• 12 ağustos 2017. hala internetim gelmedi. tam 9 gündür herhangi bir somut girişim olmadan bu iki kurum tarafından mağdur edilmekteyim.

3 ağustos günü gecenin bir vakti internet gitti, sabaha gelir dedim uyudum. uyandığımda yoktu, superonline müşteri hizmetlerini aradım. arıza kaydı oluşturdular. en geç 2 gün içinde çözülecek sorununuz dediler ve mağduriyetimi bir nebze olsun götürmek için 4 gb cepten internet gönderdiler. bekleme serüvenim böyle başladı.

48 saat geçtikten sonra hala internetin gelmediğini görünce tekrar aradım müşteri hizmetlerini. elimizden geleni yapacağız, en kısa süre içinde sorunu çözeceğiz, ilgili ttnet ekibine bilgiyi verdik dendi. lütfen bekleyin, anlayışınız için teşekkür ederiz denip kapandı. aradan 24 saat daha geçti. bu sefer aradığımda "genel arıza" söz konusu olabileceğini söylediler. bu yüzden verilen süre içinde sorununuzu gideremedik, türk telekom altyapı ekibinin sorunu çözmesini bekliyoruz dedikten sonra kapattık telefonu. bir gün daha geçti. 7 ağustos 2017 günü türk telekom merkezine gittim. çözüm masasından sıra alıp bekledim. sıra bana geldi. derdimi anlattım. müşteri numarasıyla şikayete baktı. şikayetiniz silinmiş, çünkü yanlış oluşturulmuş dedi. kan beynime sıçradı. 4 gündür oluşturulan şikayeti türk telekom kontrol bile etmeden sistemden kaldırmış.

ben oradaki yetkililere durumu anlattım. tekrar arıza kaydı oluştursunlar dediler. bende siz sistemdeki genel arızayı kaldırmadan onlar tekrar arıza kaydı oluşturamıyor dedim. genel arıza devam ediyor mu diye sordum ardından. 4 ağustos 2017 tarihine kadar genel arızanın bitmiş olması gerekiyor dedi bana. madem bitti sistemden neden kaldırmıyorsunuz genel arıza ibaresini dedim verilen yanıt liyakatın ne durumda olduğunu gösteriyor. "koskoca superonline genel arızanın bitip bitmediğini soramıyor mu?" dediler bana. ben de altyapıyı sağlayan siz değil misiniz, sizin yapmanız gerekiyor, ayrıca koskoca olan varsa bu da sizsiniz ama görüyorum ki rezil bir iş ahlakınız var dedim.

bana desinler, 1 ay internetiniz gelmeyecek, ben beklerim sorun yok ama ilk günden beri sürekli oyalanmaktan sıkıldım.

o günden 12 ağustos tarihine kadar her gün arayıp bu durumu anlattım. hiçbir şekilde somut bir girişim bulunmuyor konuyla alakalı. bimer ve btk'ya konuyla ilgili mesaj attım cevap gelmesini bekliyorum. sizlerden ricam bu rezilliği gündem yapmanız.
  • cok benzerini 9 agustos gununden beri ıstanbul-anadolu yakasinda yasadigim rezalet. tt'nin sagladigi telefon hatti gidik, genel ariza diyorlar henuz cozebilen yok(ki ben cozmeye calisan oldugundan da supheliyim!) benim sorunumda su an gorunen superonlinelik bir durum olmadigi, problem turk telekom'da ama sunu da belirteyim, tt genel mudurlugunden soyledikleri sey :"servis saglayiciniza da basvurun onlar da bastirinca daha cabuk cozulebilir."
    sabit hatla ilgili bir problem nasil bu kadar zamanda cozulmez, nasil hem telefon hem internet hizmeti almamiz engellenir, genel ariza neyin nesidir anlayan beri gelsin.
  • türk telekom'un superonline müşterilerinin işlerini ağırdan alması olarak gözüktü. superonline'dan müşteri kapmak için superonline'dan gelen arıza taleplerini savsaklamak iyi yöntem valla. altyapı sağlayıcısı aynı zamanda iss olursa rakip iss müşterilerine hayatı böyle zindan eder.
  • arkadaşım ben böyle bir rezillik görmedim. iki kurumun birbirinden haberi yok. superonline yeni bir arıza kaydı için türk telekom'dan genel arızayı kaldırmasını bekliyor.

genel arızanın bitiş tarihi 4 ağustos 2017 saat 18.00. bu tarihten beri aktif bir genel arıza yok. ama iki kurumunda beni oyalama biraz daha bekleyin, işte hızlandırdık gibi saçma sapan argümanlarından bıktım artık. genel arıza biteli 8 gün olmuş. lanet bir kurum arıza uyarısını kaldırmamış. ben böyle rezillik görmedim.

servis sağlayıcısını aktif olarak ne yapabilir ya aklım almıyor. adamların işleyişi belli sorunu çözmesi gereken kurum türk telekom. 10 gündür bir sorunu çözemediler. haftasonu zaten çalışmıyorlarmış. ben böyle bir şey görmedim gerçekten rezillik.
  • (bkz: türk telekom)
  • superonline'ı atıyorum türk telekom ekipleri çözüyor diyor, türk telekom'u arıyorum superonline ilgilensin diyor. lanet olsun be.
  • müşteri hizmetlerini her aramam da bana işi hızlandırdıklarını, sorunu çözeceklerini söylüyorlar. lanet olsun be.
  • türk telekom sektörün tekeli olmuş terör estiriyor. superonline müşterisine sahip çıkmıyor.
hesabın var mı? giriş yap