şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanımız recep tayyip erdoğan'ın 08.02.2018 tarihinde tekrar kurduğu cümle.

erdoğan, türkiye'deki suriyeli mülteciler için "3.5 milyonu biz burada ilanihaye saklayacak halimiz yok.''

(bkz: ilanihaye)
  • yine mi ağız değiştirdi bu?

suriyelileri geri göndercekti sonra suriyelilere kalıcı konut dedi şimdi de saklayacak halimiz yok diyor.

yavaş dön ulan.
  • işte bunlar hep seçim yatırımı cümleler ve eylemler.
    o suriyelileri bu topraklardan göndermek artık çok zor.
    bir kısmı iş kurdu, bir kısmı mülk aldı, arazi aldı, yatırım yaptı, çocuk yaptı.
    ne yapacaksınız? zorla trenlere bindirip geri mi göndereceksiniz?
    ramazan ve kurban bayramında ülkesine tatile giden suriyelileri ülkeye mi sokmayacaksınız?
    kendi vatandaşımıza köyüne geri dönsün diye 300 koyun + asgari ücret + yem+ veteriner desteği teşviki uygulayacağız ama çok az kişi dönecek o da kentlere ilişkin umudunu yitirmiş insanlar.
    suriyelileri nasıl göndereceksiniz?
    ilanihaye bakmayın biz de istemiyoruz, lakin bir programı olmalı, akıllıca bir geri dönüş projesi hazırlanmalı. yıkılmış harap olmuş bir ülkeye, ekonomik olarak sıfırı tüketmiş bir ülkeye kimi nasıl göndereceksiniz.
    zamanında açık sınır politikası diye bir saçmalığın altına atılan imzanın sonuçlarını nasıl çözeceksiniz.
    bana göre boşa edilmiş bir lakırdı. %20'sini dahi geri gönderemezsiniz.
    net.
  • yahu bi defolup gitsinlerde şu dönmüş bu dönmüş falan umrumda değil
  • 2 hafta önce göndereceğiz diyordu, geçen hafta konut müjdesi verdi, şimdi yine göndereceğiz diyor.

ben tayyip için endişeleniyorum. kendisini türk hekimlerine emanet ediyorum.
  • iyi parti ve sinan oğan mültecileri geri yollama vaadinde bulunamasın, bu vaatler karşısında cevab veremeyen akapelilere bir faydası olsun diye üfürülmüş boş laf.

akape ile suriyeliler katolik nikahı yapmışlardır, akape durdukça suriyeliler de durur.
    anca akapeyi gönderebilirsek suriyelileri gönderebiliriz.