şükela:  tümü | bugün
 • şu an halk tv canlı yayınında muhabirin açıkladığı durum. tüik önünde bekleyen muhabirlere görevliler tarafından randevusuz kimsenin içeri alınmayacağı ve kapıların kapatıldığı söylenmiş. hoşgeldin yeni kriz.

  edit: an itibariyla yaşanmıştır. vatandaşın hakkını soran ülkenin ana muhalefet liderini devletin kurumuna almadığınızı da görmüş olduk. çok şey söylemek geliyor içimden, ama sandığa kadar sabredeceğiz. bu millet öyle bir gönderecek ki sizi o sandıkta, tarih kitaplarına konu olacaksınız!

  ek: görüntü eklendi, @zargo'ya teşekkürler.
 • randevusuz girmeye çalışan kk'nun daha önce de işbilmezliği sebebiyle oy kullanamaması geldi aklıma bu olay üzerine. ne diyelim, bi de cumhurbaşkanı adayı olacakmış.

  edit akbayram: selamlar, normalde tek tük gelen vasat mesajlara alışkınım ama bu sefer sonunun gelmemesi ve normalde tek tıkla şaaak diye söndürdüğüm mesaj butonu ışığının bu sefer tekrar tekrar yanıp göz yorması sebebiyle ilave yapacağım

  aşağıdaki metne göre soruları cevaplayınız.
  "aktroll değilim, zamanında başvurduk, mülakat da baya iyi geçtiydi ama dönüş olmadı."
  halis ayarci

  1-randevusuz gidilebiliyorsa tüik'e, sayın kk ne amaçla randevu talebinde bulunmuştur, açıklayınız (20 puan)
  2-sayın kk randevu almadan istediği yere girebiliyor mu bilmiyorum (muhalefet lideri olduğu için herhalde), mesela sağlık ocağına gidip ilaç yazdırmak isteyen bir kk, mhrs üzerinden randevu alamadığı halde sağlık ocağına gidebilir ve doktoru görmeye çalışabilir mi, açıklayınız (20 puan)
  3-anama bacıma vb. mesaj yoluyla sikecem sokacam vb şekilde küfür edince bir kazanım elde etmiş oluyor musunuz (3 puan), bu mesajlar karşısında siklenmeyince nasıl bir tepki veriyorsunuz (2 puan)
  4-sayın kk gene paşalar gibi randevu alıp gittiği merkez bankasından çıkınca bi şeye(neye) derman olan bir icraat, bir açıklama yapmış mıdır (15 puan)
  5-kk daha önce bir seçimde işbilmezliği sebebiyle oy kullanma hakkını kullanamamıştır
  a) doğru b) yanlış c) aktrollsün sen!(bu şaşırtmaçlı şık)(20 puan)
  6-chp'nin başkanlık adayı olarak ismi geçen aday adayları mansur yavaş ve imamoğlu yerine kk kendini aday gösterirse güler misiniz
  a ) sadjflşksjdf b ) gülmem c ) paralı akit seni (bu da şaşırtmaç) (10 puan)
  7-sayın kk, kendisine ...... bilmesine rağmen .... istemektedir, .... amaçladığı ......
  a)randevu verilmediğini kapıda kalacağını / tüikin kapısına dayanıp içeri girmek / keko muhaliflerin gazını alacak bir şov yapmayı / bellidir
  b)oy çıkmayacağını, kendi seçmenlerince bile desteklenmediğini / başkanlığa aday olmak / ne / belli değildir
  c)satılmış / aktroll / vatan / haini / köpek / gerizekaaalı / karmanı sikicem senin
  (10 puan) (bu soru iptal olur, 2 doğru yanıtı var)

  dm üzerinden yürümeden önce bu soruları yanıtlarsanız sevinirim.
  ek: sınav zorladı galiba gençleri, kafa sikenler baya azaldı çok şükür
 • kılışdar yine gündemi belirledin aferin len.

  merkez bankası ziyaretine olur veren erdoğan'ın tüik ziyaretine izin vermemesi çok şeyler anlatıyor. merkez bankası ziyareti kılıçdaroğlu'na artı yazdı erdoğan bunu kabullenemedi. ekonomi konuşulmasın istiyorlar ama koydukları her engel ekonominin daha fazla konuşulmasına neden oluyor.

  rezalet hadise.
 • randevu vermedikleri için randevusuz gitmiştir. ana muhalefet başkanını almak zorundalar, alacaklar, almıyorlarsa o zaman yalan istatistik paylaştıklarını kabul ediyorlar demektir. gerçi görünen köy kılavuz istemez.

  tabi @2 kafasındakilerin bu işine gelmediğinden aptallık olarak lanse etmeye çalışıyorlar orası ayrı konu.. allahtan aklımız var, farkındalığımız var.

  edit : paralı troller yeşillendirmeye başladı. arada akıl izan sahibi olan bir arkadaşım ise kaynak ekler misin? diye sormuş

  kaynak

  teşekkürler (bkz: gocibari)
 • ana muhalefet liderinin kamu kurumlarından hesap sorması demokratik bir haktır. bunun engellenmesi de skandaldır.
 • yuh. bu ülkenin ana muhalefet partisine o kapı açılmıyor.

  edit: bilgi edinme hakkında tüik'in kendi sitesinde yazan yazı şu:
  --- spoiler ---

  posta ya da bizzat yapılacak başvurular ile faks yoluyla yapılacak olan başvurularda aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.
  https://www.tuik.gov.tr/kurumsal/bilgi_edinme
  --- spoiler ---
 • bence kılıçdaroğlu oradan ayrılmasın ve gündem olsun bu olay.
 • tuik kendine yakisani yapmistir.

  (bkz: basiretsizlik)
  (bkz: ozguven eksikligi)
 • kilicdaroglu vurdu gol oldu.
  mükemmel hareket.
  helal.
  hastasinyiz
hesabın var mı? giriş yap