şükela:  tümü | bugün soru sor
 • son iki gündür suriye'de yaşananlara bakıyorum da, türkiye çok sessiz. ayrıca abd suriye'yi vurursa ve rusya da karşılık verirse çıkacak hengamede türkiye ne yapacak? rusya kırmızı alarma geçti ama bizimkilerde tık yok. türkiye'ye müdahale ihtimali kimse görmüyor sanırım. desen millet sahilde güneşleniyor. mgk toplansaydı bari. neler dönüyor? merak ediyorum.
 • fırtına öncesi sessizlik.
 • 2 (bkz: bonba) sallarız tamam arkadaşlar panik yapmayın
 • ''ölmüş eşşek kurttan korkmaz''
 • dördüncüsü taş ve sopalarla yapılacağı için onu beklediğimizdendir.

  yerli ve milli taş malum.
  (bkz: daş yok mu daş)

  (bkz: taş ve sopalarla yapılacak esprisi)
 • her taraftan siki tutacağımız durumdur. dış politika beceriksizliğimiz yüzünden, abd ekseninden kayıp rusyaya yanaştık son zamanlarda. tabiki arkadaşlar kabul edin bağımsız ülke falan değiliz. rusyayla nükleer santral anlaşması, s400 satın alımı, sevgi sözcükleri, anlamsız bir aşk falan... s400 pratikte bir halta yaramayacak olsa da bu bir mesajdır batıya.
  savaş durumunda ne olacak? 3.dünya savaşı bu tayyip mayyip dinlemez, mecburen abd tarafında olacaksın, mecbursun buna. bu sefer, rusya bizi evire çevire düzecek. şunu unutmamak gerek, büyük devletler her zaman kendi aralarında bir mutabakata varır. biz istediğimiz kadar rusyaya yanaşalım, mevzu bahis bizsek eğer, abd rusyayla bir gizli görüşme yapap anlaşır, kendimizi birden ikisinin kucağında buluruz.
 • 15 temmuz'dan sonra, zamanda bir kırılma meydana geldi ve ülkece, oluşan bu alternatif zamanda yaşıyoruz adeta.
  trump "füzeyi türkiye'ye yollayacam." dese
  "yolla gelsin panpa" diyeceğiz neredeyse.
 • ruslar 7500 nükleer savaş başlığından 300'ünü bize ayırsa (daha fazla olmaz diyorum daha amerika, komple avrupa, israil bir de asyadaki nato üsleri var. 300 bize çok bile)

  ilk gün uyarı maksatlı 10 tane salllasa, 2 tanesi incirlik üssüne gelse patriotlar bunları engeller. çoluğu çocuğu toplayıp yozgat'a taşınmak için bir günümüz var. atmler çalışmazsa diye evde biraz altın, döviz falan tutmak lazım. o kadar dedim evde konserve stoklayalım diye hanım arıza çıkardı neymiş taze ev yemeklerini beğenmiyormuymuşum. al buyur yolda nerede pişiricen bakalım.

  bu şekilde şehirden çıkabilsek bile yozgat işi zor gibi tam olarak yerini bile bilmiyoruz. (neden yozgat çünkü kimse nükleerini oraya harcamaz.) asıl sıkıntı mersin limanına nükleer atarlarsa çıkar.

  gördüğünüz gibi biz umursasak bile bir halta yaramıyor.
 • (bkz: #75872809)
 • ne yapalım bizde mi savaş çığırtkanlığı yapalım dediğimiz olay. birader sen kendi azıcık aklın ile yorum yapma bi zahmet derler adama. bu devletin iş bilen, politika bilen, savaş bilen adamları yorum yapsınlar duruma. gerçi iyi bir politikacımız olmadığını hesaba katarsak, insanların bu şekilde boş konuşması olası oluyor fakat gene de klavyeden sallayan adamlardan daha bilgili yetenekli devlet adamlarımız var.