şükela:  tümü | bugün soru sor
  • beni sinir krizlerine sokan lenovo yetkili servisinin davranışını anlatacağım. bundan sonra benden lenovo almamı beklemesinler.

bundan bir iki hafta önce kız arkadaşımın yeni aldığı laptopu şarj olmamaya başladı. ilk başta adaptörün pozisyonunu değiştirerek şarj etmeye devam ediyordu ama sonra o da olmamaya başladı. lenovo yetkili servisiyle görüşüldü, cihaz şarj olmuyor dendi ve gönderildi.

cihaz geri geldiğinde baktık, pilini doldurmuşlar ama yine şarj olmuyor. onarım kağıdında da anakart onarıldı, bakım ve testler yapıldı cihaz çalışır durumda yazıyor. aradım tekrar yetkili servisi, dedim durum böyle, şarj olmuyor diye gönderdik yine şarj olmuyor şekilde göndermişsiniz. tamam dedi kayıt açalım, 3-5 gün içinde kargo gelip alacak. geldi kargo gönderdik, bu gün geri geldi. kız arkadaşım sinirden köpürmüş geldi bana anlattı yine aynı şekilde yollamışlar diye. açıklamaya yazmışlar anakart onarıldı sorun giderildi fan temizlendi (bir de fan temizlemişler allah razı olsun) genel test ve bakım yapıldı cihaz çalışır durumda. dalga mı geçiyorsunuz lan? adaptör bozuk bozuk bunu ilk defa aradığımda da belirttim yani. cihaz zaten çalışıyor adaptörü şarj etmiyor eğer orda sorun giderildiyse bize gelene kadar ne oluyor bu bilgisayara? ya başka adaptör takıp he bu şarj oluyor diyerek eski adaptörü koyup gönderiyorlar ya da hiç açmadan hazır orda duran anakart onarıldı yazısını kopyala yapıştır yapıp geri yolluyorlar.

her neyse, bu gün bunu deyince tekrar aradım. yetkiliye durumu anlattım adaptör bozuk diye belirtmemişsiniz dedi. yahu biz önceki adama adaptör bozuk diye belirttik zaten. kaydı açan o adam. hadi belirtmemiş olalım cihazı orada bizim adaptöre takınca çalıştı mı? hayır. düzelttik dediniz geri gönderdiniz -caps on- 2 kere -caps off- cihaz hala aynı. telefondaki hanımefendi diyor ki yok halloldu bozuk haliyle servisten çıkmaz. e çıktı ama 2 kez? dedim siz bizi mağdur duruma düşürdünüz, normalde yapmıyorsunuz ama bizim durumumuz ekstrem 2 kez aynı hatayı yaptınız telafi etmek için bize adaptör gönderin, olursa bizde kalsın olmazsa tekrar göndeririz servise. bizi hem bilgisayarı kullanmaktan men ediyorlar hem de ortada icraat yok. yok dedi olmaz prosedüre göre yedek parça gönderimi yapamıyoruz. e prosedüre göre ürünü tamir etmeden de gönderemiyorsunuz? ona ne yapacağız? hata kaydı açalım servise geri gönderin dedi, istemez dedim.

buradan lenovo türkiyeye sesleniyorum, şu servisinize çeki düzen verin.
  • benzer sorunu 4-5 söne önce acer la yaşamıştım. türk insanının iş ahlakıyla alakalı bir konudur. almanya ve türkiye arasındaki refah farkına bakarsanız kimin neden bu durumda olduğunu çok iyi anlarsınız.
  • tüketici hakları kanuna göre, eğer bir cihaz bir yıl içerisinde üç ve üçten fazla servise aynı şikayetten dolayı gönderiliyorsa (bkz: tüketici hakem heyeti) ne başvurma hakkınız doğuyor.

aynı şekilde aynı problem devam ederse, hiç üşenmeyin (bkz: tüketici hakem heyeti) ne başvurunuzu yapın o zaman gösterirler lenovoya rezaletlerini.
  • (bkz: up up)
  • yahu bunlar anakart değişimi için yollanmış fullhd ekranlı laptop'a, 720p ekran takıp geri yollamış adamlar. o yüzden beklentileri yüksek tutmayın.

rezalet kelimesini neredeyse ünvan olarak kullanan servisin rezaletidir.