şükela:  tümü | bugün
 • 2 askerin şehit, 1 askerin yaralı olduğu saldırı.

  http://www.hurriyet.com.tr/…-yaralilar-var-40238041
 • kolombiya hükümeti ve farc'in imzaladığı ama referandumda reddedilen anlaşmayı öve öve bitiremeyen amcik agizlilar görsün bunları.
  allah rahmet eylesin. güya analar ağlamayacakti! evet akpli kardeş ne diyorsun bu konuda? onlar konuşur akp yapar diyorsun demek ki! himmm.
 • arazi arazi-tarama operasyonunu sürdüren askerleri taşıyan zırhlı araca yapılan saldırıdır.
 • bizim ülkemiz dışında, bizim askerimize yapılmayan bir saldırı olduğu için bizim ülkemiz nezdinde hiçbir değeri olmayan olaydır.
 • ne güzel sabah sabah erkek kası, kezban kukusu, güneşime düşen gölge vs konusuyorduk. nerden çıktı şimdi bu şehit haberleri.

  tanım: yeni şehadetlerle sonuçlanan saldırı.
 • bölgede asker hareketliliğini gözleyen ve örgüte rapor eden terörist unsurlarının olduğunu gösteren olay.

  el yapımı bombalar kablolu düzenek ile patlatılıyor. bombanın gömülmesi sonrası saldırı anına kadar çekilen kablonun uzunluğuna göre 50-100 m uzağında terörist/ler bekliyor, bunlar gömülmüş eyb saldırılarının rastgele eylemler olma ihtimalini azaltıyor.

  şehitlerimize allah rahmet eylesin. ülke için ödedikleri bedelin değerini biz biliyoruz. bildiklerini, herkesten daha vatansever olduklarını iddia edenler ise ses çıkarmıyor...
 • sokaktaki vatandaşın umursamadığı, siyasilerin de sadece cenaze törenlerinde "şehadet şerbeti" goygoyu ile prim yapmaya çalışacağı saldırı. bu kadar.

  daha bir kaç gün önce şehit cenazesinde, süleyman soylu'nun bir açıklaması vardı: "güvenlik kuvvetlerimiz operasyonlarını aralıksız sürdürecek. kış mış yok. bütün mevsimler içerisinde, bunlar neredeyse tepelerine bineceğiz ve bu terörizmi de terörizmi meşru göstermek isteyenlerin de heveslerini, hayallerini ortadan kaldıracağız ve kıracağız." diye.

  geçen kış "hendek operasyonları" kapsamında o soğukta ayazda, sokaklarda tenekede ateş yakıp ısınmaya çalışan jöh-pöh görüntülerini görmedi herhalde. yıllarca "çözüm süreci" diyerek yaptığınız hataların bedelini onlar yaz kış can vererek ödemeye devam ediyorlar ama siz geceleri sıcak yataklarınızda başınızı yastığa koyunca vicdanınız rahat nasıl uyuyorsunuz merak ediyorum..
 • hakkaride vatan uğruna öleceğinize 15 temmuzda erdoğan uğruna ölseydiniz ya... erdoğan uğruna canınızı verseydiniz yakınlarınıza yüklü tazminatlar ve yağlı maaşlar bağlanacaktı. her 15 temmuz törenlerinde isminiz göklere yazılacaktı. ya şimdi ne olacak? al bayrağa sarılı bir tabut içinde memleketimize uğurlanıp sessiz sedasız gömüleceksiniz. üç beş ay sonra ailenizden başka hiç kimse adınızı bile hatırlamayacak...
 • olum adamlar kirpiler geçerken patlatmıyor, onlar da farkında dandik aracın hangisi olduğunun. peki biz neden o araçlarla sevkiyatta ısrar ediyoruz anlamış değilim.

  adam demişim o.çocuklarına , özür dilerim.

  edit: ejder değil kirpiymiş.

  * ve * ' a teşekkürler.