şükela:  tümü | bugün
  • enteresan bir olgudur.
  • savaşı kim kazanırsa kazansın, erdoğan bir takım menfaat hesaplarıyla gene yanlış tarafta yerini alacak ve sonrasında gene meydanlarda şu nakaratını milyonuncu kez tekrarlayacaktır:

(bkz: allah affetsin kandırıldık)
  • savaşa kimle girersek girelim desteklemeyeceğim için bir fark arz etmeyen durumdur.

her durumda, her şey için #savaşahayır
  • eğitim,sağlık, adalet, ordu, ekonomi çok süper olduğu için savaş da yakışır.
  • "ben size savaşmayı değil, çalmayı emrediyorum" diyebilecek kıvamda bir komutan olur. "gemileri karadan yürütün" dese, adamları yanlış anlayıp gemileri çalar. öyle bir savaş...
  • savaş sırasında başkomutan olarak arzı endam edecek "emri bizzat ben verdim" diyecek, olumsuz bir sonuç çıkarsa savaşa fetocular soktu bizi diyecektir.
  • ikinci dünya harbine girmeyen ülkeden, üçüncüsüne salya saça saça koşturan devlete...

elinizdeki battlefield 3'ü ve dizi izlerken kılıç niyetine salladığınız ekmek bıçağını sakince yere bırakıp, mantıklıca bir düşünün derim.

savaş yalnızca savaş meydanlarında yaşanmayacak. * evlerinizde, sokaklarınızda, anılarınız olduğu yerlerde, çocuklarınızın gözü önünde yaşanacak. şehirler sadece stratejik hesaplar yapan generallerin haritaya bakarak yok edilmesini emrettikleri yerlerden ibaret.

ve ne yazık ki eğer böyle bir savaş çıkarsa bilmiyorum farkında mısınız ama tam ortadayız. cephe biziz sevgili ahali...
  • nükleerden koşarak kaçmayı başaran malum kesim ilk fırsatta yine erdoğan'ın peşine takılacaktır.
  • ak koyun kara koyun belli olur.