şükela:  tümü | bugün
  • geçmiş olduğumuz nisan ayında çorum osmancıktan aracımla geçerken,ortalama 55-58 km arasında bir hızla, tam 6 tane ceza yemişim.cezaların toplamı 1833 tl.bugün e-devlette gezerken suratıma çarptı.bu trafik cezasımıdır, yoksa belediyeler için bir gelir kapısımıdır?
    55-58 km ile giden bir araca nasıl bu kadar ceza yazılabiliyor ve cezaların 1'er dakika arayla olmasını hangi kanun yazıyor?
    trafik cezalarının caydırıcı olması önemli, ancak bu dümdüz göstere göstere bir soygun.

http://i.hizliresim.com/gxrrlz.png

edit: arkadaşlar mesaj atan ve ilgilenenlere çok teşekkür ederim. aynı zamanda empati kurmaktan aciz "trafik kuralı uyacan ya" geyiği yapan hatta küfreden kuş beyinli mallar ; ne yazıkki sizin gibi ne gelirse razı olan düşünmekten aciz koyunlar yüzünden biz bu cezaları ödemek zorunda kalıyoruz biraz sorgulayın 50 küsür km ile 2000tl ye yakın ceza yemişim bunun adı trafik kuralımı? 20 ilemi gideyim aynı hızla aynı cezayı alsanız siz ne yapardınız?
  • sanırım bu bir rekor.
  • adam best lap yapar gibi ceza yemiş. zamanında bir mahkeme, "polis-radarcı vatandaşa tuzak kuramaz. "gerekçesiyle böyle cezaları iptal etmişti. o bölgede radar olduğuna dair tabela var mı mesela öncelikle bu araştırılmalı. varsa bile bu tablo çok olağandışı.
  • bu tür cezalarda hız sınırının geçilip geçilmediği tam olarak bilinmediği için dikkatli gitmekle kurtulamıyorsunuz.

adam bana hız sınırı 110 olan yolda 122 km ile ceza yazmış. 121 yazsa ceza yemiyorum. ne bir radar görüntüsü var ne bir şey sadece makbuz yolladılar arkamdan. kafadan yazıyon bari 130 falan yaz.
  • oha lan. tedes'in detayını bilmiyorum ama eğer doğru tahmin ediyorsam bildiğin 200 metre arayla koymuş herifler sistemi. bi girdin mi bonus toplar gibi ceza topluyorsun.

durumu kısaca "vatandaş nedir, nasıl düdüklenir" diye özetleyebiliriz bence.
  • oha amk. adama 5 dakika içerisinde 1009 tl ceza kesmişler.
  • oha dedirten soygun.

4 dakika içerisinde 1209 tl. yuh!!

ayrıca..
  • hız limiti olan bir yerde bu limiti aşan bir vatandaşımızın hezeyanı, allah korusun iki gün sonra birini ezip hem maddi hem manevi çöküntü içinde olma diye koyuluyor bu limitler ve açıkcası benim için çok iyi bir uygulama. keşke daha ağır olsa.