şükela:  tümü | bugün
 • 3.01.2018 türkiyedeki çeşitli coin borsalarındaki yatırımcıların hesaplarını çalmaya yönelik yapılmış ciddi bir girişimdir. başta gelen coin borsalarındaki üye bilgilerinin sızdırılmış ya da çalınmış olması kuvvetle muhtemel gözükmekte. hayırlı uğurlu olsun elimizde dilekçe ve kimliğimizle çekildiğimiz armut gibi fotoğraflarımız milletin elinde dolaşmakta an itibarı ile.

  detaylar için bknz: bitcointalk
 • herkesin parasını çekip çiftlik banka yatırması için gelen bir işaret.

  (bkz: göklerden gelen bir karar vardır)
 • paribu/koinim/btcturk gibi türk borsalarında eğer btc veya tl bakiye bırakıyorsanız ya malsınız ya zenginsiniz ya da kumar seviyorsunuz, başka bir açıklaması yok.

  eğer bir market yeri google authenticator ile girebileceğiniz 2fa önermiyorsa, orda 1 kuruş dahi bırakmayın. * yedek sim kart çıkarılarak, çok rahat o adımı geçebilirler.

  e-mail adresinizi de 2fa ile koruyun, tüm borsalarda farklı şifre kullanın, 1password gibi şifre yöneticileri kullanıp, her market yeri için tahmini imkansız random şifreler ürettirin.

  not: bankalar zaten yedek sim çıkarıldığı an gsm operatörlerinden gelen bilgiye dayanarak o hattı bloke ediyorlar, özellikle blokeyi açtırmanız lazım.
 • btc ve türevleri balon kripto paralar ile zengin olabileceğinin hayallerini kuran fakirlerin başına gelmiş ya da gelecek olay. geçmiş olsun.*

  (bkz: müstahak)

  edit: müstahakmış.
  edit2: ağla.*
 • adamın parası çalınmış üst yorum da ise bu işe sevinen var bir de müstehak yazmış. bu tip insanlar komşusunun evine hırsız girince, komşusunun çocuğu sokakta düşüp yaralaninca sevinen tiplerdir. iç dünyaları kişisel hayattaki başarısızlıklarini bastiramaz her türlü olumsuz olaya (başlarına gelmediği sürece) sevinirler. mustehak değil müstahak...

  asıl konuya gelirsek;
  deve kuslarimiz açıklama yapmalıdır...