şükela:  tümü | bugün
  • piton, afrika çöl pitonu, ağaç pitonu, avustralya kaya pitonu, burma pitonu vb. türleri olan bir yılan familyasıdır. asya ve afrika'da yaşar. zehirsizdir ve dünyanın en uzun yılanlarındandır. boyu 9 metreye varabilir. geyik, kemirgen, yaban domuzu, ceylan ve antilop gibi hayvanlarla beslenir. boyu 2 metre gibi küçülebilir. amerika'da yaşamaz,insanların piton yetiştirme merakları nedeniyle bu kıtada da rastlanır hale gelmiştir. timsah gibi büyük hayvanları da sindirebilir. genelde sulak alanları tercih eder. oldukça yavaş ve miskin hayvanlardır. ağaç pitonları hepçildir.
  • çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama bizde bu savaş merakı oldukça ya dünyayı sikeriz ya da daha büyük ihtimalle iç savaş çıkarıp birbirimizi sikeriz.

kimse sonra demesin yok mossadmış,ciamiş palavralarını.bizim içimiz fesat.
  • atom bombasına karşı savunma sistemi icat edilmeden çıkması imkansız savaş.
  • 3. dünya savaşı başlığında incelenmelidir.
  • dünya savaşları temelde yeni bir ekonomik düzen kurma odaklı olduğundan, "suriye batakta, kuzey ırak ısınıyor" gibi yorumlarla çıkacağı tahmininde bulunmak gereksizdir.

dünya'da 19. yüzyıldan sonra ülke sınırları tamamen ekonomik çıkarlar sonucu değiştiğinden, yapılan yorumların da yine ekonomi ekseninde yapılması gerekir.

yoksa 50'lerden bu yana yüz kere dünya savaşı çıkar, dünya haritası 10 kere değişirdi.

editoryal: düşündüm de 10 kere değişmiş olabilir aslında. bilemedim şimdi.
  • bir tek şirincede birşey olmayacaktır. oraya gidenler şirin baba liderliğinde güllük gülistanlık yaşamına devam edecekler.
  • bu sözlüğün kapısını kim açık bıraktı kardeşim, ışığı gören geliyor.

edit: madem bir kere entry girdim bu başlığa, bari kendi düşünceme göre neler yanlış onları da belirteyim

1) başlığa gerek yok, üçüncü dünya savaşı başlığında durum incelenir. (yukarılarda biri yazmıştı zaten, başlıktaki tek gerekli entry)
    2) hadi diyelim yeni yazarsın illa başlık açmak istiyorsun, olamaz mı olabilir. 'çok yakında çıkacağı gerçeği' nedir kardeşim? müneccim mi dürttü yoksa enişteden kesin bilgi mi aldın?
    3) başlığı açıp 2 satır yazdıktan sonra bence beyle diyerek sözlüğü ağlatıyorsunuz. en azından başlık sahibiyken kendi fikrini destekleyen argümanlar, kaynaklar sunarak uzun uzun elindeki bilgiyi aktarman lazım bu tür konularda.

sonra ekşi neden bu duruma geldi
  • 3 dünya savaşı takım kadroları:

*abd, ingiltere, fransa, almanya (bu kesin değil), israil, ukrayna, ırak, katar, suudi arabistan, japonya, güney kore ve türkiye hariç diğer tüm nato ülkeleri. ayrıca kürtlerin de bu cephede yer alacağını düşünüyorum.

*rusya, çin, iran, türkiye, brezilya, kazakistan, kırgızistan, tacikistan, kuzey kore, yemen vs

atom bombası vb nükleer bombalar kullanılırsa savaş toplam 8 saat falan sürer. ha normal cephe savaşı izlersek birinci takım max 2 sene içinde handikap yapar. açıkçası avrasya'ya pek şans tanımıyorum, zaten ilk iki maçı batı cephesi kazandı.

(bkz: bol şans)