• 47 yaşındayım,2 tam, bir yarım darbe,bir muhtıra,2 ekonomik kriz, bir rte gördüm. çilem biter sanıyordum. şansımı sikeyim.
  • kesin degildir.

belki bombayi atacaklar daha ne oldugu anlamadan sahit olamadan olecegiz, nereden biliyorsunuz?
  • teknolojinin bu kadar ilerlediği bir zamanda 3.dünya savaşı cephelere asker uçak yığmakla çıkmaz. sallarlar elindeki füzeleri,koyarlar çaylarını bu kadar. ha bunu yaparlar mı yapmazlar. şu an sürtüşme yaşanıyor gibi gözüküyor iki blokta ama emin olun bir kaç güç gösterisi bunlar sadece. baştakiler de pekala farkında savaş çıkmasının dünyanın sonu olacağının. hiç kasmayın komplo teorileri üretmeyin. en fazla ortadoğu pisliğinde bir kaç muharebe daha görürüz,tabi bu şimdiye kadar olanlardan biraz daha şiddetli olur.
  • bu şans bizde var iken 3. dünya savaşı sonrası uzaylı işgalini de görürüz diyerek katıldığım olay.
  • sadece abd'nin ve rusya'nın her birinin tüm dünyadaki yaşamı sona erdirecek kadar nükleer silaha sahip olduğu bir dünyada bur tür savaşlar uzaktan, ırak, türkiye, afganistan, libya benzeri ülkelerde vekiller aracılığı ile yapılır.
  • (bkz: #75881463)
  • dünyayı sallayan çok büyük bir ekonomik kriz olmadığı sürece gerçekleşmeyecek olan öngörü. zira savaşları uluslar değil, küresel finans aktörleri çıkarır. mevcut küresel kapitalist düzende finans aktörlerinin çıkarları ulusların çıkarlarının çok ötesindedir. rus iş adamlarının abd'de trump'ın kazanması için yaptıkları şeyler bu durumun en güzel örneklerinden biridir. trump'ın son dönemdeki şahlanışlarını da bu olay çerçevesinde okumak gerekir, zira bu gerçeği örtbas edebilmek için kendi kamuoyuna oynamak zorunda.
  • (bkz: 6 milyar yıllık evrende akp dönemine denk gelmek*)

bunu yaşamış nesiliz. 3. dünya savaşı koyar mı bize.
  • nükleer tehlike olduğu için şahit olmayacağız. böyle bir savaşın kazananı olmaz. nükleer silah olmasa çoktan çıkmıştı. yani barışı yine silah koruyor.
  • şimdiki nesil herşeyi gördü bi o kaldı... ama eksik olsun derim. hele de bizim de içinde olduğumuz bir dünya savaşından allah korusun.

amerikanın, rusyanın, ingilterenin, avrupanın, iranın tuzu kuru neden mi savaş kendi topraklarında olmayacak. yine vekalet savaşı yapılacak ya da savaş kendi topraklarından uzakta gerçekleşecek.

yer neresi ?
    suriye, ırak ...

savaş sırasında yine milyonlar ölecek..
    milyonlar yine yollara düşecek ...

peki bu mültecilere nereye gelecek ? türkiye'ye...
    düşene yardım etmek en büyük insanlıktır birşey demiyorum . her zaman mazlumun da yanında olmalıyız elbette.

ancak, türkiye'ye gelen göçler ülkemizin demografik yapısını çok ciddi bozmakta, ekonomik olarak ülkeyi yormaktadır. çok organize bir ülke olamadığımız için bu işin boyutu daha da ciddileşmekte.

yo dostum yo, biz buna dahil olmamalıyız.
    olacaksak da ordan halep'i, kuzeyini ve batısını ilhak etmeliyiz.
    başka oluru yok
hesabın var mı? giriş yap