• ulan abbas güçlü bunlardan daha komik. hem de tek başına.

debedit : teşekkürler
  • burak aksak ve fatih artman uğruna ilk kez izlemeye çalıştığım şey. başlayalı yarım saat oldu ve ben hala ne izlediğimi çözemedim. talk show değil zira ortada bir sohbet yok. komedi programı da değil zira güldürmüyor. birbirinin üzerine atlayan, haldır huldur birbirinin sözünü kesen, liseli ergen kıvamında davranan "3 adam" var. programın ismindeki ironi programa dair tek komik şey olsa gerek.

daha fazla dayanamıyorum editi: bana masal anlatma'daki mahallenin nijerya abilerini getirdiler. kendilerinin "hocası" (tam olarak ne hocası onu anlamadım) abilerden biri için "bu beni kızdırıyor, ben de ona kahrolası pis zenci" diyorum diye kocamaaaan bir pot kırdı. o kısmı çok sallamadım aslında. adam geyik yapmaya çalıştı, orası belliydi. densizce oldu biraz ama neyse.

program başladıktan bir saat sonra ilk kez burak aksak'a bir soru sordular, adamın lafının ortasında "bir dakika ya arkadan ses geliyor, onu açıklayayım" diyerek arkadan saçmasapan bir adam ve sözde eğittiği koçu çıkardılar. hayvan tedirgin oldu, ortalık yere işedi. adam hayvanı tekmeledi, yumrukladı. koçu stüdyodan bile çıkaramadılar. zar zor gönderdiler. çok dua ettim koç hepsini şöyle bir tepelesin diye ama olmadı maalesef.

bir de bu adamlar niye konuk alıyor ben onu anlamadım. konuklara soru bile sormuyorlar. eser aklına gelen soruları dönüp dönüp ibrahime soruyor. "en sevdiğin masal neydi ibrahim? küçükken ne olmak isterdin ibrahim?" vs vs. sonra ibraim masal anlatıyor, onun geyiğini yapıyorlar filan. bir de masadaki konuklarla ısrarla konuşmamak için aralara saçmasapan bir sürü şey sokuyorlar. şimdi yine bir adam çıkardılar, onunla konuşmaya çalışıyorlar. oğuzhan da köşede twitter'da takılıyor.
  • cem yılmaz'lı bölümü ile gayet güldürmüştür.

fakat cem yılmaz güldürdü sadece. diğerleri değil. diğerlerinin tek olayı içlerinden biri espri yaptığı zaman aynı anda ayı gibi gülmek. başka bir şey değil. programın konsepti bu aslında. sadece konuk olayı var işte.

3 adam değil de 3 ayı olabilirmiş programın adı.

(bkz: beyler üç diyince ayı gibi gülüyoruz)
  • az önce adamın programdan ayrıldığı show. geriye sadece üç kaldı.

(bkz: hasan doğru)
  • (bkz: 3 idiots)
  • özet geçiyorum:

(bkz: bişey söylicem)

birbirini bastırmaya çalışan ve her cümleye bişey söylicem diyerek başlayan 3 ergenimsinin programı.
  • acun ve gökhan'ın gelmesiyle asıl konukların ikinci plana atıldığı program. atiye ve ata'ya ayıp oluyor tahminimce.

edit: şöyle bir konuşma geçti programda.
    ---
    acun: eser bi konu aç da konuşalım.
    eser: ıhıhı ıhıgh ıhıgh. (verecek cevap bulamadığından çıkan ses bu)
    ---

şaka yollu falan da yapılmış değil yani. ciddi ciddi söyledi acun bunu. o kadar boka sardı ki kendi de farkında. ata demirer filminin fragmanını gösterebildi, atiye şarkısını söyleyebildi sadece. atiye ile olan muhabbette de doğduğu yeri ve ailesini sordular o kadar. "+nabıyon, -iyiyim, +daha daha ne yabıyon, -iyiyim, +nasıl gidiyo" diyerek mükemmel bir muhabbet çevirdiler konuklarıyla. böylesine rezil bi program daha önce izlememiştim. hülya avşar'ın telefona bağlanma sebebi daha vahim. sizi çok seviyorum demek için bağlanmış kraliçemiz. ulan baktınız bağlantı sorunu var, kapatın. yarım saat ne uzatıyorsunuz. büyük patron orda ya, eli kolu bağlandı herkesin. acun ve gökhan gittikten sonra konuklarından özür dilemeleri gerekirdi canlı yayında. eğer böyle bir kaos şeklinde geçecekse her program hiç yapmasınlar daha iyi.
  • kendilerinin çalıp kendilerinin oynadığı, bazen konukların dumur vaziyette neye gülündüğünü bile anlayamadıkları, espri çıkartmak için ıkınan ve sürekli sahte kahkaha atarak programı daha neşeli hale getirdiklerini zanneden üçlünün programı.
  • pasif kalmayalım diye ağzı olanın konuştuğu program. içlerinde bir ata var ki evlilik de yaramış daha bir olgunlaşmış resmen programı kurtarıyor. yoksa dönen muhabbet bildiğin kahve muhabbeti. adını da samimiyet koymuşlar.
  • eser'in programa katılan yabancı konuklara her seferinde çok büyük terbiyesizlik yaptığı program. daha önce de birkaç kere görmüştüm aklı sıra yabancı konuklar üzerinden seyirciyi güldürerek prim yapmaya çalışıyor. bu arada gelen konukların rahatsızlıkları yüzlerinden belli oluyor. madem yabancı konuk davet ediyosun adamların suratına bakıp bilmedikleri bir dilde dalga geçmeyeceksin. çok ayıp ve seviyesiz bir davranış.
hesabın var mı? giriş yap