şükela:  tümü | bugün
  • benim sansa görüpde aa bende bugün dogduugm dedigim ve kanalizasyon sistemlerine ilk katkimi yaptigim gün.....
  • klasik soz olarak "dogmak icin guzel gun" denebilecek aslan burcu gunlerinden biri. * ` :3 agustosta dogan 3kisi`
  • kendi dogum gunum olmasinin yani sira, unlu muzisyenlerden james hetfield*'in da dogum gunu olan gun.
  • bunlarin di$inda bir ulu $ahsin daha* dogmu$ oldugu mubarek gun
  • doğum günüm!
  • dogulması en güzel günlerden biri.*
  • çalışarak geçirelen bir yaz günü olması dışında doğum günlerine rastlaması güzeldir kendisinin.*
  • dogdugum, bazı senelerde dogduma pisman oldugum gundur. umarim sunun surasında 4-5 gun kala bu sene pismanlik degil mutluluk hissedecegim gun olur. mumkunse hadi bu seneyi de es geciyorum gelecek sene o muhterem zatın artık cikip bana dogum gunu suprizi yapmasını bekledigim gundur.hayır daha cok beklersem halkaları sayılamayacak kadar fazla olan bir agac olacagim korkarım...
    simdi dusundum soyle bir, niye yazdım bunu diye. bazen insan denize icinde not olan sise birakmak istiyor galiba... kimse bulmasa da bir nevi rahatlama olsun diye...
  • 201 yılında cannae savaşında annibal büyük roma ordusunu yendi.
    1492 yılında cenovalı kristof kolomb, ispanya'dan 3 gemi ile yola çıktı. 63 gün sonra, 12 ekim günü hindistan'a vardığını zannederek amerika kıtası'na ayak bastı.
    1924 yılında üzerinde "türkiye cumhuriyeti" yazılı madeni 10 kuruşluk paralar tedavüle çıktı.
    1936 yılında siyah atlet jese owens üç gün içinde berlin olimpiyatlarında 4 dalda altın madalyakazanarak hitler'in ari ırk teorisine büyük bir darbe vurdu.
    1949 yılında birleşmiş milletler güvenlik konseyi çin halk cumhuriyeti'nin birleşmiş milletlere girme isteğini reddetti.
    1950 yılında istanbul radyosu' klasik türk müziği yayın oranı yüzde 39'dan yüzde 46'ya çıkartıldı
    1955 yılında samuel beckett'in oyunu "godot'yu beklerken" ilk kez londra'da sahnelendi.
    1968 yılında istanbul'da "komünizmle savaş" mitingi yapıldı.
    1971. yargıtay, türkiye halk kurtuluş ordusu, thko üyesi ömer ayna'nın 36 yıllık mahkumiyetini bozdu.
    1972 yılında yazar sevgi soysal orduya hakaret suçundan 10 ay ağır hapse mahkum oldu.
    1979 yılında savcı doğan öz'ü öldürmekten yargılanan ülkücü ibrahim çiftçi idama mahkum edildi.
  • doğmak için iyi bir gündür ancak okul yılları boyunca doğumgünlerinin, arkadaşlar tatilde oldugu için, pek bir mütevazı geçmesine neden olur.