şükela:  tümü | bugün
 • şu an aklıma gelen ve tarih açısından da çok mantıklı olduğunu düşündüğüm zirve. gelsenize bence çok güzel olur*

  yer ve saat gibi detayları* katılımcı sayısı arttıkça daha net şekillendirebiliriz.

  edit: başlığı açma amacım yeni insanlarla tanışmak, sohbet etmek olduğu için katılımı sınırlı yapma kararı aldım**yer konusuna gelince kafamda karşıyakada salaş bi mekanda şarap ve kordonda rakı-balık dışında bir şey yok. yeni fikirler için yeşillendirin.

  edit 2: başlıkla birçok kişiye hitap edeceğim için yeri, saatini ve hatta "tema"sını katılımcılarla düşünüp fikir paylaşımı yapmak istedim. övmek istemiyorum kendimi ama böyle büyük düşünceyle ortaya atılan bir zirve fikrine "mini" demenin mantığını kavrayamadım. amaç temalı zirveyse buyrun siz yapın ben çekileyim aradan.

  son edit: izmir winter is coming zirvesi vol 2 şarap peynirile birleşti gelmek isteyenler +1lerini o başlığa eklesinler efendim.
 • (bkz: izmir winter is coming zirvesi vol 2 şarap peynir)

  işi daha iyi yapacağına inandığımız bir yazarımıza devrediyoruz. 10 aralikta görüşmek uzere.

  vizelerden sonra kendi midye-bira festivalimizi yaratmak için özellikle yapılması gerekendir.
  karşıyaka taraftarlarına bir mesaj kadar uzağım

  editting: midye-bira out, şarap-peynir in oldu.
  hepinizin içinde bir izmirli var biliyorum, saklamayın.

  edittin2: bütün emek verip yazan, eleştiren arkadaşlara:
  öncelikle tema nedir, gibi bir sorudan başlamam gerekiyor sanırım. tema kelimesi tdk tarafından 'asıl konu' anlamına gelmek üzere güzel türkçemize giriş yapmış bir kelimedir. bizim bu zirvede, bu toplantıda veya bu 'oluşumda' temamız, yeni sözlük sever arkadaş edinmek, şehrimizde olup bitenler hakkında konuşmak gibi basit şeyler. bunlar eğer tema sayılmıyor ise 'dertleşecek insan' arayan onlarca kişi neyin peşinde koşuyor? 'asıl konu'ları nedir? ısrarlar üzerine yeni, süper ötesi planlanmış temamı sizlerle paylaşıyorum: gündem hakkında konuşacağız, herkes bir sözcü gazetesi kapıp getirsin.
  şimdi gelelim zirvenin burada yeni konulmuş sıfatına. mini zirve. mini veya büyük, dediğim gibi ben bir şey hedeflemedim. daha önce zirve oluşturmadım ve katılmadım. ancak daha önce bir şekilde yapıldı diye şuan da aynı şekilde yapılması gerektiğini düşünmüyorum. yıllardır sözlük okuyucusu ve yazarıyım, bu yaptığımın formata aykırı bir tarafı olduğunu düşünmüyorum. çok isterseniz küçük bir değişiklik diyebiliriz.

  bu kadar kısa zaman içinde hakaret sayılabilecek sözler edilmesini ben de doğru karşılamıyorum. zaten bir organizasyon içerisinde, her ne kadar organizasyon yok deseniz de, konuşma kurallarına dikkat etmek en temel unsurdur.

  orta yolu bulabilmek o kadar da zor değil bence, çalışırsak yaparız.
 • izmir'de olursam yerimi alacagim zirve.
 • detaylarına göre bulunmaya çalışacağım zirve.
 • mersin'den kadeh kaldıracağım zirve.
  izmir'de 3 yıl yaşamış biri olarak zaten yarısı buradaysa kalbimin doktor yarısı izmir'dedir.
 • katılacağım zirvedir, caymak yok.
 • (bkz: reserved) dediğim, kimseyi tanımadığım için çekindigim zirve.
 • mini zirvedir.

  izmirde yapılan asıl zirvelerin bir teması olur. katılıma göre zirve yapılmaz. öncesinde yer mekan belirlenmeli.

  kolay gelsin.

  edit: eğer gerekli parametreler belirlenirse katılacağım zirvedir.

  edit 2: kimsenin zirvesine çomak sokmak gibi amacım yok fakat yapılması gerekenleri söylemem ve görüşümü eklemem neden bu kadar tepki aldı anlamış değilim.
 • şu zirveyi ocak 3 te yapsakta bende katılsam dediğim zirvedir. iş nedeni ile kutsal topraklara uzaktayım... en erken 3 ocakta karşıyakam'da olurum.