şükela:  tümü | bugün soru sor
  • cihat bilmeyen çocuğa matematik öğretmek faydasız beyan sahibi zihniyetin içler acısı halini gösteren durum.

izlemek için .
  • bir yandan gülüyorum, bir yandan üzülüyorum. sanat,kültür,bilim kavramlarından uzak yetişmeyi geçtim, bir tarikatın elinde boş beyinlere çoktan dönmüşler. bu tarz şeyler yüzünden bir yerde atatürk portresi gördüğümde utancımdan yerin dibine giriyor, o güzel cumhuriyeti bıraktığı gençlerin halini kendi görmediği için de bir yandan seviniyorum.

atam benim, bir 5 yıl daha olsaydı ömrün keşke, her şey çok farklı olurdu, her şey.
  • gerçekten ağzım açık izledim. özellikle bu tip öğrencilerin anında cevabı yapıştırması gerekiyor. ben şahsen yaşadıkları heyecana verdim.

bu arada doğru cevap (bkz: beş)
  • eger kurgu veya parodi degilse hungur hungur aglanir.

cok uzucu ya. inanılmaz uzuldum su an.
  • aşağıdaki yorumlar ufuk açıcı;
    "aşağılama yok, uyarı var. istediği gibi yaşasın, ayrıca tekke, zaviye, tarikat türkiye cumhuriyeti kanunlarında yasaktır.
    bu genç beyinlere anlamadıkları kelimeleri ezberletmek doğru değil. devlet çocukların eğitiminden sorumludur"

deste ve düzine anlamadıkları kelimeler miş ?
  • bunları gördükten sonra kendime diyorum ki, neden düzenini bozup başka bir ülkeye gidiyorsun, senin çocukların bunları yönetir, it gibi çalıştırır, saltanat sürerler, gitme!

ardından hemen, çocuklarım bunlardan olabildiğince uzak bir yerde büyümeli ve yaşamlarını sürdürmeli. zaten, en büyük endişen bu değil mi, 10 sene sonra bunlar araba kullanacak, markette, pazarda insan içine çıkacaklar... ürperiyorum ve gitmek konusunda ikna ediyorum kendimi bir kez daha.

netice itibarı ile, önce üzüldüğüm sonra da korktuğum çocukların bulamadığı sayıdır.

editable: noktalama falan.
  • soruyu soran sakallı beyfendi ile cevabı bir türlü bilemeyen yavru papağanları birbirlerinden ayıran şey soruların cevaplarını soruyu soran çirkin adamın elinde tutuyor olmasıdır.

edit: şimdi ben bu ayrılıkçı sıfatları çocuklardan uzak tutun demeleri anlamıyorum. onların da ileride sanıyorum kaçıncı denemesi olduğunu saymadığım üç düzine ve iki destenin toplamına 57 diyen ahmet faruk, ki dördüncü denemesi olmalı ve muhtemelen akrabası, aynı soruya 55 cevabını veren ömer faruk'tan çalınması pek muhtemel ösym sorularını uzak tutmak gibi ortak bir derdimizin olduğunu, olmaya devam edeceğini hatırlatırım.
    siyaset yapılmamalı diyenler var. allah aşkına bir kalpağa bakar yalçın küçük vari kriz anları! hoca efendi diyor ki, "soruya ipucu veriyorum, verirken siz basabilirsiniz(cevap için zımbırtıya)" basabilirsiniz dediği de senin, benim, geçmişte herhangi sınava girmiş bir kişinin, gelecekte sınava girecek başka bir kişinin veya binlercesinin önünden çalınmış, çalınan ve çalınacak sorular. tiplerine soktuğumun akılsız çirkinleri. ne şekilsiz, biçimsiz, çirkinsiniz. antik dünyada bu ruhtaki kötülüğün bedendeki emaresi olarak görülürdü. güzellik algısı yani. ortada bir ideal güzel varsa o ruhunun yansımasındadır, tanrıların onda gördükleri ve ona bahşettikleridir. vay anasını be! bu yılda böyle bir dünyada şu çürüklerle yaşamak ne kötü talihsizlik. çalıyorsunuz ömürleri çalıyorsunuz ağız dolusu küfürler.
  • laik embesiller toplanıyor ve toplanacak.

çocuk soruyu bir daha sorar mısınız diye soruyor demek soruyu göremiyorlar. ilk atlayan sazan, ortalamasını sordular zannediyor olabilir. diğer çocukta gayet yakın cevap veriyor.

izmirli laik anne babanın çocukları olsalardı o yaşta kesin türev, integral bile cevaplayabilirlerdi. yok kültür, sanat, bilimden uzakmışlarda. he amk diğer çocukların hepsi mozart hayranı, hergün yağlıboya resim çalışıyor.
  • dün akşam baylan pastanesinde bir kup griyye ve dört çaya verdiğim hesap.