şükela:  tümü | bugün soru sor
 • maaş almasından çok boş boş oturma kısmının ele alınması gereken başlıktır.
 • kalan 9 ayda kafası tüm gün öğrenci sesiyle şişen ve o 3 ayı terapi niyetine değerlendiren öğretmendir. keza bilindiği gibi 3 ay değil 2 ay kadar tatil yaparlar. 1 ay okul sonrası ve öncesi olmak üzere seminer ve ders yılı programları için okula giderler. bu sebepten öğretmenlere helal olsundur bu para. hele ki ilk okul öğretmenleri için iki kez helal olsun. bu lafı edeni 40 adet 7-8 yaşındaki çocukla 1 hafta çalışma saatleri içerisinde bir sınıfa kapatıp test edilmesini rica ederim.
 • 3 ay boş boş oturtulmayıp eğitim sisteminin daha iyi olması için çalışamalar yapılsaydı ülkenin durumu çok farklı olurdu.
  not: babam ve bütün amcalarım öğretmen.
 • tüik’in nisan 2013 eğitim verilerine göre okuma yazma bilmeyen kişilerin sayısı 2 milyon 784 bin 257.
  [http://egitim.bugun.com.tr/…olan-3-il-haberi/599851 http://egitim.bugun.com.tr/…olan-3-il-haberi/599851]

  yurdumuzda bu kadar okuma-yazma bilmeyen insan varken, okullar da hazır orada duruyorken, öğretmenlerimiz bir güzellik yapsa ve hadi 2 aydan geçtim sadece 1 aylarını okuma-yazma seferberliğine harcasa güzel olmaz mı? milli eğitim bakanına bir şey demiyorum, çanta taşımaya devam etsin. böyle bir kampanya ile en azından bu 3 milyon kişinin 1 milyonu okuma yazma öğrense fena mı olur?

  zöge: işinize gelmedi mi okuma-yazma bilmeyen insanların okuma-yazma öğrenmesi andavallar? size göre 3 yetmez 5 milyon cahil olsun, yönetmesi kolay olsun, di mi?
 • öğretmenlik zor yarasın onlara diyenler sizlere sesleniyorum. diğer meslekler kolay mı? öğretmenler türkiye şartlarında değerlendirildiklerinde yaptıkları işe göre çok kazanan bir gruptur . hele ki lise öğretmenleri . hayır sanki türkiye de doktorlar trilyon kazanıyor mühendisler hemen çıkınca ceo oluyormuş gibi öğretmenin maaşı az demeyi bırakın artık ya. bildiğin çok .
 • öğretmenler 3 ay tatil yapmazlar. lise öğretmenleri ise daha az tatil yaparlar. bunu artık şu kalın kafalara anlatmak için ne yapılması gerekir? öğretmenler, mevcudu 45-50 olan sınıflarda hem sınıfı susturup, hem onlara ders anlatmaya çalışırlar. ama bazı odunlar bunu anlayamazlar. kişi 10 yıllık öğretmen, aldığı maaş 2000 lira. çok mudur? bence 10 yıllık bir müstahdemin daha fazla aldığı bir toplumda azdır. beni anlayamayanlara cem yılmaz- fundamentals; özel sektörde çalışanlarla ilgili bölümü hediye ediyorum.

  (bkz: bi soda alıyım bastırsın)

  (bkz: nazar etme nolur çalış senin de olur)
 • çocuk dünyamızda canım benimlerle süslediğimiz insanların , aldıkları maaşın ve mesailerinin tartışıldığı zamana evrilmişiz. biz büyüdük ve kirlendi dünya derlerdi , gerçekmiş sözlük
 • bilip bilmeden her b.k'a atlayan bilge insanlar! tarafından sarf edilen, hemen hemen her sohbet ortamında duyabileceğiniz, artık duyulduğunda mide bulandıran bir sözdür.
  lütfen artık bilip bilmeden her bokolokluk yapmayın! eğer eminsen söylediklerinden de, gir bakalım bir hafta herhangi bir derse, çalış. ondan sonra konuş da nasıl olduğunu bildiğin konu üzerindeki düşüncelerine saygı duyalım.
  yanlış anlaşılmasın öğretmen falan değilim; fakat akşama kadar ders anlatmaktan, öğrencileri kontrol etmekten yorgun düşmüş ve eve geldiğinde çene yorgunluğundan sohbet edecek hali kalmayan bir öğretmenin çocuğuyum.
  lütfen artık at gözlükleri çıkartılsın da birilerini söylediği cümlelerin üzerine sırf karşı gelmek adına atlanılmasın. eğer alınan maaşları mesele haline getirmek istiyorsanız azıcık araştırma yapıp bilgilenin de haftanın 1 günü çalışıp geri kalan günleri iş yerinde face başında geçiren ve üstüne 3-4 bin maaş alan insanlar için verimli olabilecek stratejiler geliştirin.
 • 3 ay boş boş oturduktan sonra eğitim dönemi boyunca ülkeyi emanet edebileceğimiz çocuklar yetiştirebiliyorsa helal olsun deme zorunluluğumuz olan kişiler.