların çoğu da epdk tarafından düzenlenmiş raporlar ya da 10 numara madeni yağ konusuyla ilgili salınmış olan usülsüzlük cezaları olduğu anlaşılacaktır.yoksa işinde gücünde olan,naylon fatura işine bulaşmayan bir şirket istese bile o kadar borç yapamaz.