şükela:  tümü | bugün
  • başlığın tarihi bilgi bana bugün ulaştığı için bugünün tarihiyle açılmıştır. aslında rezaletten ziyade, 1 kişi dahi okuyup turkcell aboneliğinden vazgeçerse ne ala motivasyonuyla başlık açılmıştır. ablamın yazdığı şekilde olayı aşağı aynen kopyalıyorum.

"aklı olan turkcell superonline’a bulaşmasın diyorum ve başımdan geçen rezaleti aynen aktarıyorum. kardeşimden rica ettim yazmasını, ben yazar değilim, maksat ben yandım aman siz dikkat edin!

uzundur, okuyun, başlıyorum;

08.10.2019 tarihinden beri müşteri hizmetleri ile yaptığım uzuuuuun görüşmelerde, en sonunda 10.10.2019 tarihinde; yeni taşınacağım adrese fiber internet ve tv+ hizmetini veremediklerini güç bela da olsa öğrendim. bu şartlar altında henüz 1 ay önce yenilenmiş taahhüdüme istinaden herhangi bir cayma bedeli yansıtmayacaklarının sözünü bana verdiler. 11.10.2019 tarihinde kendilerine, belirledikleri usullere göre iptal talebimi ilettim ve aynı gün iptal talebim kabul edildi ve internetim kapatıldı. cihazları da yine usullerine uygun şekilde kargoya verdim ve 16.10.2019 tarihinde cihazları teslim aldıklarına dair bilgilendirildim.

her şey oh iyi güzel derken, bir de baktım ki turkcell denen dolandırıcı firma bana taahhüt cayma bedeli adı altında 10 günlük kullanım da dahil 852,90 tl fatura kesmiş, otomatik ödemedeki fatura da aynen ödenmiş. bu bedelin 37,93 tl’si kullanım bedeli, 65 lirası da diğer hizmetler adı altında geldi, sonradan öğrendim ki bu diğer hizmetler cihaz bedeliymiş, aldıklarını teyit ettikleri cihazların bedeli yani.

şimdi ben bunu fark edince 14-15 kasım civarı fatura iptal talebi ilettim ve 18.11.2019 tarihinde talebimin olumlu sonuçlandığı ve faturanın iptal edildiği bilgisi geldi. ben bu bilgiden sonra bekledim ki bu ahlaklı insanlar beni arayıp iade bilgisi soracaklar. aramadılar tabi. 19.11.2019 tarihinde ben aradım, iptal ettiniz, bedeli ne zaman iade edeceksiniz. telefondaki glikoz eksikliği çeken şahıs dedi ki iptal işlemine istinaden para iadesi talebinizi oluşturuyorum. bak ben allah kitap bilmem ama varsa da kızımın büyüdüğünü görmeyeyim, böyle dedi telefondaki tek hücreli. yani fatura iptal edilecek ok ama hani ben yeterince geri zekalıysam belki parayı geri istemem diye düşünüyorlar, çünkü faturanın ödendiği görünüyor sistemde. neyse 19.11.2019 tarihinde iade talebini aldılar, yetmedi dedim nereye iade edeceksiniz biliyor musunuz? ıııı-mıh derken, yazın dedim ıban numaramı, seviye bu. telepati ile gönderecek abla parayı.

neyse efendim, meğer bu iade 15 iş günü içinde oluyormuş, bak burada küfür edilen alışveriş sitelerinden bir sürü alışverişim ve iadem oldu, en geç 8 günde paramı almadığım hiçbir firma olmadı iki gözüm çıksın, daha ne diyeyim.

bu 15 iş günü mevzusunu da , ya hayırdır benim bir para vardı iade edilecek ne oldu diye aradığımda öğrendim yine, bir de telefondaki tek hücreliler diyor ki finans departmanı sizinle irtibata geçecek, ne arayan var ne soran. bir de 15 iş günü içinde diyorlar ama içinde değil o, içinde olsa hissedersin, sonraymış. yani evet içinde diye bilgi veriyor ama uygulamada 15 iş günü sonra.

yani bu kurumsal firma etiketi altında iş yapan dolandırıcılar haksız ödeme aldıkları yetmiyor, kardeş ben bir halt yedim haklısın ama paranı 3 hafta ezerim, sen de bu sürede ebeni alırsın, sonrasında veririz anca diyor.

10 küsür senedir kullandığım cep telefonu hattımı da süresi dolsun, iptal edeceğim. eğer olur da bir gaflet anında bu heriflere abonelik falan diye başvurursunuz, ilerde bir gün işler ters giderse ne yaşayacağınızı görün diye yazıyorum, kardeşime de teşekkürlerimi iletiyorum. bana kalırsa bu adamlar bunu her taahhütte yapıyor, olur da fark etmeyecek kadar salaksanız biz de paranızı iç ederiz diye düşünüyorlar, çünkü ben yapılan bu yanlışı salaklığa yoracak kadar iyi niyetli düşünemiyorum, keşke birinin salaklığı olsa, salaklık; her türlü hırsızlık ve dolandırıcılıktan iyidir."
  • tanım: turkcell pişmanlıktır...
    6 sene önce bir hata yapıp turkcell’e geçtim. taahhüt gereği faturam 55tl idi. ve ben hiç bir ay 55tl ödemedim. 100-150-85 derken hesaplarımı kontrol edince fark ettim. otomatik ödeme olunca insan bakmayı pek akıl edemiyor.
    arayıp sorunca öğrendim, turkcell müzikten tutun da saçma sapan bir sürü şeye meğer aboneymişim. dalga mı geçiyorsunuz lan diye sorup kanıt istedim. ne bir mesaja cevap vermişim ne de sistemden bu uygulamaları indirmişim ama hepsine abone olmuşum. üstelik turkcell gayrettepe ve mecidiyeköy gibi istanbul ortası yerlerde çekmiyor. neymiş efendim şişli belediyesi baz istasyonu için onay vermiyormuş.

benim huyumdur, kızınca önüne arkasına bakmam. hemen hattımı türk telekom’a taşıdım. cayma bedelini de ödedim. türk telekom da süper bir şey değil ama en azından faturamın gram şaşmadığını bilmek güzel.

turkcell pişmanlıktır. diğer telekom firmaları ise kötünün kadifelisidir.