şükela:  tümü | bugün
  • ben sağlık müdürlüğü tarafından evlendirilmek istiyorum. müftülüğün özelliği nedir sayın bakanım?
  • kimse kusura bakmasin da gayet dogru bir karardir. asil olmasi gereken zaten hem dini hem devletin kiydigi nikahin kanunen gecerlidir. evlilik muessesi zaten iki insanin anlasip hayatlarini birlestirmesi kararini almasindan ibaret.

fakat yine de duzenleme eksik. ek olarak kilise, sinagog veya herhangi bir ayinle yapilan nikahlarin da kanunen gecerli olmasi gerekliligidir.
  • müjdeler müjdesi.

la oğlum millet aç, acından ölüyor. hükümet mitoloji tabanlı icraat yapma peşinde.

allah aşkına bu hangi sorunumuzu çözecek?
  • müftülükte evlenmeyen çiftlere hangi gözle bakılacağını da bileydik.
  • "sayın bakanım, resmi nikah ustune dini nikahla kuma gitmis kadınlarımızın durumu ne olacak? allah katında onların nikahı dusecek mi?" sorusunu aklıma getirmis aciklamadir.
  • ulan sanki ülke danimarka. hiç problemimiz yok gibi bunlarla uğraşılıyor ya ayar oluyorum yeminle. sağın solun karanlık ve sen hala teog, üniversite sınavı, nüfus kanunu gibi şeylerle uğraşıyorsun. süper gerçekten.
  • imam nikahına 300-500 tl koparırım diye bakan imamların belediye nikahı yetkisini de alınca tarifeyi 1000 tl'den aşağı açmaz dedirten değişikliktir. (bkz: oh olsun)
  • kilisedeki rahibin de listeye eklenmesi gerekendir.

haham falan da eklense işte o zaman belki seçimlik hakta demokrasi vardır diyebiliriz.

ama benane!