• uluslararası ilişkilerde kıskançlık faktörü üzerine yapılmış bilimsel beyanat.
  • almanya mesela berline (2 tane var) 3. havalimanını yapamaz çünkü şehir 3.5 milyon nüfuslu ve nüfus diğer şehirlere de dengeli dağılıyor. 15 milyon nüfuslu istanbul'un 3 havalimanını kıskanırlar mı? hiç sanmıyorum.

edit : tabii ki sanmıyorum.
  • bütçe ile ne alakası var olayın!!
    sen ülke olarak ne almanya ne de farklı bir ülke ile kıyaslanamayacak kadar önemli bir jeopolitik konumdasın. dolayısıyla böyle bir havalimanının sende olması bambaşka birşey. (birçok ticari faaliyetin artık senin ülkenden geçecek olması, hareketin artması, prestijin..... artar bu liste)
    aynı havalimanının farklı bir ülkede olması aynı anlamı ifade etmeyecektir.
    bunu anlamamakla , işine gelmemekte aynı şey değil.
    anlıyorum sizi
  • almanlar hem sosise frankfurter adını vermiş hem hamburgere hamburg adını vermiş daha neyimizi kıskansınlar.
    <<0>>
  • en büyüğünü, en ağırını, en uzununu, en pahalısını, biz yaparız diyen zihniyetin yalanı, vatandaşının götünde don yok amcalar pencereden zekat dayıtıyor...
  • keske egitim sistemimizi, pasaportumuzu ve demokratik haklarimizi kiskansalar da ovunsek dedigim olay.
  • doğru olan beyanattır. şuan merkel ofisinde ellerini başına koymuş türkiye'nin 3. havalimanı yapılmasından dolayı endişeli, 2023 yaklaştıkça türkiye üzerindeki oyunlarının, büyük resmi her defasında çok net gören akp seçmeni tarafından bozulması yüzünden son derece gergin, sinirli, sabah akşam türkiyenin bu denli büyümesini nasıl durdurum diye hesaplar yapmakta.
  • doğrudur,
    tarihte de benzer örnekler olmuştur :
    (bkz: http://galeri8.uludagsozluk.com/…ogari_640619_m.jpg)
  • tüm düyanın kıskandığı ama kimsenin gelmek istemedigi,birliklerine almak istemediklerini ambargo koydukları ülkeyiz.
  • ülkenin geldiği durumu hiç bıkmadan her gün dış mihraklara bağlayanların bu dış mihrakların kendilerince neyi neden nasıl kıskanıp bizim üzerimizde oyun oynadıklarını belirtmeyeceklerini mi düşünüyorsunuz?
hesabın var mı? giriş yap