şükela:  tümü | bugün
  • bazı savaşseverlere kapak olan durum. birazdan yeni güne gireceğiz ve 3. dünya savaşı gene çıkmadı.
  • resmi olarak başlamamıştır, fiilen devam etmektedir. dolayısıyla yanlış tespit.
  • hayirdir kardeş, canin mi sıkılıyor...
  • askere gideceğim zaman "3. dünya savaşı kesin bana denk gelecek" diyordum fakat denk gelmedi, hamd olsun teğet geçti. artık askerden geldim, isterse dalekler dünyayı işgal etsin sikimde olmaz. evimde oturur tivitırdan olayları takip ederim.
  • keşke çıkma şansı sıfır olsa dediğim savaştır.

lakin iki dünya savaşının da öncesindeki alametler görülüyor. kötüye giden ekonomiler, ırkçılığın ve gericiliğin yükselmesi ve bu yolda yapılan propagandalar, siyasi gerilimler, kutuplaşmalar, yeniden tartışılan sınırlar, her şey yerli yerinde.
  • aslında her dünya savaşı öncesinde olduğu gibi günümüzde de çok büyük çıkar çatışmaları yaşanmakta.
    ama tüm gelişmiş ülkeler büyük bir nükleer güce sahip olduğundan kimsenin götü dünya savaşı gibi bir süreci başlatmaya yemiyor.
    suriye, kore, ukrayna gibi alanlarda yaşanan proxy savaşlarıyla idare ediyorlar şimdilik.yani büyük ülkelerin küçük ülkeler üzerinde tepinmelerini izleyecez bir süre daha.