şükela:  tümü | bugün
  • günlerdir odtü öğrencilerinin yoğunluklu olduğu ankara 100.yıl mahallesinde aracıyla kadınları sıkıştırıp tacizde bulunan kişi an itibariyle öğrencilerin işbirliğiyle yakalanmış. şu an balgat 10 nisan karakolunda ifade veren tacizci hakkında polis, şikayetler doğrultusunda belirli cezanın uygulanacağını söylemekte. karakoldaki öğrenciler destek bekliyor.

ilgili haber

olay yerinden görüntü

olay yerinden görüntü 1
  • içimi soğutan haber.
  • (bkz: 06 abe 132)
  • mahalle dayanışmasının iyi örneklerinden biri.

bu hep böyle oluyor. gerici ve baskıcı semtlerde yaşayan bir takım manyaklar, özgürlüklerin önemsendiği, kimsenin diğerinin özel hayatına müdahale etmediği mahallelerde istedikleri gibi at oynatıp, insanları taciz edebileceklerini sanıyorlar.

gençler bu pisliğe özgürlük kısmını yanlış anladığını anlamış özetle.
  • ceza almayacak, bi sikim olmayacaktır. guguk ülkesi burası.
  • (bkz: #69917469)

sokağın adaletinin tecelli etmesi sevindirdi. mahalle kültürünü yaşatıp birlik olanlara teşekkürler.
  • 100.yılda on gündür devamlı olarak gerek sözle, gerek takiple, gerek kadınlara pusu kurarak tacizde bulunan denyonun ağzının burnunun ve arabasının dağıtılması ve arkasından polise verilmesiyle gerçekleşen güzel olay.

mahallemizde, okulumuzda tacizcilere geçit vermeyeceğiz. tacizcinin yakalanması için çaba sarfeden yüzlerce kişiye de teşekkürler.
  • günlerdir o kadar çok post okudum ki bu plakayla ilgili, 06abe132 beyaz doblo. ömür boyu unutmam. mahalleye dadanmış resmen herif. arabayla gezip kadın gördüğü andan durup, yakınındaysa seni bi içeri alsam neler yaparım diye bağıran, uzağındaysa takip eden, fırsat bulursa bir dipte kıstıran bir yavşak bok. defalarca polisin aranıp aynı plakanın verilmesine rağmen günlerce bu iş böyle devam etti. hiçbir şey yapılmadı, mahallede bir karakol var üstelik.

mahalle sakinleri organize olalım dedikten bir iki gün sonra bir arkadaşın yer bildirimi yapması ile olay yerine sel olup akmışlar bu akşam. insanın gözleri doluyor di mi?

kelepçe takılıp karakola götürülmüş adam ve şu an mahalleli toplu halde şikayetçi oluyor.
  • iki haftadır bölge sakinlerinin oluşturdugu facebook grubunda şikayetler paylaşılıyordu. ve tarifler aynı araba ve kişiyi gösteriyordu. 100. yıl bölgesini bilen bilir, tam bir öğrenci bölgesidir odtü nün hemen yanında olduğu için oturanların %80 i öğrencidir ve ankaranın en güvenli bölgelerindendir. en azından benim için öyle. grupta bu kişiyi yakalamak gerektiği ile ilgili postlar dönüyordu bir süredir. ve tabi ki taciz edilen kadınların hepsi polisi rayıp şikayet etmiş ama polis biz bir şey yapamayız demişti. zaten aşağıya da taciz ifşa postlarını kopyalayacağım. neyse bu akşam arabayı gördüğüne dair bir post attı gruptan biri, ve grubun gücü ortaya çıktı, tacizci kaçmaya çalışsa da başarılı olamadı ve 1540. sokakta sıkıştırıldı. bu sırada adam arabanın içinde rehin kalmış, polisi arayıp çağırmış, çünkü arabanın etrafı kızlı erkekli 50 60 kişi tarafından sarılmış durumdaydı. inanmazsınız ama polis geldi ! taciz edildiğinde arayıp yardım çağıranlara gelmeyen polis adam için geldi. neyse ki taciz edilen laf atılna hocamlar da olay yerine geldikleri için şikayetçi oldular. ve tacizci grubun gücüyle karakola çekildi. tabi ki üç beş kişiye lafla tacizden çok ceza almayacağı için, polisinde bizi uyarmasıyla, gruptan insanlar toplandı ve bu kişi yüzünden güvende hissetmediklerini ve sokağa çıkmaya korktuklarını söyleyerek şikayetçi oldular ve hala oluyorlar. yarın öğlene kadar gelen şikayetlerin hepsini kayıt altına alacaklar polis merkezinde. 100. yıl da oturupta böyle kişilerin ağır ceza alması gerektiğini düşünenleri 10 nisan karakoluna çağırıyoruz.

edit : yazmayı unutmuşum arabanın plakası bilindiği için grupta arama grupları oluşturulma planları vardı. zaten arabanın üzerine kayıtlı olduğu kişinin tüm bilgilerine ulaşılmıştı ama arabanın sahibiyle tacizci aynı kişi mi emin olamadığımız için, henüz harekete geçilmemişti.
    edit2: dediğim gibi adamın ev ve iş adresine kadar bulmuştuk zaten. içimiz yeterince soğumadığı ve adalet sistemine güvenmediğimiz için. adamın iş yerine ifşa mailleri atılmaya başlandı. herkes kimle çalıştığını bilmeli.

olayın haber linki: http://haber.sol.org.tr/…-tacizciyi-yakaladi-205094
    tacizi anlatan postlar:
    1- #taciz #100.yıl
    hocam merhabalar. bugün akşam saatlerinde pazar yerinden okula doğru otostop çekerken arabasında sticker'ı olmayan 35-40 yaşlarında bir adam durdu. odtü'ye gitmediğini söyleyince mantıken ben de binmedim. sonrasında okula gitmekten vazgeçip yine yüzüncü yılda bir arkadaşımın evine gittim. bir saat kadar oturup evime doğru geçerken aynı adam yolun kenarına park etmiş bir biçimde arabanın içinden bana seslendi. ben önce anlayamadığım için efendim felan dedim ancak daha sonra aynı adam olduğunu anlayınca dediği saçma sapan şeylere karşılık vermeyip yoluma devam ettim. fakat beni evimin önüne kadar takip edip 'reelde görüşebilir miyiz' gibisinden saçma sapan şeyler dedi. ben de o sinirle bağırıp çağırıp gitmezse plakasını alıp ifşa edeceğimi falan söyledim. plakası : 06 abe 132. beyaz bir doblo.
    polisi de aradım ancak bu konuda pek bir şey yapmayıp geçiştirdiler açıkcası. son zamanlarda özellikle 100.yıl da bu tarz vakalar çok fazla artmaya başladı.iki üç gündür aynı tarz taciz postlarını burada gördüğüm için belki aynı adamdır diye hikayeyi ve plakayı burada paylaşma ihtiyacı duydum. belki bu olay çok büyük bir vaka değil ama son zamanlarda bu tarz tiplerin mahallede nasıl rahatça dolaşabildiğini ve bir kadın sadece akşam tek başına yürüyor diye bu tarz şeyler söyleme cesaretlerinin nasıl arttığını gösterir. biraz uzun oldu ama okuyanlara teşekkür ederim..
    2- beyaz doblo / 06 abe 132

merhabalar bir kaç gündür grupta yazılan postları zaten görüyordum bugün okuldan evime motorla giderken bu araç beni sıkıştırmaya çalışıp 'vay anam vay seni evime götürüp........ ' ve benzeri çirkin şeyler söylerek bağırdı tam ne diyorsun terbiyesiz diye durup bağırdığımda ise hızla kaçtı hala mahallemizde dolanıyor bu sapık arkadaşlar dikkatli olalım.

edit: motor kullandığım için kişinin yüzünü göremedim ama kaçarken plakasına baktım 06 abe 132ydi polisi aradığımda o bölgede kamera olmadığı için işlem yapamayacaklarını söylediler.bana neredeyse kaza yaptırıyordu.