şükela:  tümü | bugün
  • muhalif kesimin büyük bir çoğunluğunun yaşadığı çelişkili ruh hali.

yıllarca 3. havalimanı'nın gereksiz bir yatırım olduğunu ve yalnızca adı malum birkaç holdinge rant sağlama amacıyla yapıldığını söyleyen, hatta sırf atatürk adını silmek adına yeni bir havalimanı inşa edildiği iddia eden kesim son birkaç gündür ısrarla yeni havalimanının adının atatürk olması gerektiğini dile getiriyor.

yapılmasına karşı çıktığın bir havalimanına atatürk'ün adını vermek; o havalimanının yapılması için girişilen hukuksuzlukları, inşaatının sebep olduğu doğa katliamını, oradan haksızca elde edilen rantı kabullenmek ve aklamak değil midir? projeye karşı yıllardır kullandığı argümanlarını ve bütün fikirlerini "adı atatürk olursa başka" deyip çöp etmeleri salaklık, efendime söyleyeyim çomarlık değil midir?

bence öyledir, hatta iktidarı "yandaş çomarlardan" bile daha çok besleyen, onun elini güçlendiren bir çomarlık halidir bu.

vallahi ben iktidarın yerinde olsam yaptığım her abu sabuk icraatın adını atatürk koyardım. koyardım ki muhalif olduğunu sanan güruh hiçbir şeye bir kelime bile itiraz etmesin.

hatta iktidar yetkililerine aklıma gelen önerilerimi şöyle sıralayayım:

(bkz: kabataş martı projesinin adı atatürk olsun)
    (bkz: çamlıca camii'nin adı atatürk camii olsun)
    (bkz: kanal istanbul'un adı kanal atatürk olsun)
    (bkz: yassıada'nın adı atatürk adası olsun)
    (bkz: galataport'un adı atatürkport olsun)
    ...
  • (bkz: atatürkiye)
  • çok güzel demektir.
    hazımsızlık varsa alttaki ilacı sabah akşam kullanabilirsiniz.

(bkz: bisiktirol)
  • (bkz: bak şurdan siktir git)

oldu amına koyim karşı çıktık diye kullanmayalım da. zaten bu projelerin paraları vergi kaçakçısı akpli esnaflarla ödeniyor.
  • 'adı atatürk olursa başka' diyen saçmalamıştır, net.

bu kadar yatırımın çöpe atılması da olası olmadığı için, yanlışlar denizinde en azından bir tane doğru olması adına oranın adı; eski halinin adı ile aynı olmalıdır, hepsi bu.

yoksa adı 'en büyük atatürk' falan bile olsa yapılan onca yanlışı aklamamaktadır. bir olguyu neden ya hep ya hiç olarak algılıyorsunuz ben de buna anlam veremiyorum.
  • 3. havalimanını tayyip erdoğan'ın kendi cebinden yaptırdığını zanneden yazarın çelişki zannettiği durum. vatandaş olarak yapılan herhangi bir projeye karşı olmak ya da eleştirmek onun hakkında fikir belirtemeyeceğin anlamına mı geliyor? hem de kamyon yüküyle vergi ödüyorken.
  • atatürk sayesinde var olduğunu unutup 3. havalimanını arabistana yaptığını düşünen conilere dert olmuştur...

tabii ki atatürk havalimanı olacaktır...hatta başkomutan gazi mustafa kemal atatürk havalimanı olmalı...

arabic coniler sizi...
  • sayın sığır,

3. havalimanı, 3. köprü, osmangazi köprüsü gibi yatırımların yapılmasına değil, bu şekilde yapılmasına karşıyız. 3. havalimanında bir sürü usulsüzlük, bir sürü aksaklık, yandaş kayırma, doğanın anasını sikme gibi olaylara karşıyız.

osmangazi köprüsü 1.5 milyar dolara mal olurken 8 milyar dolar ödenmesine karşıyız. devletin deli dumrul gibi geçmeyenden bile ücret almasına karşıyız. senin gibileri hayatında hiçbir şeye itiraz edemedikleri için bunu da anlamayacaktır. sen trollük yapmaya devam et..
  • bir yerden bir yere tasinirken adresin degisir adın degil sevgili çomar.

bu sebeple adı tabiki [capson] atatürk [capsoff]

olmalıdır !!!
  • kendilerinin ataturk’e karsi olup turkiye’de yasamalari gibidir.