şükela:  tümü | bugün
166 entry daha
  • eğer similasyonda yaşamayı çok istiyorsanız gelin türkiye'de yaşayın diye isyan ettiğim distopya dizisi. bu kadar gerçek dışılık biraz abartı olmuş. böyle dizileri beğenenleri de anlamıyorum.
  • alanında başarılı dizilerden, izlediğime her sezon ayrı ayrı memnun kaldım, yalnızca 4. sezon için daha belirgin vasatlıklar vardı. hani sanki 3 sezon fikir çıkartılabilmiş ama 4'e doğru hem salıp hem tıkanmışlar gibi. muhtemelen devamı gelir diyeceğim ama gelecek yanı da kalmadı ki. bu son sezonsa eğer, bitişi ne yazık ki muhteşem olmadı. 4. sezon nispeten fazlasıyla ölü diyebilirim. gerisi spoiler.

joanna bir ara annesini aradı, keşke o kadın annesi çıksaydı, sonra dedim acaba çiftin kızı mı, o da çıkmadı, bir ara tania'dan bahsedildi, hah dedim bunun kızı çıksın. kimsenin mi aklına gelmedi?

başroldeki kızın ölmesi, hem de kardeşi tarafından, biraz saçma oldu. onun da üzerine şöyle bir durum var. kız, erkek kardeşini silahla vurdu evet ama nerdeyse omzundan ve ölmesini bile beklemedi, savsaklaması ondan, aklında tutmak istemezcesine bakmadı ve bu da onun ölümüne sebep oldu. öldürmek istemedi, istemezdi ama kardeşinin ruh hastası olduğunu netleştiği an yapmak zorunda olduğu şeyi yaptı. bir insanı bir parmak hareketi ile silahla vurabilirsin ancak o bıçağı sokup ölmesini beklemek gerçekten çok büyük acımasızlık ve soğukkanlılık gerektirir. bu adamın da zaten dirayeti en başından beri belliydi, cinayeti işledi işleyeli bu adam saplantılı, lider ve deli. düne kadar kara ya bizim olacak ya da herkes ölecek diyen adam ne oldu da bir oyun sonrası çekip gitti? ne oldu da pes etmeye karar verdi? o kızım gerçekten çok saçma ve eksikti. vazgeçecek insan daha önce bin kere vazgeçerdi, kardeşine zaaf duymadı hiç. bu adamın delik noktası yoktu. olduğu şeyi kaybetmemekti mevzu, çiftin ne demiş olduğu umrunda olmazdı böyle bir adamın.

tania'nın nasıl öldüğü de muamma. ara ara boşluklar var ve didiklesen mantık hatası bulursun ama izle geç yani.
11 entry daha