şükela:  tümü | bugün
  • komiktir. ulan bunlar ne gerizekalı adamlar lan. bütçeyi fakirler üstünden yürütmeye çalışıyorlar. sigara alkol zammı zengine vız gelir tırıs gider 10 içiyorsa yarın da 10 içer ama fakir 10 içiyorsa bu zamlar sayesinde bırakma noktasına gelir. yani bu zamlar aslında fakire yapılmaktadır. ulan fakir kendine bakamıyor devleti nasıl ihya etsin gerizekalı çapsız öküzler. az buçuk topladığınız vergi var onu da kaybedeceksiniz böyle böyle. kafanız mı basmıyor yoksa proje misiniz amına koyayım?
  • lütfen photoshop olsun.
    adam sikmektir, bu vergilerle yaşanmaz.
    her paket sigarada, bir karton da devlete hediyedir.
    bu yükü insanlara yüklemek kötülüktür.
    hele hele şu an bulunduğumuz şartlarda, hainliktir. zor geçinen, cebi delik deşik insanlara bile isteye yapılmış saf kötülüktür.
    bu vergileri tahsil eden bir devletin ilaç için tek bir kuruş almaması, vatandaşını değil marmaray ile taşımak, gideceği yere kadar ışınlaması gerekir.
    daha doğru düzgün kek bile vermediler.
  • tabi buyuksehirler kaybedilince gelir kaynaklarinda ciddi bir kayip oldu. kendi secmenimi ziksem ses etmez zaten. gerekirse tezek sarip icerler kafasinda olduklari icin, onumuzdeki 4 yil secim yok deyip acimasizca geciriyorlar. bir yandan da kendilerine muhalif olan halki cezalandiriyor kendince. en sevdiklerinizle bu dunyada cehennemi yasamanizi diliyorum.
  • bu zam değil; haraç bu haraç. zorbalık bu.
    bunu savunan da halkından haraç kesen de istisnasız orospu çocuğudur.
    avradın 50bin euroluk çantayla gezecek diye ben 3 liralık sigaraya 15 lira vergi ödemek zorunda mıyım? inek miyim lan beni sağmaya çalışıyorsun.

sen devletsin devlet. ben de senin vatandaşınım.
    sen beni sikmek için çabalamayacaksın, beni müşterin olarak görmeyeceksin.
    ama kızamıyorum ki. bu halk hak ediyor çünkü.
    bunları domaltıp siksen, en azından içime boşalmadı diyecek zihniyette sığırlar.
    18 lira nedir ulan. bir paket sigaraya 18 lira vermek nedir amını astarını siktiklerim.

sigara içmeyip, keşke şu kadar olsa diyenler; oğlum sigaranın paketi 50 lira olsa yine içerim ben. hem içer hem küfrederim.
    peki sen ne yapacaksın? sırf kendi siyasi düşünceni savunmak adına böylesi haraç vermeyi bile savunacaksın di mi?
    sen ve senin zihniyetindekiler yüzünden bunları yaşıyoruz zaten.
    hadi şimdi siktir git domatesi, biberi sayarak al ibnenin evladı.
    siz kadınların kızlık zarı diktirme sebeplerini tartışırken, birileri sizi çatır çatır sikiyorlar. hem de öyle sikiyorlar ki bu dikiş bile tutmaz.

ağlayanın gözünün ferini sikerim.
    ekonomi çok iyi, batı bizi kıskanıyor. reis ekonomiyi çok iyi yönetiyor diyenler vardı.
    sigara içmenin bile lüks sayılacağı günler geldi. gurur duyun eserinizle.
    susarak, alkışlayarak ellerinizle getirdiniz bugünleri.
    emeği geçen herkesin makam ayırt etmeksizin amlarına koyayım.
  • ‘oh daha da fazla olsun elli lira olsun’ diyecek aptal orospu çocuklarının evelliyatını şimdiden sikeyim.

halkın devlet için çalıştığının göstergesidir.
  • araba almayalım
    motosiklet almayalım
    telefon almayalım
    televizyon almayalım
    elektrik çok pahalı 40 derece sıcakta klima açmayalım
    doğal gaz çok pahalı titreyelim ama kombi açmayalım
    alkol içmeyelim
    sigara içmeyelim
    verin sansürü netflix izlemeyelim...

abi, allah aşkına söyleyin biz ne yapalım? aldığımız üç kuruş boğazımıza bile yetmiyor artık, bu yüzden yukarıdakilerden vazgeçtik ama biz iiki dakika insan gibi yaşamayalım mı?

bu kadar vergi veriyoruz, canımıza tak etti ama tamam kabul ettik, yav çocuğumu okula yazdırıyorum klima parası istiyor okul benden. bu nasıl bir devran amk, yetti artık kendimizi mi keselim ne yapalım allah aşkına bi söyleyin ya.
  • bu ülkeye s-400’leri viski içen, sigara içen vatandaşlar alıyor. kimse kusura bakmasın. muhafazakarların içtiği sodayla ayranla alınmıyor bu silahlar. bir şişe rakı içmek için devlete 100 tl veren adam bu ülkenin gerçek evladıdır.
  • allahını seven şunlara laffer eğrisini anlatsın.

para politikalarından bu kadar bihaber başka bir iktidar görmedi bu millet yemin ediyorum.
  • “benim bi zigaram var benene” diyen bi akepeli abi vardı, maddi durumu da kötüye gidiyordu ama toz kondurmuyordu. umarım şu an götünü siktiriyordur.
  • hükümet bu sigara olayını anlayamadı bence.

bu sigaraya zengin de fakir de aynı parayı veriyor. yani sen tabana yayılan bir zam yapıyorsun. senin seçmenin daha çok etkileniyor.

sigara bir bağımlılık. kimyasal bir bağımlılık. sürekli zam yaptıkça göreceğiniz tepkiyi hayal bile edemezsiniz.

o kahvede oturan dayıların anasını sikin ses etmez ama sigara zamlandı mı eve gidip o akp kadın kollarında gezinen eşini döve döve çevirir elini kırar oy verdirmez haberiniz olsun.

ekmeği 5 yapsanız bunun onda biri tepki almazsınız. siz biteli çok olmuş erken seçim lazım.

bitik bir hükümetle devam etmenin anlamı yok artık

edit: mesajla zaten her sene zam geliyor diyen kardeşlerim oldu. haklılar ama her sene yılbaşında yüzde 10-15 gelirdi. o da 8ken 8.50 olurdu. her şey böyle pahalı da değildi koymazdı.

şimdi son 6 ayda yüzde 40 filan arttı. en basiti rothmans 9du 2 ay önce. şimdi 14!rothmans bu yani en dip sigaralardan biri.

yılbaşında yine yüzde 15 yapsalar 14ün yüzde 15i 2.5 lira neredeyse.bunu hissetmeyecek kesim yok. sike sike markette tekelde 1 maltepeye 14 verip çaya parası kalmayınca, 1 çay az içinde hisseder.

ha kahvehanede çay da 2.5 oldu bu arada ortam gergin (bkz: swh)