şükela:  tümü | bugün
 • üçü de şikecidir ve üçü de yıllardır birbirlerini yer. hiçbirinin amacı adalet, güzel oyun, saygılı oyun vs. değildir.

  bir sezonda hangi takım daha çok kayırılırsa diğerleri ona saldırır.
  bir sene gs'ye el verilir; bjk, fb taraftarları ona saldırır. sonraki sene fb'ye destek verilir; gs, bjk saldırır. böyle böyle sezonlar geçer.

  haksız yere kazanılan bir puan için bile insanın vicdanının rahatsız olması gerekirken bu üç takımın taraftarları da karşı takım taraftarlarına "ağla, hahaha, nasıl koyduk" gibi saygısızca sözleri söylemekten çekinmez.

  kendi lehine yapılan hatanın savunmasını yapan istanbul takımı taraftarlarına baktığımızda yapılan hata ile ilgili bir yorum yapmaktansa "ama siz de..." ile başlayan sidik yarışı cümleleri kurulur. evet, siz de daha önce kollandınız, kayırıldınız. hepiniz kendi gücünüzce illegal destekler aldınız, almaya devam ediyorsunuz, alacaksınız da. bu yüzden "istanbul united" tabirini bu üç kulübe çok yakıştırıyorum.
 • yıllardır ekşi'de, twitter'da, facebook'ta 3 büyük takım taraftarı devamlı birbirine bok atmaktadır.

  şu işin hep dışındayım lakin dışından baktığım için komik. arkadaş niye ağlıyorsunuz? niye bağırıyorsunuz? en çok bağırınca pisliğiniz mi örtülecek. hayır...

  3 büyük takımda geçmişinden bugününe kadar her fırsatta şike yapmıştır ve bence yapmaya devam edecektir.

  taraftar bunu kabullenmediği sürece devamlı birbirinize bok atıp durursunuz. sonra da bu lig niye rezalet, neden avrupa ve dünya'da başarı yok, neden akbilşehir diye bir takım birden şampiyonluğa oynuyor diye kendinize sorar sorar durursunuz.

  3 büyük takım taraftarı bu gerçeği kabul edip bunun ardından kendi takımına baskı uygulamadıkça bu pislik temizlenmez. ne tff, ne mhk'yı hedefe koyarak bu işi çözemezsiniz.