şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • piste indikten sonra yanaşmamız tam 28 dk. sürdü. gereksiz büyük, 20 dk da yürüme mesafesi var. havalimanından çıkmam 50dk yı buldu. ak saray nasıl gereksiz büyük ve görgüsüzce yapılmışsa bu havalimanındaki mantıkta aynı.

  edit: akp’li arkadaşların zoruna gitmiş özelden yazıyorlar. arkadaşlar olaya kesinlikle politik bakmayarak yazdım. hangi iktidar yaparsa yapsın ülkemiz için yapılan her yatırımın olumlu dönüşünün olmasını dilerim.

  çok sık seyahat ediyorum ve avrupada ve kuzey amerikada neredeyse kullanmadığım havalimanı kalmadı. özellikle iç hatlarda bu kadar uzun yürüyüş
  ve koridor görmedim. mantık şöyle olmalı: insanlar bir an önce havalimanını terk edip toplu taşıma veya özel araçlarla şehire dağılmalı. ancak dün tam bir kaos ortamı vardı. kimse nereye gideceğini anlayamıyordu. yetersiz tabelalar, yığılmış kalabalık. yetersiz görevliler. tam bir rezaletti.. daha yeni olduğu için düzelir diye umut ediyorum.

  dün bahsettiğim olay iç hatlarda yaşandı. uçaktaki bir çok kişi isyan etti. yani öyle böyle değil.

  yolcuların bir önce tahliye edilip , uçağın diğer uçuş için hazır hale getirilip hızlıca başka sefer yapması ticari olarak mantıklı olan değil mi?

  hem atatürk havalimanının kapatılması kadar mantıksız bir şey olamaz. metropollerde 3 havalimanı olur en az. maalesef alternatifimizde kalmadı.
 • ''öküzüm büyük olsun da varsın çekmesin'' mantığıyla yapılmış bir havalimanıdır.

  şark kafası işte işlevine bakmadan her şeyin en büyüğünü istiyor ve en büyüğün en iyi olacağını düşünüyor.

  yazık.
 • tasarlarken yolcu düşünülmemiş galiba. sadece büyük, kocaman olsun istenmiş. yolcıya bunun faydası nedir?
 • vakit olarak kesinlikle katıldığım arkadaş. arkadaşın gene kısa sürmüş ben 12’de indim saat 3 de çıktım havalimanından.
 • harcanan paranın 10'da birine, devlet garantisi verilmeden devlet tarafından sabiha gökçen büyütülebilir, istanbul'un hava trafiğine nefes aldırılabilirdi. şimdi hem kara tarafiğini sikerttiler, hem de hava trafiğinin bekledikleri ölçüde büyümesi (200 milyon yolcu) önümüzdeki süreçte mümkün gözükmüyor. akp'nin rant ve havaalanını hiç kullanmayacak kitlelere provakasyon amaçlı yaptığı işlerden bir diğeri.

  buna ülkenin en doğusundan sevinen ama uçağa hiç binememiş gariban mehmet efendinin çocukları da bunu eleştiren bizim gibilerinin çocukları da burası için verilen garanti yolcu sayısı tutturulmadığında ödenecek her kuruşu daha çok çalışarak ödemek zorunda kalacak.

  buraya atılan her kürek çimento, ülkenin geleceğinden çalınan bir parçaya bedeldir benim gözümde.
 • "yıbıncı yııtıbırlır çık biğiniyıır" diye savunanların olduğu havalimanı.

  adam diyor ki ankara uçuşun 45 dakika sürdü, taxi sürem de 45 dakikaydı. havalimanından ortalama çıkış süresi 2 saat diyor, toplu taşımayla bile gelsen adam silkeliyorlar diyor, o kalkmış hala "yıbıncı yııtıbırlır" diyor.

  madem bu kadar şahane neden atatürk hava limanı kapandığından beri sabiha gökçen mahşer günü gibi kalabalık hergün , neden oradan kalkan uçaklar artık cok daha pahalı onu deyiver. yada gelsin yııtıbırlıran ona da bir baksınlar.
 • bu havaalanı türkiye'ye atılan büyük bir kazık. dünyanın her yerinde artık daha küçük ve bekleme süresi az olan havaalanları yapılıyor. mümkün olduğunca terminal içine geçirilen süre minimuma indirgeniyor. ama bizde tam tersi.

  uçaktan inince terminale gitmek için otobüse binmediğim havalanı istiyorum ben.
 • yıllardır atatürk havalimanının gölgesinden kurtulamayan sabiha gökçen havalimanını canlandıracak bir durumdur.
 • neyi yaptılarda fiyasko olmadı diye geriye dönüp bakmak gerekir.
  gerçekten duble yol çok iyi oldu, bir çok güzergahta ulaşımı çok rahatlattı ama çökmeler, göçmeler, yapıldıktan 2 gün sonra çatlamalar bozulmalar tam fiyasko.
  3. hava alanı daha söylenti halindeyken dünyaca ünlü bir çok uzman uyardı “ kuş göç yolu uçaklar açısından tehlikeli dendi, kuzeyde hava şartlarına çok açık dendi. dikkatinizi çekerim yaz aylarında açıldı, kış ayında plotlar inmek ismeyebilir. düşünsenize her uçuşunuz 3. hava alanına ama iniş ensenboğa. thy ankara istanbul arası metrobüs kurar.
  olması gereken atatürk havaalanı genişletilmesi idi ama cihan padişahına yakışır şekilde aktı paralar yapıldı 3. havaalanı. atatürk gerçekten yetmiyordu fakat o dönem turizm dünyada çok canlıydı, dört bir yandan çok gezgin olmak, dünya vatandaşı olmak pompalanıyordu ama artık yerel olmak pompalanıyor. tahminim atatürk havaalanında olan kapasitenin çok üstüne çıkılmayacağı.
  ayrıca bir saatlik yolculuk için çok vakit kaybı. daha atatürk havaalanı 10 senedir falan metrosuna kavuşmuşken metrosuz başka bir havaalanı çok saçma oldu.
 • atatürk havalimanı gibi dünya standartlarına yakışır, her türlü ulaşıma açık, oturmuş bir yeri sabote etmiş bir yerdir aynı zamanda.

  buraya harcanan paranın onda biri ile atatürk havalimanını süper bir hale getirebilirlerdi.