şükela:  tümü | bugün
 • "kurtarma paketi onaylandı, dünya ‘oh’ dedi"

  http://www.ntvmsnbc.com/news/461003.asp

  'oh diyen' dunyanin resmidir:

  "şemdinli’de karakola saldırı: 15 şehit"

  http://www.ntvmsnbc.com/news/461178.asp

  sorun, tam da buradadir. kimmis o "oh" diyenler acaba? kim oldu, oldurdu?

  topraklari bol olsun, ne diyeyim..
 • (bkz: 10 mayıs 2008 şemdinli aktütün pkk çatışması)

  yahu hani operasyonlar yapılmıştı, pkk ağır darbe almıştı, hani terör örgütü çözülüyordu, elebaşıları yakalanmıştı, gereken önlemler alınıyordu. yazıklar olsun, kolay mı yetişir bir insan o yaşa kadar. bu kadar mı kıymetsiz orada nöbet tutanların canı. ne olacak bundan sonra; bir iki yetkiliden taziye mesajı, kuzey ırak'ı bombalayan bir iki savaş uçağı, pkk'yı lânetleyen insanlar, sonrasında yine aynı tas aynı hamam. bir sonraki çatışma haberine kadar.
  allah belasını versin bu işi yapanların, destek olanların, göz yumanların, kılını kıpırdatmayanların, tepkisiz seyredenlerin...
 • aktütün bölüğü'nün konumu itibari ile yerleşim birimi içerisinde yer alması ve üs bölgelerinin söndürülme zamanlarında yaşanılan eksiklikle birlikte kalleşliklerini bölge halkının içerisine sızarak yerine getiren terör örgütü elemanlarının içimizi kanatarak bir parçamızı daha aldıkları hain saldırı.

  toprakları bol olsun, lanetler olsun.
 • güzel ülkemin gündeminin bile hep aynı olduğunu gösteren saldırıdır. sadece feda edilen canların, geride yanan yüreklerin isimleri değişmiştir.

  (bkz: 21 ekim 2007 hakkari pkk catismasi)
  (bkz: aktütün)
  (bkz: 13 eylul 1992 semdinli aktutun pkk saldirisi)
  (bkz: 10 mayis 2008 semdinli aktutun pkk catismasi)
 • kandil'e yapılan uçuşların çok da etkili olmadığını gösteren saldırıdır. "ne değişti 10 senede?" diye sordurtuyor insana.

  allah tüm şehitlerin yakınlarına sabır versin.
 • "dün gece hain bir saldırının gerçekleştiği aktütün karakolu şimdiye kadar üç kez saldırıya uğradı. bu üç saldırıda toplam 43 şehit verildi.

  iran-irak-türkiye üçgeninde ve çok riskli bir bölgede bulunan aktütün karakolu'na ilk saldırı 12 eylül 1992'de gerçekleşmişti. 22 askerimizin şehit edildiği aktütün karakolu baskınını irak'ın kuzeyinden gelen pkk 400 kişilik grupla gerçekleştirmişti.

  bundan 16 yıl sonra mayıs 2008'de ise yine irak'ın kuzeyinden leylek ve çerçele dağı üzerinden gelen teröristler aynı karakola bu kez 200 kişilik grupla saldırdı. saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 19 terörist öldürüldü.

  dün gece yine aynı karakola gerçekleştirilen hain saldırıda ise 15 şehit verdik. iki uzman çavuştan halen haber alınamazken, iki ağır yaralı askerimiz bulunuyor. öte yandan pkk'nın saldırısının ardından ilk belirlemelere göre 23 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi."

  http://www.hurriyet.com.tr/…39.asp?gid=229&sz=23990

  ***
  nasıl, nasıl? bu nasılın incelenmesi lazım? nasıl? hani yüce "müttefikimiz" amerika bu adamları gözlüyordu? hani istihbarat veriyordu? hani biz bbg gibi onları gözlüyorduk? hani, hani, hani... neyse o soruları olayın detayını öğrenmeden sormayayım.

  (daha önceki saldırılardan karşılaştırma yaparak bir ön kabulle diyorum ki) adamlar muhtemelen yüzlerce kişi toplanıp geliyor ve kimsenin haberi olmuyor, baskın yiyoruz... o kadar insanı organize etmek, muhtemelen ağır silahlarla birlikte bir yerden bir yere taşımak... lojistik, taktik, gizlenme... yani bunları pkk tek başına yapabilir mi? büyük bir "müttefikten" destek almadan yapabilir mi?

  önce bu soruları cevaplamak lazım! yoksa bu terör bitmez!
 • bayraktepe civarında halihazır bulunan ozel harekat birliklerinin gerek oldugu halde takviye edilmeyip, illa ki kayıp olduğunda devreye sokulduğunu kendi kendime sorup yanıtını alamadığım durum..zor zaman için mi saklıyoruz?
 • eli kolu bağlı bir hükümet ve onun altındaki bir orduyla ancak bu kadar olur. bu şekilde 30 sene daha sürer bu yaşadıklarımız, sonra da pkk bir sebep değil sonuçtur diyen aşırı sol görüşlü arkadaşlarımız teorilerinin devamından dolayı bayram eder.
  zamanın ötesinden düzelmedir ki;
  ah benim canlarım bizi sizler var ettiniz, hitap ettiğim kesimin her sol görüşlü arkadaş olmadığını belirtir saygılarımı sunarım, yaranız var ise gocununuz lutfen.
 • (bkz: teror orgutu ami gotu dagitti temali haberler)

  bayramdan ya da arefeden bir gün öncesi trt haber bülteninde bu mihvalde bir haber geçmişti. yine yeni yeniden beşyüzbininci defa terör örgütü çözülme noktasına gelmişti. bu orospu çocukları ne zaman çözülme noktasına gelse günahsız gencecik insanlar aramızdan ayrılıyor. işin ilginç tarafı bu insanlar ölmüyorlar da, şehit oluyorlar. ben mezarlıklarda şehitlik bölümünlerini ziyaret ettim arkadaşım. hiçbirinde bir hayat emaresi yoktu, nefes alanına, ihtiyacını dile getirenine rastlamadım. manen ölmüyorlarsa da madde olarak ölüyor bu gençler, kendimizi kandırmayalım.

  tanım: çözülme noktasına gelen bazı şeylerin henüz çözülmesine çok yol olduğunun kanıtı.
 • her saldırı sonrası basın bültenlerine ve kamera karşısına geçip "pkk terör örgütü değildir." şeklinde demeç verenlerin, yaşadığımız bu insanlık vahşeti karşısında ne şekilde bir savunma ile ekranlarımıza geleceğini düşündüren, irkilip kendime gelmemi sağlayan durum.