şükela:  tümü | bugün
  • şu an 200 kişilik bir topluluğun amasya'da bir parkın talan edilmesini önlemek için başlattığı eylem.

https://twitter.com/…tus/473907733633449985/photo/1
  • twitter'dan çok kısıtlı bilgi gelen eylem. bitti mi, ne oldu ne bitti muamma. 10 kişi mi var 100 kişi mi, polis müdahalesi var mı?

tek bildiğim şey polisle muhatap olan varsa allah yardım etsin.
  • nedir ne değildir diye göz atmamla ilkokulumun önünde bulunan ağaçlık alanda, baba evine 50 metre uzakta vuku bulduğunu öğrendiğim direniştir. orada olamasamda umarım bu direniş başarıya ulaşır ve şehir merkezinde zaten gitgide azalan yeşil biraz olsun korunmuş olur.
  • twitter güzel çalışıyor sanırım. hesabım yok ama genelde aradığım şeyleri twitter üzerinde bulurdum. şimdi baktım da amasya için takip edilecek hesaplar kapatılmış gibi görünüyor...
    ey memleketim helal olsun sana. kaldır o öpülesi alnını ve bak dünyaya. ıstanbul'da dinlenmeyen sözünü memleketim de dinlet ey millet
  • gezi ruhunun amasya'dan başkaldırmasıdır.

bu kadar rezilliğin, zulmün, talanın ve soygunun olduğu bir ülkede halkın susacağına inanmak için akp'li olmak gerek.
  • amasyada akşam 22:00'den sonra hayat durur. sessiz sakinin ötesinde bir şehirdir. en basitinden o kadar olaysız bir şehirdir ki bir trafik kazası olsa olay olur. herkes şaşkınlıkla bakar. herkes birbirini tanır. esnaf dükkanını kilitlemeden dışarı çıkar.

hatırlıyorum eskiden en son yasaklama olmadan önce bakkallar dükkanlarının önlerine meyve sebzelerini koyar öyle satardı. akşam dükkan kapanır o sebze meyve kasalarının üstüne sadece çadır serilirdi. kimse çalmazdı. alınsa da helal edilirdi. hırsız gelse ben fazla duymamıştım hırsız olaylarını. olsa herkesin haberi olurdu zaten. mahallece polisten önce kovalanır. kapılar zaten bizde kilitlenmez. öyledir benim memleketim.

hani 1 dakikalık ışık kapatma eylemi vardı. o zaman bile anıtın orda toplanılır, sloganımızı atar sessiz sedasız gelirdik. öyle bir memleket. her şey sessiz sedasız olurdu bizim orda.

ama sessiz sedasızlıklar çok eskide kalmış.

bunu duydum sabah. çok gururlandım. öyle böyle değil ama.

#direnamasya

aha da linki.

http://haber.sol.org.tr/…mudahale-etti-haberi-93304
  • (bkz: up up)
  • yerinde bir direniştir. göt kadar şehir dört tarafı dağlarla çevrili olduğu gibi ortasından da ırmak akıyor. girişi ve çıkışı arasını 40 dakikada yürüyebilirsin kaldı ki her yerinde akaryakıt istasyonu var zaten. ne bitmez rantmış kardeşim. yeter yahu bir durun yakında nefes alamayacağız ciğerlerimizi sömürdünüz.