şükela:  tümü | bugün soru sor
 • the duel project'in filmlerinden birisi.

  filmde set olarak tokyo'da genişçe bir apartman dairesi kullanılmış, oyuncu olarak da iki adet birbirinden güzel japon hanım seçilmiştir.
  patronlarının ricası üzerine aynı dairede yaşamak zorunda olan kızlar doğaları gereği pek iyi geçinememekte, birbirlerine ufaktan laf sokmaktan, ayar vermekten kaçınmamaktadır. özellikle ikisinin de aynı rolü kapmaya heveslenmesi ve farklı yaşam tarzları karşılıklı atışmaları bir süre sonra karşılıklı yumruklaşmalara, tekmeleşmelere, elektrikli testereyle birbirini kovalamaya hatta kılıç düellosuna kadar götürür. özellikle filmin başındaki, kızların düşündüklerinin de seyirciye sunulduğu diyaloglar enfestir. dövüş sahneleri ise pek şiddetli olmasa da epey yaratıcıdır.

  sadece 7 günde çekilmiş bir film için pek başarılı sayılabilecek bir çalışmadır, tavsiye ederim, nozomi'ye de itinayla hasta olurum.
 • proje ile alakali diger film (bkz: aragami)
 • "iki adet nevrotik kadını aynı eve koyarsanız ne olur?" sorusunun yanıtı olan hafif absürd, yer yer eğlenceli ama sonuç itibarıyla "seyretseniz de olur seyretmeseniz de olur" cinsinden bir film.

  aragami'yi henüz seyretmedim ancak the duel project kapsamında bu filmi seyreden bir seyirci olsaydım, sanırım elimdeki 2ldk biletini ilgili kutuya atıp bu filme oy vermiş olmak istemezdim.

  "2ldk" olayına gelirsek, türkçe meali: 2 oda 1 salon
 • 2002 yılı mahsulu yukihiko tsutsumi tarafından yönetilmiş olan japonya yapımı film.

  2002 yılı mahsulu jam films isimli seçkideki bölümlerini rekor bir hızda erken bitiren yukihiko tsutsumi ve ryuhei kitamuraya yapımcılardan ilginç bir teklif gelir. the duel project ismi verilen bu projeye göre film tek bir mekanda geçecek, filmde sadece 2-3 karakter olacak ve filmin çekimleri 7 günde tamamlanacaktır. kitamura proje dahilinde aragamiyi çekerken, tsutsumi 2ldkyı çekmiştir.