şükela:  tümü | bugün
  • tüm sigaralara ortalama 3 tl olacak olan zamdır hayırlı olsun .
  • teyit ettirdiğim durum.

ekomini market çalıştıran kuzenimi aradım an itibariyle. kent grubuna gelmiş bile. maltepe 14 tl beyler.
    geçmiş olsun.
  • yeni fiyat tarifeniz hayırlı olsun bütçeye para lazım tabi bol bol için ki vergi gelirleri artsın,yarından itibaren geçerli

https://pbs.twimg.com/…ocsm?format=jpg&name=900x900

1 eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olan sigara grubu ise şöyle fiyatlarmış
    https://mobile.twitter.com/…339395562921984/photo/1

sigaraya 2009'da ödediğimiz vergi %55 iken, 2019'un ilk yarisinda %86'ya ulaşmıştı.

bugün sigaraya 3 liralık zamla bu oran %90'i aştı.

bir devletin yönetimi,
    eğer ek gelir için ürün fiyatına değil de sürekli onun vergisine zam yapıyorsa, o devlet üretimden vazgeçmiştir demektir.
  • lütfen photoshop olsun.
    adam sikmektir, bu vergilerle yaşanmaz.
    her paket sigarada, bir karton da devlete hediyedir.
    bu yükü insanlara yüklemek kötülüktür.
    hele hele şu an bulunduğumuz şartlarda, hainliktir. zor geçinen, cebi delik deşik insanlara bile isteye yapılmış saf kötülüktür.
    bu vergileri tahsil eden bir devletin ilaç için tek bir kuruş almaması, vatandaşını değil marmaray ile taşımak, gideceği yere kadar ışınlaması gerekir.
    daha doğru düzgün kek bile vermediler.
  • tabi buyuksehirler kaybedilince gelir kaynaklarinda ciddi bir kayip oldu. kendi secmenimi ziksem ses etmez zaten. gerekirse tezek sarip icerler kafasinda olduklari icin, onumuzdeki 4 yil secim yok deyip acimasizca geciriyorlar. bir yandan da kendilerine muhalif olan halki cezalandiriyor kendince. en sevdiklerinizle bu dunyada cehennemi yasamanizi diliyorum.
  • ülkenin içine s*çıldığının bilmem kaçıncı kanıtıdır. nolur gerçek olmasın
  • şu an sadece kent-tekel grubuna gelen zamdır. her bir sigara 3 tl zamlanmıştır.
    jti ve phillip morris'e zam gelmemiştir. fazla fiyata satmak isteyen yerlerden sigara almayınız
  • olmayan, olmayacak zamdır. kaçak sigaranın önü alınamaz. ki sigara, şu haliyle bile çok pahalı.

birileri kafa yapmış milletle.
  • yalan olma ihtimali yüksektir.

maltepe nasıl 14 lira olur lan?

edit: sanırım doğru gelen haberler. yalnız hala nasıl maltepe 14 lira olur onu çözemedim.
  • (bkz: içmeyin)

edit: elektrik, doğalgaz, benzin, domates, biber, patlıcan, patates vb. zammı olsaydı yemeyin kullanmayın demezdim ve yapılan zammı sonuna kadar eleştirirdim ama şu iğrenç şeyi gerçekten içmeyin be arkadaşım lütfen.

edit2: olm gerizekalı mısınız? neden benzine zam olunca araba almayın diyeyim? sigaranın ne yararı var insanlığa? 3254426344 tl olsun da içemeyin inşallah şu sıçtığımın zehirini.