şükela:  tümü | bugün
 • geçmiş olduğumuz nisan ayında çorum osmancıktan aracımla geçerken,ortalama 55-58 km arasında bir hızla, tam 6 tane ceza yemişim.cezaların toplamı 1833 tl.bugün e-devlette gezerken suratıma çarptı.bu trafik cezasımıdır, yoksa belediyeler için bir gelir kapısımıdır?
  55-58 km ile giden bir araca nasıl bu kadar ceza yazılabiliyor ve cezaların 1'er dakika arayla olmasını hangi kanun yazıyor?
  trafik cezalarının caydırıcı olması önemli, ancak bu dümdüz göstere göstere bir soygun.

  http://i.hizliresim.com/gxrrlz.png

  edit: arkadaşlar mesaj atan ve ilgilenenlere çok teşekkür ederim. aynı zamanda empati kurmaktan aciz "trafik kuralı uyacan ya" geyiği yapan hatta küfreden kuş beyinli mallar ; ne yazıkki sizin gibi ne gelirse razı olan düşünmekten aciz koyunlar yüzünden biz bu cezaları ödemek zorunda kalıyoruz biraz sorgulayın 50 küsür km ile 2000tl ye yakın ceza yemişim bunun adı trafik kuralımı? 20 ilemi gideyim aynı hızla aynı cezayı alsanız siz ne yapardınız?
 • sanırım bu bir rekor.
 • adam best lap yapar gibi ceza yemiş. zamanında bir mahkeme, "polis-radarcı vatandaşa tuzak kuramaz. "gerekçesiyle böyle cezaları iptal etmişti. o bölgede radar olduğuna dair tabela var mı mesela öncelikle bu araştırılmalı. varsa bile bu tablo çok olağandışı.
 • bu tür cezalarda hız sınırının geçilip geçilmediği tam olarak bilinmediği için dikkatli gitmekle kurtulamıyorsunuz.

  adam bana hız sınırı 110 olan yolda 122 km ile ceza yazmış. 121 yazsa ceza yemiyorum. ne bir radar görüntüsü var ne bir şey sadece makbuz yolladılar arkamdan. kafadan yazıyon bari 130 falan yaz.
 • oha amk. adama 5 dakika içerisinde 1009 tl ceza kesmişler.
 • oha dedirten soygun.

  4 dakika içerisinde 1209 tl. yuh!!

  ayrıca..
 • hız limiti olan bir yerde bu limiti aşan bir vatandaşımızın hezeyanı, allah korusun iki gün sonra birini ezip hem maddi hem manevi çöküntü içinde olma diye koyuluyor bu limitler ve açıkcası benim için çok iyi bir uygulama. keşke daha ağır olsa.
 • bir arkadaşıma "hız sınırı keyiften koyulmuyo. kurallara uysaydın sen de kardeşim" dedim. o da bana:

  -ulan sığır. bahsettiğin yer şehirler arası yol. hız sınırı tabelası ile radar arasındaki mesafe 50 metre. nasıl düşeyim o kadar mesafede 110'dan 50'ye yavşak. 4 dakikada 4 farklı ceza, toplamı 1200 tl. bu ne sikim radar uygulaması. şimdi sana giren çıkan yok tabi keyfin yerinde. yarın, belediyelerin ve özel şirketlerin kârdan pay aldığı bu sistem seni de sikince görürüm ben seni.

  dedi..

  benzer entry sahiplerine duyurulur.

  (bkz: elçiye zeval olmaz)