şükela:  tümü | bugün soru sor
  • yasemin özilhan'ın beyanı;

"pahalı kıyafetler şart değil. 3-5 bin tl'ye de şıklık mümkün"

sanıyorum haberi yoktur bu ülke'de öğretmen ibrahim yeşilbağ işsizlik nedeni ile cebinde son 6 tl'si var iken hayatına son verirken, zafer açıkgözoğlu asgari ücret ile çalıştığı taşeron firma tarafından lağım temizlemeye zorlandı ve sonrasında hayatını kaybetti.

kübra bebeğin açlıktan ölmesi içimizi acıtmaya devam ederken, çocuklarını ısıtamadığı için intihar eden anneler olduğu gerçeği de unutulmasın.

aladağ'da hayatını kaybeden öğrencinin günlüğü'nü açıp okusun. o ailenin 3-5 bin tl'si olsaydı belki de cennet evladımız tarikat yurdunda yanarak ölmeyecekti.
  • yaklasık bi senelik mutfak masrafıma denk gelen para bu benim
  • hanımefendinin verdiği fiyatsal aralık asgari ücretten fazla öncelikle. aklının asgari olduğunu düşündüğümden seviyesine inerek cevap vermek istemiyorum. lakin hayatımdan örnek vermek istiyorum.

annemle 3 sene önce falan kadıköy-beşiktaş vapurundayız. önceki gün de anacığım bakırköy pazarından yeni ciciler almış. ben de mümkün olduğunca çok az alışverişe çıkan ve bir günde ne bulursam onu alabilen bir tipim işlerimden dolayı. genellikle zara, bershka vs. giyinirdim. tabi 3 yıl önce olduğunu için şimdi yaşlandık. artık daha klasik markalara takılıyoruz falan. her neyse annemle giderken işte çay simit eşliğinde üstümüzdekileri hesaplamıştık. benim işte hırkam 100, pantolon 150 falan derken sıra anneme geldi. annem bluzum 1,5, pantolon 3 diye sıralıyordu. o an şık olmanın parayla olmadığını anlamıştım.
  • yasemin özilhan'dan samimi açıklamalar... alt başlığı ile verilen mikkemmel haber...

ekmek yoksa havyar yiyin işte amk fakirleri...

gerçi bu sözlükte dahi victoria's secret mağazasındaki 500 liralık taytı almayıp, 350 liralığını aldığı için kendini ekonomi yapmış hissettiğini "entry" olarak giren minnak burjuva çiçekleri varken bu ablaya da çok atarlanmamak lazım.

birazdan bu haberdeki ablayı savunmak için doluşurlar buraya...
  • avrupa yakası dizisinde oynayan şahika karakterinin 600 tl ye cantamı olur demesi gibi buram buram görmemişlik .
  • kadinin hitap ettigi kitle icin dogru bi tavsiye. o kadinin sahip oldugu gelir grubunda isler boyle yuruyor sevgili ahali o aciklamayi da asgari ucretle ya da 5 -10 bin tl gelir bandinda yasayanlar icin yapmiyor.
    sermaye sahibi ailelerin kadinlarinin gundemi bunlardir. ılk kez mi.sahit oluyrsunuz???
    bu kadinin yaptigi aciklamadan rahatsizlik duymak baska burdan populist yaklasimla günah kecisi ilan etmek baska.
    kadinin ulkede yonetim veya ekonomi alaninda soz sahibi olanlarin yaptigi aciklamalara gore soyledikleri o kadar da linc edilecek seyler degil.
    asgari ucretle gecinmek icin förmuller sunan bi maliye bakanimiz var yanilmiyorsamm
  • tüm hayat boyuncayı kastediyorsa haklı olan kızımızdır. değilse eğer ağzına acilen liu kang uçan tekmesi atılması gerekir.
  • aşk, kadınlar, mutluluk, yaşama keyfi, lüks ayrıcalıklar gibi kavramlar zenginler içindir.

avm'lerde dolaşıp 3-5 bin liralık alıverişler yapmayı bir yana bırakın, siz daha yaşadığınız/çalıştığınız şehirde sabah 9 akşam 18 kölesi olduğunuzu ve canınız çektiğinde arabanıza atlayıp uzaklara direksiyon sallamanızın bile yasak olduğunu, boynunuzdan zincirlerle fakirliğinize bağlanmış, esir edildiğinizi fark edecek kadar bile bilinçlenmeyi başaramamış kurbanlarsınız. yılda 10 gün bodrum'da beach partilerinde dans edince kendinizi özgür zanneden kölelersiniz.

özgürlük, mutluluk, para, lüks, sağlık, şımarmak, hatalar yapmak, aşık olmak, evlenmek, çocuk büyütmek, aile kurmak, sanatla uğraşmak, gezmek, tozmak... bunlar hep zenginler içindir. sizse bu kavramların kırıntıları için ömür boyu çabalamak, kurallarını zenginlerin koyduğu oyunda bir gün zafer kazanacağınızı hayal ederek tekerlek çevirmek zorunda olan minik hamsterlarsınız.

bu gerçekle her kaşılaştığınızda şok olup aynı tepkileri vermek, zenginlere verip veriştirmek yerine kendinize bir savaş planı çıkarın. çünkü hepinizin hayatı acımsız bir savaş meydanında geçecek küçük solucanlar. zenginlere laf sokunca savaşta elinize bir avantaj geçmiyor.

az laf, çok savaş.

-with me...
  • yasemin ergene iken de böyle mi düşünüyordu acaba?
  • (bkz: yasemin ergene)

sanmıyorum direkt böyle demiş olsun. cımbızlanmış bence.

edit: lan kadın açıklama yaptı onu okuyun. hemen linç.