şükela:  tümü | bugün
 • 3 ağustos 2017 karabük özel ilgi kız yaşam merkezi rezaleti.

  aslında olay basit bir dolandırıcılık, ancak konu 71 kız öğrenciyi ilgilendirdiği ve en az 60 kız öğrencinin habersiz olması nedeniyle burada paylaşıyorum. karabük'teki üniversiteye giden arkadaşınız, yakınınız varsa lütfen haber verin.

  çünkü insanlar dolandırıldıklarından habersiz, okulun açılmasına iki gün kala şehre gelecekler ve ortada kalacaklar. konu maalesef yeğenimin başına geldi ve burada yayınlayarak diğer öğrencilere ulaşıp uyarmak istedim.

  olay yurdun sahibi uğur adlı şahsın gelecek dönem kayıtları için, mayıs ayı içinde peşinat alıp, kalan taksitler için öğrencilere senet imzalatmasıyla başlıyor.

  yaz okuluna kalan bir arkadaşı ''sizin yurtta büyük tadilat var, eşyalarınız nerde'' diye aramasıyla yeğenim derde düşüp yakın olması avantajıyla da karabük'e gidiyor. tadilatın başındaki adama uğur bey'i soruyor, adam bu binayı yeni satın aldığını, 1+1 apart dairelere çevireceğini, uğur'dan alacağı olduğunu ve kendisinin de bir iki haftadır görmediğini söylüyor. tabi eşyalarınızı bir an önce çıkarın sıra sizin katlara geliyor diye de uyarıyor.

  uğur denilen kişiye telefonla ulaşılamıyor. yurdun eski sekreterine bir şekilde ulaşan yeğenim size 3 gün içinde haber verilecek diyor ve bu o telefonun görüşmeye açık son anı oluyor.

  sonrasında bir sürü uğraş, yalan vs. konu aslında iki açıdan çok önemli;
  1-öğrencilerin verdikleri 400-750 tl peşinatlar ve imzaladıkları senetler
  2-habersiz gelecek kız öğrencilerin ortada kalması.
  yeni kayıtlarla beraber zaten küçük bir şehir olan karabük'te kiralık ev bulmak imkansız olacak, tüm yurtlar dolmuş olacak. habersiz bu grup sahtekarın biri yüzünden bir sene kaybedebilirler.

  ayrıca işi hukuk olan yazarlar, şahsın elindeki senetler ve ödenen peşinatların tahsili konusunda yol gösteren tavsiyeler verirse memnun oluruz. kimisi avukata danışın, noterden protesto gönderin, savcılığa gidin diyor. pazartesi günü bununla ilgili ilk etapta savcılığa gitmeyi düşünüyoruz, ancak yapılması gereken belirli işlemler varsa bunları bildirmeniz konusunda yardımlarınızı bekliyoruz.
 • senetleri factoring'e kırdırıp, soluğu amerika'da almış olabilir.
  bu durumda faktoring şirketine girer o paralar. öğrenciler senetleri ödemeyebilirler. ama hukuki süreci takip edip, icra takibine zamanında ve usule uygun olarak itiraz etmek gerekir. iyi takip etmezlerse, senetleri ödemek zorunda kalırlar.