şükela:  tümü | bugün
 • kaynak.

  çok sevgili cumhurbaşkanımızın verdiği bir müjde. sanırsam ülkede evi olmayan bütün türk vatandaşlarına da böyle evler temin edildi yoksa neden verilsin ki elin yabancısına konut? haberde ücretten bahsedilmiyor ama çok yüksek ihtimalle ya komik bir miktar olacaktır ya da ücretsiz. neyse, ben gidip bir bakayım suriye vatandaşlığına nasıl geçiliyor.

  --- spoiler ---

  cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, türkiye'de yaşayan yaklaşık 3.5 milyon suriyeli için kalıcı konutlar yapılacağını açıkladı. erdoğan, "suriyeli vatandaşları kalıcı konutlara yerleştireceğiz. artık evlerde yaşayacaklar" dedi. hürriyet'ten gizem karakış'ın haberine göre, cumhurbaşkanı erdoğan, türkiye'de yaşayan yaklaşık 3.5 milyon suriyeli için hayata geçirilecek yeni projeyi milletvekilleriyle yaptığı basına kapalı toplantıda açıkladı.

  bölgede güvenli alanların oluşturulmasının önemini vurgulayan erdoğan, projeyi, "güvenli alanlar oluştuğunda çadır kentleri artık kurmayacağız. hem kendi bölgemizde hem de sınırın diğer tarafında kalıcı konutlar kuracağız. burada yaşayan suriyeli vatandaşları da yeni oluşturacağımız kalıcı konutlara yerleştireceğiz. artık evlerde yaşayacaklar" sözleriyle anlattı.
  erdoğan projeyle 3.5 milyon suriyeli mültecinin bir an önce kendi topraklarında yaşaması için de adım atılmış olacağını söyledi.

  afad'ın 29 ocak'ta güncellediği verilere göre; türkiye'de 10 ilde kurulan 21 çadır ve konteyner kentte yaklaşık 240 bin suriyeli barınırken, türkiye'de toplam 3 milyon 466 bin 263 suriyeli bulunuyor.
  --- spoiler ---
 • tam takvim gazetesi ayarında bir müjdedir. bizim vatandaşa giren yağlı kazıkları müjde diye pazarlamakta üstlerine yok. adamlara her şeyi peşkeş çektiler yetmedi en sonunda adamlara ev yapma noktasına geldiler.

  "erdoğan projeyle 3.5 milyon suriyeli mültecinin bir an önce kendi topraklarında yaşaması için de adım atılmış olacağını söyledi."

  hayır; gideceklerini bilsek değil ev, saray yapsınlar gıkımız çıkmaz ama kollarından tutup sürüklemediğiniz sürece hiçbir suriyeli suriye tarafındaki evlerde oturmaz, adamlar niye gitsin ki? olacak olan şu; verdiğiniz evleri satıp türkiye tarafında sömürüye devam edecekler.
  türkiye içerisinde yapılacak evlere gelirsek; ona buna ev peşkeş çekebileceğimiz kadar imkanlara sahip isek neden açlık sınırında yaşayan vatandaşlarımız kirada sürünüyorlar, tek suçları türkiye cumhuriyeti vatandaşı olup, arap olmamaları mı?

  edit: toprak kazanacağımızı düşünenler olmuş, sınırın bu tarafındaki adamlar yüzünden toprak kaybetmeyelim de... emperyalist mi olduk, başka ülkelerin toprağına göz mü dikiyoruz artık?
  evlerin parayla satılacağını, bedava verilmeyeceğini yazanlar olmuş, troll maaşı iyiyse biz de başlayalım trollüğe.
 • afrin operasyonu sonrası suriyelileri geri göndereceğini söyleyen ağızla aynı ağızdan çıkmış söz öbeği.

  yalan icat ettikleri dinlerinin direği olmıştur.
 • aşağıdaki haber akıllara gelir;

  "toki’den şehit ailelerine: ya parasını verin ya da çıkın"

  dipnot: (bkz: rıdvan dilmen'in tribünlerden rahatsız olması)
 • aman o da para mı canım veririz cengiz'e 1 yapar 3 yer,onun parasını çıkarmak için de ekmekten filan ötv alırız. nasılsa hesabını soran mı var. bu arada cumhurbaşkanımız için (bkz: çoklu kişilik bozukluğu) (bkz: suriyeli kardeşlerimizi geri göndereceğiz)
 • kredi çekip 20 sene ödemeye devam biz. acaba hepsini aynı yere mi yerlestirecekler? kaynak nerde? konutları kim yapacak? diye deli sorulara yol açan müjde.

  (bkz: parizyen'den müjde size)
 • memleketine dönecek olan suriyelilerin, giderken satması yada burada kiraya verip ek gelir alması için düşünülmüş dahiyane fikir. memleketine dönmeyen de içinde oturur artık gönlü istediğince. şartlar arasında açıkça yazmamış ama sanırım ''oy vermek'' gibi bir istek olabilir.
 • afrin operasyonu bu adamları eve göndermek için dememiş miydiniz?

  tanım: bir hafta geçmeden kendini yalanlayan harekettir.

  edit: bununla ilgili bir atasözü vardı ama hatırlayamadım.
 • babadan oğula gelen kiracilik hayatımın şu haberi okumasiyla beni kahrettirmistir.

  gram gram zerre zerre bu ülkeyi felakete götürüyorsun, hakaret etsem suç işlemiş olurum ama beddua'nın ceza kanununda yeri yok.

  topunuzun allah belasını versin.
 • geçici misafir edeceğiz denilen insanlara kalıcı konut yapmak da ayrı bir kafaymış.

  o diil de, senelerdir iki göz odalı bir ev için diz dirsek çürüten vatandaşlar ne diyecek acaba bu işe. peşinen söyleyeyim "hülooooğ" derler.

  yok aga, bunca şeye rağmen insanlar isyan etmiyorsa, ya suya bişii katıyorlar ya havaya. bunun bir tık ötesi "ilk gece geleneği"dir ama ona da itiraz edecek bir wallace çıkmaz bu topraklardan, hay hay derler.