• hepsiburada'dan kurulduğu 1998'den beri alışveriş yapan biriyim. 100'lerce siparişte 1000'lerce mal almışımdır.

bugüne kadar genellikle aldıklarımda %99 sorun yaşamadım. taa ki geçen gün aldığım siparişte de sonrasında yaşadığım saçmalıklara kadar.

efsane cuma'lardan önce 19 kasım 2019 salı günü verdiğim bir siparişte satıcısı "hepsiburada" olan 3 adet "hepsi home pasta tekli sarkıt avize ahşap" ürün aldık. 3'ü de aynı model, aynı renk, aynı ürün.

ürünlerin kargoya verilme ve teslim edilme tarihleri geçmesine rağmen sipariş günlerce gönderilmedi. birkaç kez hepsiburada ile iletişime geçtik ve ürünleri beklediğimizi belirttik.

sonunda ürünler sürat kargo ile kargoya verildi. 1-2 gün sonra da evimize geldi. ancak burası çok önemli (!). ürün tek bir koli halinde kargoya verilmiş.

açıkçası 3 adet aldığım ürünün 3 ayrı kolide değil de 1 tek kolide gelmesinden işkillenmedim değil. ancak avize başlıkları iç-içe geçerek paketlenip az yer kaplar diye düşündük. kargocuya açıp kontrol edip eğer 1 adet ise iade edip edemeyeceğimizi sorduk. kargocu net bir şekilde teslim alınan kargonun imzalanması gerektiğini ve teslim alınınca açılıp iade edilemeyeceğini belirtti. ya açmadan iade edecektik, ya da 1 kutuya 3 ürün sığar diye düşünüp kabul edecektik. eşimle ben kısa bir değerlendirme sonrası 1 tek koliyi kabul edip imzaladık.

kargocunun yanında açtık baktık 1 tane ürün ! 3 tane satın aldık 1 tane geldi.

tam da 'siteden aldım 3 tane, eve geldi 1 tane' durumu oldu.

eşim ve ben kargocunun şahitliğinde teslim aldık. ancak o zamandan beri hepsiburada'ya 3 tane değil 1 tane ürün gönderdiğini anlamıyor, kabul etmiyor, kalan ürünleri göndermiyor

tam bir rezalet ! şikayetvar sitesine de başvurduk, oraya standart ilgileniyoruz mesajını (yalanını) yazmışlar.

birkaç gün sonra başvurumuza bir cevap geldi. aşağıdaki gibidir.

--- spoiler ---

merhaba xxxxxx bey,

şikayet var üzerinden iletmiş olduğunuz talebiniz üzerine size ulaşmaktayız.

öncelikle yaşanan durum için özür dileriz.

170489870 numaralı siparişinizde yer alan hepsi home pasta tekli sarkıt avize ahşap ürünü için eksik ürün formunuzu oluşturduk. eksik aksesuar işlemleriniz 7-10 iş günü içinde satıcı firma tarafından sonuçlandırılacaktır.

belirtilen süre içinde işlemlerinizin tamamlanmaması durumunda bilgi vermenizi rica ederiz.

sürecinizin takibini üyelik sayfanızın sağ üst bölümünde yer alan hesabım menüsünden "hesabım/ kolay iade/ başvuru takibi” adımlarını izleyerek yapabilirsiniz.

anlayışınız için teşekkür ederiz.

iyi günler dileriz.

--- spoiler ---

7-10 iş günü içinde sonuçlandırılacaktır diyor. 15 gün eder. satıcı firma diyor -- ki satıcı aslında kendisi yani hepsiburada.

asıl bundan önemlisi hepsiburada iade işlemi başlatmış. eksik ürünleri iade etmemi (!!!) istiyor. yani zaman bana gönderilmeyen ve teslim almadığım ürünleri iade etmemi istiyor. sanırım sonrasında ücreti kredi kartıma yatırılacak.

altında da "eksik ürün sebebiyle" yazıyor.

ben ömrü-hayatımda böyle saçma elektronik ticaret sitesi, böyle mantıksız uygulama görmedim.

buyurun bakın. linklerden resimlere ulaşabilirsiniz.

aldığım ürünler

sipariş tamamlandı görülüyor.

hepsiburada eksik ürünü iade etmemi istiyor !!!

edit: öncelikle ben iade iptal istemiyorum. bu ürünler şık ve istediğim ürümler ve sadece hepsiburada'da satılıyorlar.

edit-2: yukarıdaki resimde de görüldüğü üzere, (iade isteseydim ve etseydim bile) hepsiburada benden 2 adet eksik ürünü iade etmemi istiyor. 1 tane göndersem neden 2.sini iade etmedin diye paramı da göndermezdi.

edit-3: mamut bonfilesi isimli yazara: resimlere bakarsan "tüm ürünleri" değil "2 tanesini" iade etmemi istiyor. son resimde sol üst köşede kırmızı "2x" var. ayrıca ben iade etmek istemiyorum ki, bu ürünleri seviyor ve istiyorum ve bu ürünler "maalesef" sadece hepsiburada'da satılıyor.

edit-4: ilginize teşekkürler. diğer çözüm yolları arasında son çare olarak "tüketici mahkemesine vermek" olduğu ve dava süreleri çok uzun olduğu için onu bekletmek istemedik.
  • üçün birini alan başlık sahibinin yaşadığı rezalet gibi rezalettir. 10/10
  • 2 yıl önce black fridayde bir bilgisayar toplayım dediğimde siparişlerimin anasını sikip 2 ekran kartı sahibi yapan, yalvara yalvara "bak bu ekran kartı size girer parası sizden çıkar" diye diye iade işlemi başlattığım ve 15 gün sonra paramı geri alabildiğim, yoğun dönemlerinde alışveriş yapmamaya yemin ettiğim sitenin her zaman yediği boktur efendim. allah sabırlar versin.
  • rezalet olarak adlandirmiyim başkan. ben teşekkür ederim. kargo şöyle yanlış gelmiş dedim tamam dediler. 3 gün içinde hallettiler. bana sorunsuz kargo, sorunsuz ürün teslim ettiler. ben haklarını yemiyim.
  • rezalet gibi rezalettir. aynı durum birkaç ay önce benim de başıma geldi. siteden şampuan aldım. kargo bedava olsun diye 4 adet sipariş ettim. ürünleri eşimin adresine gönderttim. eşim eve küçücük bir kutuyla geldi ve haliyle içinden 1 tane şampuan çıktı. hepsiburadaya ne yazdıysam dönüş alamadım. ürün yorumu yaptım olumsuz bir şekilde ve haliyle sitede yayınlanmadı. ürünü gönderen satıcının direkt kendisiyle irtibat kurarak bir tane daha şampuan almayı başardık. olan ödediğim paraya ve sinirime oldu. hepsiburada pişmanlıktır.
  • süreç sonunda muhtemelen ya iki avizeyi ya da ücret iadesini alacak olan yazarın boşa serzenişi, adamlar eksik ürün talebini aldık demiş, ya da aldığın ürünü iade et ücret iadesi al demiş, beğenmedim çöp
  • 2010'da roland cube amfi siparişimin yerine masa lambası gönderen firmanın şaşırtmayan rezaletidir.
    paramı geri alana kadar bir ay boyunca saatlerce telefonda bağırmam gerekmişti.
hesabın var mı? giriş yap