• bir ömür unutulmayacak hatıraları barındırabilecek kadar yoğun, bir çocuğun son parasıyla aldığı şekerli sakızı ağzından düşürmesi kadar şaşkın, bir gülüş kadar anlık zaman dilimi.
  • bugün itibariyle anne öleli geçen zaman. kendini vurmadın, her gün öyle böyle uyandın diye iyileşiyorsun sanıyorlar. düzeliyorsun toparlıyorsun aman iyi gördüm seni diyorlar. bi bok olduğu yok aslında. aynı ilk günkü gibi her gün her an onun yatağına kafamı gömüp ağlamak bağırmak beni de yanına al demek istiyorum. 3 ay 33 yıl, bişi değiştirecek gibi değil, zaman bunun ilacı değil.
  • yaz tatili kadar uzun, bir şehirde geçici kaydıyla sakin olmak kadar kısa bir zaman dilimi.
  • şile 9 ay çile, 3 ay şile tipinde tutucu bir sahil kasabası özellikleriyle sürüp gidiyor olduğundan, özellikle çile döneminde birbirlerine adım atacak yer bırakmamacasına dedikodu ettiklerinden, şile'de özellikle sonradan gelip uzun süre kalanlar sonunda ya alkolik, ya çapkın, ya her ikisi birden* olurlar. istisnaları saymayız, sosyolojisi böyle. (bkz: şile/@ibisile)

(bkz: üç aylar)
    (bkz: dokuz ay)
hesabın var mı? giriş yap