şükela:  tümü | bugün
  • kuzey ırak ve suriye'de yaşanan olaylar gösteriyor ki çok yakında tüm dünyanın içinde olacağı bir savaş bizi bekliyor. sanırım ilk kıvılcımı da türkiye ateşleyecek.

edit: arkadaşlar akp propagandası falan yaptığımı nereden çıkardınız? size burada yaptığım analizleri, global otoritenin siyasal yapılanmalarını bir bir anlatmak isterdim ama panik havası oluşsun istemiyorum. ben her şeyi detaylı bir şekilde inceledim, son 10 yıldaki enerji kaynaklarının kullanımına bir göz atın, enerji kaynaklarının bulunduğu topraklarda yapılan siyasi düzenlemelere bir göz atın, sonra makarna stoklayın.
  • piton, afrika çöl pitonu, ağaç pitonu, avustralya kaya pitonu, burma pitonu vb. türleri olan bir yılan familyasıdır. asya ve afrika'da yaşar. zehirsizdir ve dünyanın en uzun yılanlarındandır. boyu 9 metreye varabilir. geyik, kemirgen, yaban domuzu, ceylan ve antilop gibi hayvanlarla beslenir. boyu 2 metre gibi küçülebilir. amerika'da yaşamaz,insanların piton yetiştirme merakları nedeniyle bu kıtada da rastlanır hale gelmiştir. timsah gibi büyük hayvanları da sindirebilir. genelde sulak alanları tercih eder. oldukça yavaş ve miskin hayvanlardır. ağaç pitonları hepçildir.
  • çıkar mı çıkmaz mı bilemem ama bizde bu savaş merakı oldukça ya dünyayı sikeriz ya da daha büyük ihtimalle iç savaş çıkarıp birbirimizi sikeriz.

kimse sonra demesin yok mossadmış,ciamiş palavralarını.bizim içimiz fesat.
  • atom bombasına karşı savunma sistemi icat edilmeden çıkması imkansız savaş.
  • 3. dünya savaşı başlığında incelenmelidir.
  • dünya savaşları temelde yeni bir ekonomik düzen kurma odaklı olduğundan, "suriye batakta, kuzey ırak ısınıyor" gibi yorumlarla çıkacağı tahmininde bulunmak gereksizdir.

dünya'da 19. yüzyıldan sonra ülke sınırları tamamen ekonomik çıkarlar sonucu değiştiğinden, yapılan yorumların da yine ekonomi ekseninde yapılması gerekir.

yoksa 50'lerden bu yana yüz kere dünya savaşı çıkar, dünya haritası 10 kere değişirdi.

editoryal: düşündüm de 10 kere değişmiş olabilir aslında. bilemedim şimdi.
  • adolf hitlerin bizzat köydeki evine kadar gidip ziyaret ettiği bulgar kahin baba vanga'nın, geleceğe dair yaptığı kehanetlerde görülen gerçektir.

baba vanga'nın, suriye henüz ortadoğu'da adı bile bilinmeyen, kimsenin siklemediği, doğru düzgün petrolü bile olmayan, sikko bir ülke iken, bundan 40 yıl önce yaptığı kehanette ne dediğine bir bakalım:

“2011 çok özel bir yıl olacak. insanlar değişecek ve tüm dünya değişecek… baharda ortadoğu ülkelerinden birinde savaş çıkacak. bu savaş 3. dünya savaşının başlangıcı olacak. kıyamet gerçekleşecek ama buna daha zaman var. çünkü henüz suriye düşmedi !”

gerçekten de, arap baharı ile birlikte 2011 ortadoğu ülkelerinde savaşların başladığı yıl oldu, birkaç ay sonra da suriye'ye sıçradı ve o gün bugündür 66 ülkenin dahil olmasıyla savaş devam ediyor. suriye'nin düşmesi ise an meselesi. bu ülkelerin bazıları şu anda birbirlerine karşı nükleer silah kullanma tehdidinde bulunuyor.

rusya, nükleer saldırya karşı bütün şehirlerinde önlem alıyor. ekim sonuna kadar tüm rus subayların ve yöneticilerin ülke dışındaki akrabalarını ülkeye geri getirmeleri talimatı verildi. türkçesi, "ekim sonunda, düşmanlarımızın şehirlerine nükleer bombalar yağdıracağız, orada kendi akrabalarımızı vurmayalım, herkesi buraya getirin," demek.

bakireyseniz, bir an önce sevişmenizi tavsiye ederim. bir daha fırsatınız olmayacak.
  • bir tek şirincede birşey olmayacaktır. oraya gidenler şirin baba liderliğinde güllük gülistanlık yaşamına devam edecekler.
  • bu sözlüğün kapısını kim açık bıraktı kardeşim, ışığı gören geliyor.

edit: madem bir kere entry girdim bu başlığa, bari kendi düşünceme göre neler yanlış onları da belirteyim

1) başlığa gerek yok, üçüncü dünya savaşı başlığında durum incelenir. (yukarılarda biri yazmıştı zaten, başlıktaki tek gerekli entry)
    2) hadi diyelim yeni yazarsın illa başlık açmak istiyorsun, olamaz mı olabilir. 'çok yakında çıkacağı gerçeği' nedir kardeşim? müneccim mi dürttü yoksa enişteden kesin bilgi mi aldın?
    3) başlığı açıp 2 satır yazdıktan sonra bence beyle diyerek sözlüğü ağlatıyorsunuz. en azından başlık sahibiyken kendi fikrini destekleyen argümanlar, kaynaklar sunarak uzun uzun elindeki bilgiyi aktarman lazım bu tür konularda.

sonra ekşi neden bu duruma geldi