şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • piste indikten sonra yanaşmamız tam 28 dk. sürdü. gereksiz büyük, 20 dk da yürüme mesafesi var. havalimanından çıkmam 50dk yı buldu. ak saray nasıl gereksiz büyük ve görgüsüzce yapılmışsa bu havalimanındaki mantıkta aynı.

edit: akp’li arkadaşların zoruna gitmiş özelden yazıyorlar. arkadaşlar olaya kesinlikle politik bakmayarak yazdım. hangi iktidar yaparsa yapsın ülkemiz için yapılan her yatırımın olumlu dönüşünün olmasını dilerim.

çok sık seyahat ediyorum ve avrupada ve kuzey amerikada neredeyse kullanmadığım havalimanı kalmadı. özellikle iç hatlarda bu kadar uzun yürüyüş
    ve koridor görmedim. mantık şöyle olmalı: insanlar bir an önce havalimanını terk edip toplu taşıma veya özel araçlarla şehire dağılmalı. ancak dün tam bir kaos ortamı vardı. kimse nereye gideceğini anlayamıyordu. yetersiz tabelalar, yığılmış kalabalık. yetersiz görevliler. tam bir rezaletti.. daha yeni olduğu için düzelir diye umut ediyorum.

dün bahsettiğim olay iç hatlarda yaşandı. uçaktaki bir çok kişi isyan etti. yani öyle böyle değil.

yolcuların bir önce tahliye edilip , uçağın diğer uçuş için hazır hale getirilip hızlıca başka sefer yapması ticari olarak mantıklı olan değil mi?

hem atatürk havalimanının kapatılması kadar mantıksız bir şey olamaz. metropollerde 3 havalimanı olur en az. maalesef alternatifimizde kalmadı.
  • havaalani bahane ihale biznes sahane
  • vakit olarak kesinlikle katıldığım arkadaş. arkadaşın gene kısa sürmüş ben 12’de indim saat 3 de çıktım havalimanından.
  • labirent mi havalimani mi amk giren nasil 3 saat vakit harcıyor anlamadım.
  • havalimanını kullanan tanıdıklarımın hepsi aynı dertten muzdarip... ancak havalimanına gitmek bile paralı...
  • bir gün sırf meraktan gidip gezip gelicem.
  • uçaktan indiğim andan itibaren dışarıya çıkmam tam 1,5 saat sürdü. uçağın kapıları açılırken beklenen süre ve taksi süresi hariç.

dışarı çıkınca otobüslerin yön tabelası yok. kaç numaraya binilecek? ne tarafa gidilecek? hiç bir şey yazmıyor.

çalışanlar (güya rehberler) yol sorunca "şu tarafta galiba" diye cevap veriyor. bu cevabı veren kişi üstünde "bana sor" yazan mor bir tişört giyiyor.

son olarak havaist denen düzenek harika.

55 dakika yol için 21 tl ödedik. bu sadece geliş. bunun bir de gidişi olduğunu düşünürsek, git gel 42 lira sadece yerel ulaşım için ödedik. o da gitmek istediğim yere değil, gitmek istediğim yere gidebileceğim başka bir yere. yani esas varış noktasına gitmek 42+ diğer yerel ulaşımlar.

edit: ekleme:
    havaist'e binmek için istanbul kart sahibi olmak zorundasınız. nakit geçmiyor. istanbul'da yaşıyor ya da yaşamıyor olmanız kimsenin sikinde değil.

karta parayı nakit yüklemek zorundasınız. kredi kartı ile yükleme cihazları hata veriyor. çalışan bir tane buldum. o da kredi kartından komisyon kesiyor. yani düzenek her türlü vatandaş sikme üzerine kurulu.

özetle:
    istanbul kart zorunlu
    karta nakit yüklersen tam ihtiyacın olan kadar para yükleyemiyorsun ve üstü kartın içinde kalıyor
    ihtiyacın kadar parayı kredi kartı ile yüklemek mümkün ama kredi kartına komisyon var falan...

sabah ezanı okunuyor, tam bu esnada allah belanızı versin.

başka ne diyebilirim ki?
  • (bkz: istanbul havalimanı)
    buraya yazın, konu dağılmasın.
    aktrollerin sesi kesildi iyice zaten.
  • 3.havalimanı: atatürk adının silinmediği son 2 büyük yapıdan biriydi--diğeri taksimdeki atatürk kültür merkezi(akm)..
    artık ikisi de yok, başlar göğe erdi mi?
  • 3. havalimanı cumhuriyet tarihinin en gereksiz ve anlamsız yapısı.
    bu dönemin sembolü olarak nefretle anılacak...