şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kamu kurumlarına dün gönderilen talimatta, kurumlardan işleme konulmamış olan ihalelerin durdurulması, sonuçlanmamış olan ihalelerin de iptal edilmesinin istendiği iddia edildi.

  iptal edilen tüm ihaleler, öncelikler sıralamasına göre ve yapılacak değerlendirmelerden sonra yeniden açılacak. bu çerçevede de ihaleler askıya alındı. ancak ihalelerin ne zaman tekrar açılacağı ise bilinmiyor.

  yaşanan kriz nedeniyle böyle bir yola gidilmiş olabileceğinin altını çizen firmalar, bu durumun kendilerini de sıkıntıya soktuğunu belirtti. ayrıca bu durumun birçok firmayı daha fazla ekonomik darlığa sokacağı da öğrenildi.

  öte yandan kamuda hakedişi olan birçok firmaya da ödemelerin gecikmiş olduğu öğrenildi.

  kaynak
 • firmalar gerekirse cihazlari veya hizmetleri hibe etmeli, ve yoğun dış mihrak saldırısına uğrayan devletimizin yanında olduğunu göstermeli. göstermeyen terörö!
 • "iddia edildi" haberciliği. başlık da yanlış olmuş. doğrulanamayan hassas mevzularda kesinlik bildiren başlıklar açmayınız.
 • yalan haber. bazı kurumlarda sıkıntı olmuş olabilir ama o şekilde bir talimat gelmedi. ihaleler devam ediyor. hakedişler yapılıp ödemeleri de yapılıyor. kesinliği olmayan başlıkların açılması ve kaynağı güvenilir olmayan şeyleri kesin gibi paylaşıp internet gazetesine çevirmeyin sözlüğü.

  bu tip başlık açanların (bkz: başlıklarını engelle) diyorum. siz de öyle yapın, düzgün başlık açması öğrenilsin. foruma döndü zaten sözlük moderasyonun da bi s.kim yaptığı yok bir sürü faydalı başlık arada kaynıyor.
 • gercek olmasi durumunda ilk defa svihs diyecegim durum. kamudan is alabilen sirketlerin 99.99’u yandas sirketlerdir. batarlarsa da zerrece umurumda olmaz. zaten bugune kadar yeterince somurduler, yediklerine saysinlar.
 • iptal edilen ihaleler gerekirse mevcut rakamlardan da büyük rakamlara yandaşlara verilir rahat olun.
  başarılarının altında yatan şey bu düzen ve kimse bu al gülüm ver gülüm düzeni bozarak kendisini tehlike altına atmaz. bir şekilde (muhtemelen araplara bi şeyler daha satarlar) sıcak para girişi mevzusu halledilir ve asıl problemlerin üzeri örtülerek düzenin devamı sağlanır. bu ülkedeki insanların yarıdan fazlası -az ya da çok- bu kurulu düzenden nemalanıyor ve bozulursa her şeyini kaybedeceğini düşünüyor.

  bu yüzden olan da koca türkiye cumhuriyetine oluyor.