şükela:  tümü | bugün
 • sosyal medyadaki kaynaklara göre ingiltere, fransa, abd ve almanya bu gece suriye ordusuna karşı operasyona hazırlanıyorlar. abd savaş gemileri savaş moduna geçti. rus jetleri teyakkuzda.
  edit:
  1) abd'den suriye doğu guta'daki kimyasal saldırıyla ilgili olarak yapılan açıklamada "bmgk kararı ne olursa olsun saldırıya yanıt verilecek"
  2) bmgk ingiliz temsilci: esad rejimi ile rusya ve iran dünya istikrarı için risk taşıyor.
  3) bmgk abd temsilci: adaleti getirmenin vakti geldi.
  4) rus temsilci bmgk'da: batı, suriye'deki karanlık güçlere yatırım yapıyor.
  rusya’nın bm daimi temsilcisi vasiliy nebenzya, abd, ingiltere ve fransa’nın soğuk savaş döneminde bile görülmeyen kabalığa başvurarak rusya’ya yönelik cepheleşme politikasını izlediğini belirtti.
  5) abd destroyeri suriye'ye yaklaşıyor.
  abd destroyeri donald cook'un, kıbrıs'ın larnaka limanından ayrılarak suriye karasularına yaklaştığı bildirildi.
  6) bmgk'da rus temsilci: ''elinizde ne var? bir tane insan var mı kimyasal saldırıda hayatını kaybeden? yaralı var mı? soruşturma var mı? şam'ı itham ederken elinizde ne var? heyet gönderelim her türlü desteği sunacağız''
  7) suriye temsilcisi beşşar cağfari: ''israil'in saldırıları, kuklaları terörist örgütleri korumaya yetmeyecek. suriye, topraklarını teröristlerden temizlemeye devam edecek. abd yalanlarla ırak'ı işgal etti. abd yalanlarla libya'yı yıktı. abd yalanlarla suriye'ye saldırdı. bugün yine yalanlar var.''
  8) @aimo bilgilendirdi: 2. dünya savaşı sonrası bir ilk, japonya deniz piyadesi birliğini faaliyete geçirdi.
  japonya 2. dünya savaşı sonrası ilk kez bir deniz piyadesi birliğini faaliyete geçirdi. kyushu adasındaki tatbikata 1500 deniz piyadesi katıldı. çin dışişleri japon ordusunun hareketlerini yakından takip ettiklerini açıkladı.
  9) trump: abd suriye'deki saldırıya "etkili" bir yanıt verecektir.
  trump, abd'nin ne zaman ve ne şekilde gerçekleşeceğine ilişkin açıklama yapmadı ve "zamanlama hakkında konuşmayı sevmem" dedi.
  10) suriye hava savunma sistemleri aktif hale getirildi. füze saldırısi olması halinde taraflar arasında ciddi bir çatışma olacak.
  11) duma ve doğu guta'daki kimyasal saldırılarla ilgili ilginc gelişmeler var.
  12) mattis: pentagon askeri seçenekleri sunmaya hazır.
  her an başlayabilir. ayığ olun.
 • birazdan ortadoğu uzmanlarının damlayacağı başlık.
  son gelen bilgilere göre akdeniz karışmış
 • hadi hayırlısı.
  türkiye'nin alacağı pozisyon çok önemli. esed'in vurulması işine gelirken yeni ortağı rusya'ya karşı nasıl bir tutum izleyecek? pyd bunu nasıl kullanacak?

  hep diyoruz ya "osmanlı neden ingiltere'nin değil de almanya'nın yanında yer aldı?" diye, bakalım şimdi hep beraber göreceğiz, öyle kolay mıymış doğru seçimi yapmak, geleceği öngörebilmek?
 • rusya: 2.40
  abd: 1.60
  karşılıklı atom bombası var: 1.10
 • yaratılan algıyla insanların artık açıkça savaş görme arzuları ortaya çıkarıldı. felaket görmek istiyoruz. ne de olsa başkalarının hayatıyla başlıyor hayatımız.
 • bir savaş çıkacak evet. 3. dünya savaşı mı olur bilmem ama olanın yine masum sivillere olacağı kesin!
 • (bkz: yav he hee)
 • bu ergenlerin 3. dünya savaşı hevesi bitmedi gitti. çıksın da rahatlayalım.
 • yine almanların tarafını seçersek bu sefer almanya taraf bile değiştirebilir.

  şaka bir yana umarım gerçekleşmez dediğim hadise.