şükela:  tümü | bugün
  • 250 yıllık sömürgeci batı hayranlığını bir kenara bırakıp yüzümüzü doğuya dönmenin vakti geldi. türkiye dışındaki diğer tüm türk devletleri doğu bloğunu destekliyor. öte yandan askeri güç olarak baktığımızda doğu bloğunun batıdan daha ileride olduğunu düşünüyorum. rusya ve çin bu savaşı kaybetmez. pembe g.tlü batı cesaretini çok güvendikleri teknolojilerinden alıyor, kaybettiklerini anladıkları anda kaçacak delik arayacaklar. batı bu savaşı kazanamaz.
  • stratejik derinlik dolu bir analiz. işte biz 3. dünya savaşını bu zehir beyinler ile kazanacağız.
  • dostum, nato'dayız. ülkenin her yanı amerikan üssü. ticaretimizin çok büyük bir payı ab ülkeleriyle. üstelik bu bloktan çin ebesinin nikahında, suriye'nin durumu belli, iran'la allahlık ilişkilerimiz var. ben en doğru yolun tarafsızlığı korumak oldugunu düşünüyorum.
  • "askeri güç olarak baktığımızda doğu bloğunun batıdan daha ileride olduğunu düşünüyorum." ve "rusya ve çin bu savaşı kaybetmez." gibi iki mükemmel tespit içeren başlık. doğu ve batı bloklarının soğuk savaş döneminden kalma terimler olduğunu bilmiyor kimse diyelim, o dönem batı bloğundakiler kast ediliyorsa hangi akla hizmet doğu bloğunun askeri gücü daha yüksek deniyor bak o kısmı çözemedim. bir de rusya ve çin'in de ciddi ciddi aynı safta savaşacağını falan zannedenler var. güncel politikadan uzak, lise tarih bilgisi ile 3. dünya savaşı analiz kasmaya kalkarsan böyle oluyormuş sanırım en azından bunu görmüş olduk. gerçi televizyon izlemiyorum, izlesem orada da görürdüm muhtemelen...
  • arkadaşa hak veriyor, her ihtimale karşı 02 çifte şansta düşünülmelidir diyorum.