şükela:  tümü | bugün
  • gece gece resmi gazetede yayınlanmış

kaynak

edit: süreç işleyişi hk

2. edit: arkadaşlar sanırım bazı bakaya arkadaşlar ilgili e devlet linkinden başvuru yaptıklarında askeri şubeye gidilmesi gerektiği uyarısı ile karşılaşıyorlarmış, askeri şubelere yazı 1 hafta sonra gidecekmiş. yani bu süre içinde giderseniz yardımcı olamayacaklar. o yüzden hic acele etmeyin 3 ay süre var zaten, bir hafta daha sabredin de ekstra zaman ayırmak zorunda kalmayın

3.edit: arkadaşlar ben paramı dolara çevirdim ekim gibi başvuru yapacağım. ama bakaya bakaya hiç bir yere gidemiyorum sıkıntı yaşıyorum derseniz tercih sizin tabi. gerçi bedelli yapınca hepsi siliniyor kesilen cezaları vs umursamayın yani.

4.edit: sıkça sorulan sorular link
    ilgili linki bilgilendiren @hustle play dostuma teşekkür ederiz

5. edit: bazi askeri birliklere bildirgenin gittiği bilgisi geldi, sanırım şube şube değişkenlik gösteriyor. askeriye iste :)
  • holley be.. ama 21 gun yine askerlik yapicaz. olsun.. şafak 21...
  • hadi hayırlı uğurlu olsundur.
  • avrupada yaşayanlar 2000 avro ile bu işi bitirecek gibi bir şey okuduğum haber, umarım yanılıyorumdur, lan millet avrupa'da 15 gunde o parayı kazanıyor, bu nasıl bedelli, ne zaman bu kadar fakir bir ülke olduk biz.

edit: sagolun varolun, yurt dışı 2000 eur bedelli ödemesi değil, döviz ile askerlikmiş. valla yine komik, hemde daha komik.

edit2: yahu zaten 15 bin 2500 eur ediyormuş, ekonomi siki tutmuş.
  • geldi gönlümün efendisi, "asla çıkmayacak sike sike gideceksincilerin" , " biz yaptık siz de yapacaksınızcıların" götüne girsin

edit: şurda bedelli yasası hazırlık sürecinde sövmek istediğim çok insan vardı. bu yorum embesil turnusolu oldu , bana küfür eden herkese misliyle sövdüm rahatladım .

size koyan gerçekte ne biliyor musunuz götünü yaladığınız siyasilerin sizin gibi terbiye edilecek embesilleri 6 ay 12 ay koyun gibi terbiye ederken bizim gibilere parayla bu işten kısa sürede kurtulma imkanı sunması.
  • mustafa kemal'in askeyleyine gün doğdu :) dedirten yasadır.

not: (bkz: hey tüyk askey doğay)
  • uzaktan egitimin nasil yapilacagini merak ettigim olaydir. ulan dovizle askerlik yapmaya 2 yilim kalmisken simdi bin dolar daha fazla odeyecegim. neyse, o sikinti degil. zaten iki haftalik aldigim para...

su uzaktan egitim olayini bilenler bi yesillendirirlerse sevinirim.

edit: arkadaslar sen uzaktan egitim yapmayacaksin diye mesaj aldim. yurt disinda yasiyorum, uzaktan egitimi dovizle askerlik yapanlar yapmayacaksa ne diye cikardilar bu uzaktan egitim olayini?

edit 2: sadece yurt disinda yasamak yeterli oluyor mu yoksa bu 3 yillik sure zarfinda calisan veya isveren olma zorunlulugu devam etmekte mi? bunu bilen birisi varsa yesillendirirse sevinirim. en iyisi konsolosluga gidip ogrenmek ama yakin olmasina ragmen is sebebiyle bir turlu izin alip gidemiyorum ne yazik ki. aradigim zaman da telefona cevap vermiyorlar. new york turkiye baskonsoloslugunun telefonlari süs diye duruyor orda. dokunmuyorlar bile.
  • düşününce 21 günün ne kadar uzun bir zaman olduğu anlaşılıyor... şu saçmalığa bak. rapor falan alsak olmuyor mu acaba?
  • başladı mı 3 aylık para yatırma serüveni şimdi
  • hay uzaktan egitiminizi sikeydim dedirten yasa.