şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 5.15-5.35 arasi gezinecek kurdur. (bkz: kaynak götüm)

  8:47 edit: 5.11 gordu. daha saat erken..
 • buralar kopuklenir.

  istikrar editi: evet bugun pek kopurmedi. hatta 5,08'e cakildi. 5,09 iken ortaligi birbirine katanlar goruyorum ki bugun bir sessizlestiler. alim firsati olarak mi degerlendiriyorsunuz napiyorsunuz keratalar? kopugunden az koydurun.
 • temmuz enflasyon rakamını görünce şahlanacak kur.
  mb başkanı gaz alayım diye yıl sonu tahminini 13'e revize etti ama nafile.
 • enflasyon verisi ve inatlaşma yüzünden 5,20'yi göreceğini düşündüğüm kurdur. ytd.
 • her sey yalan bu gercek.
 • eskiden olsa komik geliyordu ama artık bu tarz başlıkların hemen hergün açılması hatta başlık parsellenmesi işin esprisini kaçırmaya başladı bence.açmayın demiyorum ama ne bileyim haftalık ya da aylık falan açın şu başlıkları.
  tanım: gereksiz kur başlıklarından bi başkası.
 • 5.05 di en son baktığımda şu an kur. 5 lira barajı merkez' in büyük çabasına / inanılmaz kar satışına rağmen yıkıldı. üstelik barajı yıkan siyasi bir neden oldu. günümüzde yeryüzünde ak sevdalıların bayıldığı rusya , ikide bi önümüze alternatif süper güç çin , perol zengini körfez ülkeleri dahil abd ile inatlaşıp bu işten zararlı çıkmamış tek bi devlet yok. hele ki sıfatına tükürdüğüm trump iktidarında.

  ekonomik durumu fecaat . ama şu an bunun bile bi anlamı yok. yakın sürede ilk ve en önemli sorun abd ile işleri yoluna koymak. dünkü sözde yaptırımlar açık bi uyarı ydı. bunların bi tık üstü bi yaptırım sadece kurda ani yükselişleri değil halihazirda ülkedeki yabancı yatırımcı ve bu ülkede iş yapmayı / yatırım yapmayı planlayan yabancıların kafasında kocaman bi acaba sorusunu da getirir.

  mustafa kemal atatürk ün cumhuriyeti 100 yaşına gelmeyi üstünde kurulduğu doğu batı ekseni nde kurduğu hassas denge ye borçludur.

  o denge zaman zaman bi süper güce yaklaşırken diğerinden uzaklaşmamak zaman zaman bi gücü başka bir güçle dengelemek zaman zaman ab örneğindeki gibi yeni oluşan bir güce katılımı sağlamaya çalışmakla sağlanmıştır.

  o denge hayati önemde. kahrolsun amerika tarihin tozlu sayfalarında kalmış bi motto o sloganın atıldığı ülkelerle birlikte.

  global dünyada kahrolsun la yerli ve milli f 35 yaparız gibi popülist ve içi boş söylemlerle , " abd de kimmiş bize ne yapabilir ki " gibi boş atarlarla iş yürümez.

  yürütmeye kalkarsanız yolun sonuna dair bi önizleme için venezuela ya bakabilirsiniz.

  sözün özü : 03 ağustos yada 9 ağustos. yakın dönemde dolar kuru için esas belirleyici abd ile inatlaşma veya uzlaşma yolunda atılacak adımlardır. bu sürede kurda anlamlı bir düşüş yaşanmaz ama atılacak adımlara göre ani yükselişler olası.

  ps: ytd
 • cari açığını azaltmaya çalışan amerikanın ithalatında türkiyenin payı binde 6, ama türkiyenin ihracatında abdnin payı %5. bu zıtlaşmadan kimin zararlı çıkacağını çakan yatırımcının şahlandırdığı kurdur.
 • şimdiden 2 sayfa olmuş bile. yarın kaç sayfa yazdırır bu dolar kim bilir.
 • biz napcaz ya. valla. sahis isletmem var. ucuncu yilimizda ilk defa biraz para kazacagiz diye umitleniyordum. simdi ise insanlar harcamalarini keserlerse diye korkuyorum. odeme almak zorlasacak gibi. onceki krizleri gormus gecirmis abiler ablalar aydinlatsin be bizi. varsa insanlarin bu sekil dertlerini ve cozumlerini yazdigi bi baslik, yesillendirin beni.