şükela:  tümü | bugün
364 entry daha
  • çok geçmiş olsun. üzülerek söylüyorum sonuç alınacağına inanmıyorum. konunun yukarıda tutulması için herkesi en az bir kere “up” yazmaya davet ediyorum.
  • amme hizmeti: silinen entry
    edit: entry geri gelmiş: (bkz: #111073985) edit 2: entry geri gitmiş...

güzel kardeşim(!) derdini ve mağduriyetini gidereceksen, tehditler kesilecekse bu başlık sayesinde buna ulaşacaksın. (maalesef böyle bu ülkede.) başlığı hamile eşinin hormonlarına emanet edip bir yazıp, bir sövüp, bir silip durma. bırak da toplumsal tepki oluşmuşken mutlu ve adaletli bir sonuca ulaşın. insanları da sinir etmeye gerek yok. bu kadar kişi bu başlığın ve ailenin arkandan çekilirse emin ol hiç bir sonuç alamayacaksın belkide tehdit edilmeye devam edeceksin.
    _
    polis devleti yaratma çabasının sonucudur. "devlet benim" diyen polislerden birinin yaptığı eylemdir.

polislik, savcılık gibi makamlara sorgusuz sualsiz sırf mhpli ve akpli olduğu için birilerini doldurmaya devam ettikleri sürece bu olaylar sürekli yaşanacaktır.

süleyman soylu twitter'dan kim ne demiş, kimi kapısından aldıralım diye uğraşacağına halkın can güvenliğini tehdit eden bu kişilerin başında bulunduğu teşkilattan temizlenmesini sağlamalıdır.

geçen gün yaşanan "hatay baro başkanının gözaltına alınması" olayı, aynı gün yaşanan 29 temmuz 2020 polis tarafından tehdit edilmem olayı ve bu başlıkta gördüğümüz olay. hep aynı sebepten oluyor. birilerinin sırf tanıdık, referanslı diye hak edip halk etmediğine bakılmaksızın göreve getirilmesi ve ellerine silah verilmesi yüzünden.
  • öyle kötü hissediyorum ki şu an... muz cumhuriyeti falan değil yaşadığımız ülke adeta eşkıya cumhuriyeti, zorbalar devleti. bu entryi okuyup da bu konuyu soruşturmaya değer bulmayan tek bir savcı bile varsa (ki var, oldukça çoklar) eyvahlar olsun. böyle bir ülkede, bu insan artıklarıyla aynı havayı soluduğumuz müddetçe henüz böyle bir olay yaşamadığımız için bile şanslı saymayalım kendimizi.

ne diyor blaise pascal "adalet tartışmaya açıktır. güç ise ilk bakışta tartışılmaz biçimde anlaşılır".

adaleti tartışmaya amade hale getiren, gücü bu kadar anlaşılır-belirgin kılan, haklı ve haksızı muğlaklaştıran, zorba ve nüfuslu kimseleri her daim muktedir kılan, gücünü arkasına yaslandığı derebeylerinden alan üç kuruşluk insanlara başka insanları ezdiren, yasalardan çok yasalardaki açıkların değerlendirilmesine fırsat veren bu kokuşmuş sisteme yazıklar olsun.

(bkz: delirmemek elde değil)
  • üzülerek ve lanet ederek okudum fakat şaşırmadım. evet bu ülke böyle bir bok çukuru şaşırmadım abi. emeği geçenlerin abv.
  • 2020 yılında adaleti kamuoyu vicdanı ile aramaya çalışıyoruz. böyle adaletin anasını sikeyim.
  • çalışmayı bırakıp iki tek atacaktım. şu ülkeden siktir olup gitme motivasyonum arttı. birkaç saat daha ingilizce çalışacağım. yazık şu ülkenin pırıl pırıl insanlarına. geçmiş olsun kardeşim.
  • okurken sinirden kendimi sikecektim. yaşasaydım, kimi sikerdim bilmiyorum ama sikerdim kesin.
  • hikayede celiskier mevcut fakat her turlusu dehset verici. umarim adalet yerini bulur
  • sosyal medyada kamuoyu oluşturması gereken olay. size acil şifalar ve sabırlar dilerim. umarım hakettikleri cezayı bulur akıl yoksunu magandalar.
  • büyük geçmiş olsun. resmen polis terörü. siz yazmışsınuz, ben okurken film şeridi gibi geçti gözlerimin önünden. umarım sağlıklı bir şekilde bebeğinizi kucağınıza alırsınız.

şu heriflere şu paralar bizim vergilerimizle ödeniyor ya, haram zıkkım olsun hepsine.
977 entry daha