şükela:  tümü | bugün
  • 16 senedir dönen evredir

1. aşama..öfke
    allah x’in (mevcut chp başkanı) belasını versin. koltuktan inmedi pezevenk. keşke y chp’nin başına geçse, y şahane adam. görmedin mi akp’lileri nasıl yamulttu

2. aşama..umut
    y chp’nin başına geçti, rüzgarı arkasına aldı. adam resmen ikinci ecevit abi. iktidara geliyoruz!!!

3. aşama..pazarlık
    abi aslında y şahane adam, norveç’te siyasete atılsa kesin seçilir de halk öküz.

4. aşama..yine öfke
    abi allah y’nin belasını versin, koltuktan inmedi pezevenk. oysa z başa gelse var ya, kesin kazanırız panpa
  • iki aşamalı iyi parti döngüsü bence daha güzel.

1: meral ana lafı nasıl koydu ama, off 2 milyon retweet almış, ekşi'de de süper gidiyor vallahi iktidarız

2: halk gerizekalı, ne haliniz varsa görün çomarlar sizi :(

her seçim dönemi boş yere heyecan yapan, herkes akşenere oy verecek sanan ergen tayfa bu defa iyi parti saflarında.

ithal alt right propagandasının türkiye'de tabanı yok. bir kaç tane e-sports seven kolej çocuğu anne babasına akşener oyu attırınca bir şey değişmeyecek. boş yere uğraşıyorsunuz.
  • evet biraz karışık , aslında burada akp'nin döngüsünü kıskanmıyor değilim ve oldukça başarılı buluyorum formülü

1-> yol yabdı
  • ben seçim oncesi ve secim sonrasi olarak degerlendiriyorum

secim oncesi

- yalnizca akp'liler musluman degil biz de muslumaniz. benim babaannem de basortulu, annem de haci. ve chp yoneticilerinin basortulu insanlarla pr calismalari.

- korku daglari asmis, bacayi sarmis bunlar bu kadar yazdiklarina gore gumbur gumbur geliyoruz. kesin falanca iktidar. yargilanacaksiniz.

secim sonrasi

- oy caldilar.
    - anadolu comari, basortulu yobaz. benim oyumla onlarin oyu bir mi. yobazlar bizim hayatimiza yon veriyor. turkiye'den biptir olup gitmek istiyorum.

ne demis zulfu livaneli

"insan başkalarının eksiklerini gözünün önüne getirip de bunları rahatça yermeye koyulunca kendi suçlarından kendini kolayca arınmış hissediyor"

kendilerine kesinlikle toz kondurmuyorlar. yenilginin nedenini nicinini hicbir zaman sorgulamiyorlar.

bir de kilicdaroglu'na belli periyotlarla sövüp , bir daha oy vermeyeceginden bahsedip adami itin agzina sokup cikariyorlar sonra hoslarina giden iki kelam duyunca 180 derece donuş. ama her defasinda, kilicdaroglu ilk defa umudumu yesertti. ilk defa dogru hareket yapti. ilk defa bilezik gibi gecirdi... ilk defa zattiri zort zort.... entryleri dolduruyorlar.

sonra 40 yillik chp'den baskasina oy vermemis olmakla ovunup, ovgu bekleyip aydinim diye geciniyorlar. enteresan.
  • trp'den aparılmış gibi duran döngü* ha, peki, fetö yaşam döngüsü nasıl, merak ettim, bir de o konuda aydınlansak?
  • akşenercilerin propagandası zaten alt-right mahsulü, ithal propaganda. alt-right ve the red pill zaten aynı okulun ürünü.

(bkz: pepe the frog)

türkiye'de karşılığı yok bunların, 12 haziran 2018 mediar seçim anketi ile de bir kez daha perçinlendi bu duurm.
  • mhp'den kopmuş bir partiyi fazla mı büyüttük gözümüzde acaba? akp'nin mankurtlaşmamış seçmenine alternatif olabilecek, ihvancı olmayan merkez sağ parti kulağımıza fazla iyi geldi de kendimizi mi kandırdık diye düşünüyorum bazen.

chp döngüsü filan, bunlar siyasi tartışma değil. bunlar boş laf, bunlar lakırtı. bunlar başlığın ilk entrysinin 4. maddesi.
    kimse bu saçmalıkları zerre umursamaz.
    oldu olacak yazın, tutmayın kendinizi: bu cehape zamanında ekmek karneyleydi, camileri ahır yaptılar deyin, bunlara 3 koyun emanet etsen kaybeder gelirler deyin de rahatlayın.
    -

iyiciler, bu tripler ancak ince %21, akşener %19 puan gibi bir tabloda akşener ikinci turda daha şanslı derseniz anlamlı olurdu; ince %28, akşener %12 iken olmaz. hadi %15 diyelim, akşener'in %15'ten %51'e, ilk tur oyunun 2 katından fazlasını ikinci turda firesiz kendi hanesine eklemesi mümkün değil.
    akşener pekala chp'lilerin de mhp'lilerin de akp'lilerin de destekleyebileceği bir adaydı ama bu desteği alamadı. insanlar onu değil, diğer adayları istiyorlar. akşener %70 oy potansiyeliyle başladığı yarışta %10-15 bir oy alıyorsa ona buna sataşmayın, iğneyi mommynize batırın.

öz oyu %15 olanı sırf malum zat olmasın diye %51 puana çıkarmak, oy değil tuğla taşıyor olsan bile, kırılır dökülür fire verirsin, mümkün olmaz; hele kürt seçmenin durumu düşünülürse son seçimde chp+mhp'ye basanlar firesiz (haziran %41,3; kasım %37,21) akşener'e gitse bile olmaz. oldurmak isteseniz de mümkün değil.
    (bkz: akşener'in doğu ve güneydoğuda miting yapamaması)

hdp'liler de selahattin demirtaş 2. tura kalırsa akp'ye veren kürtler (yaklaşık %10) 2. turda oylarını selo'ya çevirir; bizim %13 oyu 33'e çıkaralım 2. turu 60'a-40 kazanır desin, biz de destekleyelim o zaman. ya da erdoğan'a oy vermeyen herkes temel karamollaoğlu'na oy versin. temel dede kazanma şansı olmadığı için oy alamıyor ama ikinci turda eminim en çok erdoğanist'i kendisine çekecek olan adaydır. chp, iyi, hdp, sp fire vermezse 2. turda temel dede %55-60 oy alır.
    -

her mitinginde; kavga çıkınca kadın başörtüsünü çıkarıp atınca, erkekler de başörtüsüz kadına bakmakmamak için arkasını döner, kavga da biter gibi her tarafı falso bir hikayeyi anlatan, cumhurbaşkanlığı seçiminde selahattin demirtaş'la 3.'lük yarışı yapan kadına oy vermiyorlar diye ince'yi destekleyenlere kendi kendinize kurulmanızın sizden başka kimseye zararı yok. ince hastalığa yakalanırsınız mazallah.

anlıyorum milliyetçisiniz, başkan asena olsa ne iyi olur diyorsunuz ama tablo bu; erdoğan sert oynadı, erkenleştirilmiş seçimsel oy kullanma etkinliğini önümüze koydu. helikopteri indirdi kaldırdı, oyunu değiştirdi.

ilk olarak iyi p. erken seçim olacak diye aceleyle mhp kadrolarına angaje oldu. mhp'nin oyu zaten %15 ve kırsal mhp'lilerin hala 3 hilale basma ihtimali var.
    ardından ortak aday projesi başarılamadı ki iyiciler döngünün kırılamamasında kabahatli arıyorlarsa bu hususa baksınlar.
    üçüncü olarak da muharrem ince çok sıkı girdi ve halkın desteğini kazandı.

iyi chp'den oy koparacağını düşünürken, ince geçen seçim mhp'ye oy verenleri akşener'den, hdp'ye oy verenleri selo'dan koparıyor. artık önümüzdeki seçimlerde akşener'in kazanma ihtimali 0'dır.
    fikrisabit yapmayın, ayak uydurun, mecliste iyi'ye başkanlıkta ince'ye basın da ilk turda dalgayı büyütüp malum zatın ayarını bozalım.
    seçime 2 hafta kalmış, yurtdışı oylama başlamış, istediği oyuncak alınmamış çocuk gibi arıza çıkarmak için habire trip atmanın anlamı yok.