şükela:  tümü | bugün
  • üç günlüğüne gittiğim kktc'de hem ailemden hem dünyadan uzak kalmayayım diye telekom'un "tarifem yurtdışında" servisini açtım.
    bilmeyenler için; bu paket yurt dışında da normal paketinden (sms/internet/konuşma) kullanmanı sağlar ve karşılığında günlük 39 lira alır.
    neyse döndük geldik normal fatura artı 3x39tl beklerken telekom 400 liranın üzerinde bir fatura çıkarmış.
    aradım itiraz ettim incelemeye alındı, inceleme talebine gelen yanıt şu şekilde "tarifem yurtdışında servisi kktc'de geçerli olmadığından kullanımlarınız bangladeş'te kullanılmış gibi ücretlendirilmiştir"

oysa bunu kontrol etmiştim. paket kktc'de geçerliydi. aşağıda kendi web sitelerinden ilgili yerlerin ekran görüntülerini paylaşıyorum.

paket detayı

geçerli ülkeler

neyse siz sizin olun, türktelekom kullanıyorsanız yurt dışında telefonunuzu wifi kullanırken dahi uçak modunda tutun.

işbu entrynin amacı hem okurları türktelekom'un alicengiz oyunlarına karşı dikkatli olma konusunda uyarmak hem de olayın hukuki boyutuna ilişkin deneyimli suserlerden fikir almaktır.
  • bangladeş ne alaka dedirtmiştir?!
  • son dönemin en net rezaleti olup, -normalde puanım kıt olsa da- 10/10 kullanabileceğim rezalettir.

telekom, internet sitesinde bu kadar bariz yazan bir kampanyayı değiştirmiş resmen. bence şunları yapsaydı-zorlasaydı daha iyiydi:
    1- paketiniz aktif olmamış, en son 4797’ye “son kararım” yazıp göndermeliydiniz.
    2- kktc ‘nin kktc olduğuna dair delil gerekir, dünyada kktc’yi resmi olarak tanıyan bir kaç ülke var.
    3- son bir yıl içinde 1 defa yurtdışına çıktığınızdan paketi kullanamıyorsunuz.
    4- sabiha gökçen’den yapılan çıkışlar paket kapsamında değil.
    5- açıklamada “yurt içindeymiş gibi paketi kullanın” dedik. yurt içindeki kullanımlarınıza baktık böyle değil. kurala uymamışsınız.

not: bizde çözümler bitmez. müşteri hizmetlerinden gelebilecek iş tekliflerine açığım.
  • türk telekom olunca şaşırmadığım rezalet.
  • geçerli ülkelerde bangladeş'te var ne alaka.