şükela:  tümü | bugün soru sor
 • merhaba size @vatanbilgisayar tarafından nasıl dolandırıldığımı anlatacağım.

  20.06.2018 tarihinde oem kasa bileşenleri seçtim. montajı vatan bilgisayar' da yapıldı ve eve geldim.

  monitörü klavyeyi bağladım ve kullanmaya başladım. ılk başlarda farketmediğim ısı yükü ağır programları çalıştırdıkça belirgin şekilde artmaya başladı.

  bu arada bacağım kırık ve makineyi uzak yatar vaziyette kullanıyorum. makinenin yanına gittiğimde sanki alev üflüyor... hemen aıda64 testi yaptım ve 107c gibi asarı bir işlemci ısısı olduğunu gördüm.

  makineyi en uygun vaktimde 06.07.2018 tarihinde servise ısı şikayetiyle teslim ettim.

  15 gün sonra @asustr teknik servisi beni aradı ve montajı kimin yaptığını sordu. ben de montajın @vatanbilgisayar da yapıldığını söyledim.

  asus yetkilisi bana "montaj yapılırken ekran kartının (asus rx 580 8gb 256bit) hasar gördüğünü, içine muhtemelen tornavida sokulduğunu, devrelerin ve kabloların onarılamaz şekilde hasarlı olduğunu ve montaj hatasının garanti dışı kapsamında olduğunu söyleyip vatanla görüşün dedi.

  @vatanbilgisayar i aradım ve durumu ayrıntılı şekilde anlattım. fakat bana sürekli kullanıcı hatası yüzünden kullanım dışıdır cevabını verdiler. atladım tekerlekli sandalyeye mağazaya gittim. mağaza ekibi bana yardımcı olmaya çalıştı sağolsunlar, fakat pek ise yaramadı...

  genel merkezle iletişime geçen mağaza 1 aya yakın süre, bu iş için genel merkezle yazıştı. ben de sakat sakat mağazaya gidip gelmeye başladım. ve en son 5 gün önce telefon çaldı. mağaza görevlisi sürecin olumsuz sonuçlandığını ve merkezin değişim kabul etmediğini söyledi...

  evet 2700+ tl parayı @vatanbilgisayar a verdim ve sonucu bana bozuk kart verdiler.

  vatan montajı hizmeti veriyor musun? veriyorsun. montaj kaynaklı hasarı, yani senin verdiğin hizmetin sonucunda oluşan hasarı neden garanti dışı sayıyorsun?

  benim için oldukça yüksek bir para olan 2700+ (+ yazıyorum çünkü malum dolar yükseliyor) lira parayı alıp bana nasıl bozuk kart veriyorsun?

  elimde asus raporu var. montajda hasar görmüş diyor. neden işi yokuşa sürüyorsun? neden beni rezil ediyorsun?

  üstelik bana bu şark kurnazligini yaparken şu an benin ek gelirim olan grafik ve 3d tasarım işlerime engel oluyorsun, para kaybetmeme sebep oluyorsun. konuyu onlarca kez telefonda anlattım! her konuşan beni haklı buluyor ama nafile, neden beni rezil ediyorsun?

  şikayetçi kimliği

  asus mesaj ekran görüntüsü

  edit: asus ekran görüntüsü eklenmiştir
 • rezalet gibi rezalettir. tüketici hakem heyetinin sorunu çözeceğini düşünüyorum.
 • bindirip ardından indirim diye sunma furyasını türkiye'de başlatan vatan bilgisayar tarafından gerçekleştirilen rezalettir. derhal tüketici hakem heyetine başvurun elinizdeki kanıtlarla birlikte.

  bilgisayar parçası alacaklara tavsiyem ise; akakçe'den en ucuz ürünü bulup almaları, montajı da biliyorlarsa kendileri yapmaları, bilmiyorlarsa 50 lira verip bir bilgisayarcıya yaptırmalarıdır. sene olmuş 2018, hala hepsiburada, vatan bilgisayar gibi kan emicilere para kazandırıyorsunuz. müstehak dicem, olmayacak.
 • lafa gelince kurumsal, işleyişe gelince şark kurnazı aile şirketi rezaletidir.
  rezalet puanı: 10/10
 • rezalettir, takipteyiz.
  (ulan daha yeni diş fırçası siparişi verecektim, teknosadan alayım en iyisi)
 • vatandaşı mağdur eden firma. demek ki uzak durmak gerekiyormuş.
 • evet de vatan bilgisayar senin psikopat olup bilerek ekran kartini bozmadigini nereden bilsin? psikiyatristten saglam raporu ile gidecektin gardas.

  benim rezalet citam cok yukseldi.
  kasayi alip kafana attilar mi? hayir
  butun calisanlar sana saldirip yaraladilar mi? hayir
  mudur gelip sana tokat atti mi? hayir

  rezaleti goremedim.

  edit: baska oneriler geldi
  kasaya tecvuz ettiler mi? hayir
 • tüketici hakları hakem heyetinin sorunu çözeceğini düşünüyorum ve bu rezaletlerin ne zaman bir devlet kurumu tarafından kolayca çözüleceğini soruyorum.

  rezalet puanım 10\10
 • yazar arkadaşımıza geçmiş olsun öncelikle.

  bu olay hepimizin başına gelebilirdi. bir daha vatan bilgisayardan bir şey almadan önce iki kere düşünmek lazımmış demek. malesef ülkemizde tüketiciye verilen değerin özetidir bu olay.
 • sonuç alınmazsa tüketici haklarına kadar gidin. umarım güzel sonuçlanır. rezalet puanım 9/10