• piste indikten sonra yanaşmamız tam 28 dk. sürdü. gereksiz büyük, 20 dk da yürüme mesafesi var. havalimanından çıkmam 50dk yı buldu. ak saray nasıl gereksiz büyük ve görgüsüzce yapılmışsa bu havalimanındaki mantıkta aynı.

edit: akp’li arkadaşların zoruna gitmiş özelden yazıyorlar. arkadaşlar olaya kesinlikle politik bakmayarak yazdım. hangi iktidar yaparsa yapsın ülkemiz için yapılan her yatırımın olumlu dönüşünün olmasını dilerim.

çok sık seyahat ediyorum ve avrupada ve kuzey amerikada neredeyse kullanmadığım havalimanı kalmadı. özellikle iç hatlarda bu kadar uzun yürüyüş
    ve koridor görmedim. mantık şöyle olmalı: insanlar bir an önce havalimanını terk edip toplu taşıma veya özel araçlarla şehire dağılmalı. ancak dün tam bir kaos ortamı vardı. kimse nereye gideceğini anlayamıyordu. yetersiz tabelalar, yığılmış kalabalık. yetersiz görevliler. tam bir rezaletti.. daha yeni olduğu için düzelir diye umut ediyorum.

dün bahsettiğim olay iç hatlarda yaşandı. uçaktaki bir çok kişi isyan etti. yani öyle böyle değil.

yolcuların bir önce tahliye edilip , uçağın diğer uçuş için hazır hale getirilip hızlıca başka sefer yapması ticari olarak mantıklı olan değil mi?

hem atatürk havalimanının kapatılması kadar mantıksız bir şey olamaz. metropollerde 3 havalimanı olur en az. maalesef alternatifimizde kalmadı.
  • vakit olarak kesinlikle katıldığım arkadaş. arkadaşın gene kısa sürmüş ben 12’de indim saat 3 de çıktım havalimanından.
  • labirent mi havalimani mi amk giren nasil 3 saat vakit harcıyor anlamadım.
  • (bkz: istanbul havalimanı)
    buraya yazın, konu dağılmasın.
    aktrollerin sesi kesildi iyice zaten.
  • yabancı youtuberlar hayranlık ile video çekiyorlar, türkiye'nin çok iyi bir iş çıkardığını, dünya standartları üzerinde bir havalimanı yaptığını, tarafsız bir gözle anlatıyorlar. diğer ülkelerin havalimanları ile kıyaslayıp örneklendiriyorlar. bizimkiler de 'hivilimini tim bi fiyiski' desin. her yorumu siyasi olan insanlardan bir halt olmaz.

le'dit: youtuber denince akıllarına türkiye'deki 'ergen eğlendiren adolesan tipler' gelenler, boş yere mesaj atıp da saçmalamasınlar. bölgeye ulaşım (metro, toplu taşıma vs) konusunda şu an için yetersizlik olduğunu herkes biliyor zaten. ayrıca kime göre neye göre uzak? arnavutköy'de oturana 10 dakika mesafe. sabiha gökçen de karşıda oturana uzak. bulunduğum bölgeden atatürk havalimanına trafik nedeniyle en az 1 saatte gidiyordum, yenisine 30 dakikada gittim. maksat eleştirmek olsun diye eleştirmek, insana artı bir değer katmaz. hayatı çözüm odaklı yaşayacaksın ki keyif alasın.
  • tasarlarken yolcu düşünülmemiş galiba. sadece büyük, kocaman olsun istenmiş. yolcıya bunun faydası nedir?
  • daha 1 ayını bile doldurmamış demişlerki havalanı çok büyük. ülkede hep anlatılır rahmetli adnan menderes vatan caddesini yaptığında ne yapacaksın buraya uçak mı indireceksin bu kadar geniş caddeye ne gerek var demişler. aradan yıllar geçti aynı zihniyet bugün bu kadar büyük havaalanına ne gerek var diyor, ömrümüz vefa ederde 30 sene sonra hayatta olursak torunlarınıza ve çocuklarınıza yazdıklarınızı okutursunuz bakalım ne diyecekler.allah akıl fikir versin daha ne diiim.
  • yıllardır atatürk havalimanının gölgesinden kurtulamayan sabiha gökçen havalimanını canlandıracak bir durumdur.
  • ''öküzüm büyük olsun da varsın çekmesin'' mantığıyla yapılmış bir havalimanıdır.

şark kafası işte işlevine bakmadan her şeyin en büyüğünü istiyor ve en büyüğün en iyi olacağını düşünüyor.

yazık.
  • neyi yaptılarda fiyasko olmadı diye geriye dönüp bakmak gerekir.
    gerçekten duble yol çok iyi oldu, bir çok güzergahta ulaşımı çok rahatlattı ama çökmeler, göçmeler, yapıldıktan 2 gün sonra çatlamalar bozulmalar tam fiyasko.
    3. hava alanı daha söylenti halindeyken dünyaca ünlü bir çok uzman uyardı “ kuş göç yolu uçaklar açısından tehlikeli dendi, kuzeyde hava şartlarına çok açık dendi. dikkatinizi çekerim yaz aylarında açıldı, kış ayında plotlar inmek ismeyebilir. düşünsenize her uçuşunuz 3. hava alanına ama iniş ensenboğa. thy ankara istanbul arası metrobüs kurar.
    olması gereken atatürk havaalanı genişletilmesi idi ama cihan padişahına yakışır şekilde aktı paralar yapıldı 3. havaalanı. atatürk gerçekten yetmiyordu fakat o dönem turizm dünyada çok canlıydı, dört bir yandan çok gezgin olmak, dünya vatandaşı olmak pompalanıyordu ama artık yerel olmak pompalanıyor. tahminim atatürk havaalanında olan kapasitenin çok üstüne çıkılmayacağı.
    ayrıca bir saatlik yolculuk için çok vakit kaybı. daha atatürk havaalanı 10 senedir falan metrosuna kavuşmuşken metrosuz başka bir havaalanı çok saçma oldu.
hesabın var mı? giriş yap