şükela:  tümü | bugün
 • çaylak arkadaşımız @baldwin'in ricasiyla oluşturulan başlık. üçüncü havalimanı unifree heinmann şirketinde işe kabul edilmesinin ardından açılış tarihinin ertelenmesiyle adeta hiç anlaşılmamış gibi hiçbir geri dönüş alamıyor ve sonrasında yerine başka işe alımlar olduğunu öğreniyor.

  çaylak arkadaşın mesajı:

  temmuz 2018 tarihinde unifree heinemann şirketiyle iş görüşmelerim oldu. toplamda 2 mülakat, 1 de ingilizce testi gerçekleştirdim. ardından sms ve mail olarak tebrikler işe alındınız vs gibi mesajlar geldi. en son mülakat olan agustos 2018'deki görüşmede 29 ekimde iş başı yapacağımız söylendi. ben de o an çalışmakta oldugum firmaya işten ayrılacagımı bildirdim ve eylül'de işten ayrıldım. sonrasında haberlerde 3.havalimanın açılışının ertelendigini öğrendim ve bunun üzerine2 ay beklerim diye düşündüm. fakat açılış 6 ay gecikti ve nisan 2019 da açılış kesinleşti.

  ama arayan soran olmadı. defalarca aradım, "bekleyin ararız" diyip başlarından savdılar. en son 1,5 ay önce şirkete gittim zar zor bir ik görevlisi ile ayak üstü 1dk. görüşebildim adımı soyadımı ve telefon numaramı aldı, gün içerisinde arayıp bilgi vereceklerini söyledi ama yine arayan olmadı. ertesi gün ve takip eden günlerde defalarca aradım. danışma kesinlikle ik'ya baglamıyor zor zor bağlatırsak da ya yemekte ya da toplantıda oluyorlar. 5-6 kez ik ya iletmeleri için danışmadakilere not ilettim malesef yine dönen olmadı.

  çevremde benim posizyona 1 hafta önce kariyer.net üzerinden başvuru yapıp işbaşı yapan 3 kişiyle tanışınca şok oldum. bu firmanın kurumsallıkla hiçbir alakası yok, muhattap yok, mülakatı kazanmış kişiler dururken torpille ve düşük maaş beklentisi içinde olabilecek olanları alıyorlar.
 • 10/10 rezalettir.
 • ülkenin her tarafından rezalet çıkıyor..
 • kesinlikle rezalet olmakla birlikte, imzayı atmadan işten ayrılmak malesef acemice olmuş.

  imzadan sonra bile işe alımdan vazgeçen şirket gördüm ama yine de çocuk şirketle anlaşarak (mahkeme yolunu seçmeyerek) 2 aylık maaşa anlaşmıştı.
 • bu adam eylülden nisana kadar işsiz kaldı ve sonunda yine işe alınmadı.
  gerçekten bazılarının yatacak yeri olmayacak.
 • bu firmada çalışan danışma yada sekreterya artık ne deniyorsa verdiği bilgiye göre bu durumda binlerce kişi varmış işin garip kısmı mülakat yapıldıgı tarihte bize ücret beklentimiz soruldu ilk mülakattı 3000-3500 tl oralak dile getirdim bu arada asgari ücret 1600 tl idi devamında 2 mülakat daha oldu ve sms,mail ile işe alındıgımız bilgilendirildi sözlü olarak 29 ekimde iş başı yapacagımız söylendi eğer ücret scalası fazla geldiyse verebileceginiz rakamı teklif edin yada adayı eleyin bunların hiçbiri olmadı bende zaten o an çalışmakta oldugum işyerimden alman firması veya kurumsal büyük bir şirket diye verilen sözlere güvenerek işten ayrıldım malasef iş sözleşmesi imzalamadım için avukat yoluna gidemiyorum burda en büyük hata benim işin bir enterasan yanıda havalimanında güvenli bölgede olan bu şirketin ofisinde 1-2 tane güvenlik bulundurmaları garibime gitmişti çünkü magdur ettigi kişiler hesap sormaya geldiklerinde kendilelerini korumaları gereken güvenliklere ihtiyacları vardı insan kaynakları ile görüşürken güvenlik elemanı tam arkamdaydı sanki ik yı dövmeye gitmişim gibi umarım binlerce kişinin ahı tutar ve o ik da çalışanların hepsi aynı duruma düşer.
 • arkadaşımızın konuya dair mesajı çaylak olduğundan ana ekranda yer alamıyor. bu yüzden ben ekleme gereği duydum.

  bu firmada çalışan danışma yada sekreteryanın -artık ne deniyorsa- verdiği bilgiye göre bu durumda binlerce kişi varmış. işin garip kısmı mülakat yapıldığı tarihte bize ücret beklentimiz soruldu. ilk mülakattı 3000-3500 tl olarakk dile getirdim. bu arada asgari ücret 1600 tl idi. devamında 2 mülakat daha oldu ve sms ve mail ile işe alındığımız bilgilendirildi. sözlü olarak 29 ekimde işbaşı yapacağımız söylendi.

  eğer maaş miktarı fazla geldiyse verebileceğiniz rakamı teklif edin ya da adayı eleyin. bunların hiçbiri olmadı. ben de zaten o an çalışmakta olduğum iş yerimden alman firması ve kurumsal, büyük bir şirket diye verilen sözlere güvenerek işten ayrıldım. maalasef iş sözleşmesi imzalamadım için hukuk yoluna gidemiyorum. burada en büyük hata benim.

  işin bir diğer enterasan yanı da havalimanında güvenli bölgede olan bu şirketin ofisinde 1-2 tane güvenlik bulundurmaları. bu durum garibime gitmişti. sonradan anladım ki bu arkadaşların vazifesi mağdur edilen kişiler hesap sormaya geldiklerinde şirket yetkililerini korumak. insan kaynakları ile görüşürken güvenlik elemanı tam arkamdaydı. umarım binlerce kişinin ahı tutar ve o ik da çalışanların hepsi yaşattıklarını yaşarlar.
 • bunlarla sanirim ben de gorusmustum. gerci o sirada zibilyon tane yerle gorusmelerime devam ediyordum. bana hic donmemisler :) sansliymisim. arkadaslara gecmis olsun. bir yerden kabul alsaniz bile is aramaya devam edin arkadaslar, hatta sizi ise alan yer deneme suresi koyuyorsa deneme suresi boyunca onceki gorustugunuz yerler ararsa kapiyi kapatmayin ve yeni isteklifi gonderen olursada sartlar ve ucret konusunda pazarlik yapin. unutmayin firma sizi deniyorsa siz de onu deniyorsunuz.
 • rezalet gibi rezalettir. kurumsallık adı altında insanlara işe alacağız diye söz verip sonra da yarıyolda bırakan firmamsı.